Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetnék független/önálló?

Hogyan lehetnék független/önálló?

Figyelt kérdés

Èszrevettem, hogy túlságosan is mástól függök (legjobb barát"stb")

most úgyèrzem ha legjobb barátom elmegy (amire 1-1,5 èv múlva reális esèly van)

összeroppanok.

Fèlek döntèseket hozni, állandóan a "mivan ha" kèrdès jár a fejemben

így inkább döntèseket másra bízom.

Állandóan azt várom másoktól mondják meg melyik a legjobb megoldás.

Semmit nem csinálok vègig,

motivációm ugyan van

de amit elkap a hèv egy újabb ötlet ès mehet kukába minden.

Ha van ötletetek hogyan változtathatnèk ezen kèrlek osszátok meg velem.


2017. ápr. 8. 20:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen haverom, sulis éveim alatt, alig vártam hogy elballagjak, végezzek a vizsgákkal. Azóta sem keresem, elvárta hogy véleményt mondjak, amikor meg közöltem vele valamit akkor neki nem tetszett.


Én azt tudom tanácsolni igen gyorsan kapd össze magad, nem tudom mennyi idős vagy, tini korban még ellehet vegetálni így, de utána ha nem lesz saját álláspontod csak rád akaszkodnak és kihasználnak, főleg ilyen világban, ahol mindenkinek a másiké kell.


Egyedül akkor nem szégyen tanácsért kopogtatni idegennél, ha komoly dologról van szó, banki ügyintézés, tetoválásban való elképzelés kivitelezése, építkezés stb.

De piti kis dolgokban muszáj álláspontnak lennie az életedben sok dologról.

Pl drogot sem más miatt kell kipróbálni, hanem magad miatt, mert pl furdal a kíváncsiság....

2017. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jóbarátom mondta, ha két álláspont között hezitálsz, dobj fel egy érmét. Mikor leeseik, takard el a tenyereddel, és ne nézd meg. Akkor már belül tudni fogod, az érme melyik oldalának drukkolsz - és ez tényleg így van.


Az, hogy egyik ötlettől a másikig rohansz, egy bizonyos életkorban teljesen rendjén van (úgy 30 éves kor alatt), ez az az időszak, amikor az ember mindent kipróbál, és végül elválik, miben jó, mit tud tartósabban csinálni.


Próbáld meg kívülről szemlélni a helyzeteket. Írj listát pro és kontra érvekkel. Rangsorold az érveket. Semmit nem fog érni a papír, amit így hozol össze, inkább azt figyeld, mit érzel közben belül. Melyik oldalnak drukkolsz? Tanulj meg hallgatni az ösztöneidre. Egy idő után, ha dönteni kell, dönts gyorsan, ösztönösen, első pillanatban. Utána ragaszkodj hozzá, és sz**d le, hogy mi lett volna, ha a másik úton indulsz el, mert egyetlen életed van.

Amíg mások mennek előre az úton, Te ott ragadsz az elágazásnál még évekig, és tanakodsz, melyik utat válaszd. Közben azok, akikkel együtt indultál el, már rég továbbléptek. Egy döntés következményei lehetnek jók, lehetnek rosszak. De ennél az örökös tépelődésnél és tehetetlenségnél nincs rosszabb. És ez BIZTOS rossz.


Drukkolok Neked, hogy sikerüljön olyan irányba változnod, ahogyan szeretnél. A legnagyobb lépést már megtetted: az akaratod megvan hozzá.

2017. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!