Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetnék független a...

Hogyan lehetnék független a szüleimtől egyetemistaként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az előbb már megfogalmaztam itt egy hosszú kifejtős részt, aztán kitöröltem az egészet, mert nem merem így kiírni ennyi ember számára.

A problémám annyi lenne nagyon sűrűn összefoglalva,hogy a szüleim utálják a barátomat, és ez miatt minden nap amikor találkozunk ordibálnak velem, én meg zokogok.

Pedig én nagyon jól érzem magam a kapcsolatomban, úgy érzem anyáék nem tudják elfogadni, hogy mostmár nem csak abból áll az életem,hogy itthon ülök, vagy velük vagyok. 20 éves lány vagyok, egyetemre járok, ahol nagyon rossz órarendem van, fél 6-ig bent vagyok suliban, így a diákmunka elég lehetetlen. Szeretnék itthonról elmenni, mert úgy érzem,hogy teljesen tönkretesznek idegileg itthon.

A legolcsóbb lehetőségnek a kollégiumot tartom,de mivel 20 km-re lakom tőle, nem vennének fel. Szociális ösztöndíjat sem kapok,mert jól keresnek a szüleim.

Hogyan lehet függetlenedni? Van olyan megoldás hogy ezeket meg tudjam változtatni?


2016. febr. 1. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátodhoz költözés, nagyszülőkhöz? Más ötletem nincs, ha nem tudsz elmenni diákmunkára, és nem lesz bevételed. Akkora ösztöndíjat nemigen tudsz összeszedni, hogy megélj belőle.
2016. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Felnőttként szüleid cselekvőképességed nem korlátozhatják, ott laksz ahol akarsz, Ptk. szerint jogosult vagy továbbtanuló nagykorú gyermekként tartásra.

Nyugatabbra tök természetes az, hogy továbbtanuló nagykorú gyermek tartása nem azt jelenti, hogy a gyerek ott él náluk, nálunk a családok többségének korlátozott anyagi helyzete miatt azonban kevésbé elvárható hogy szülő olyan havi apanázst adjon amiből gyerek kényelmesen külön háztartásban is megél. Ha nagyon jó családotok anyagi helyzete, akkor adhatsz be keresetet tartásdíj megállapítására.



4:220. § [A továbbtanuló nagykorú gyermek tartásra való jogosultsága]

(1) A továbbtanuló nagykorú, munkaképes gyermek a rászorultsági vélelem esetén kívül is jogosult a tartásra, ha szükséges tanulmányai indokolt időn belüli folytatása érdekében arra rászorul. A gyermeknek a szülőt a továbbtanulási szándékáról késedelem nélkül tájékoztatnia kell.

(2) Az (1) bekezdés szerinti tanulmánynak minősül az életpályára előkészítő szakképzettség megszerzéséhez szükséges képzés vagy tanfolyam, a felsőfokú végzettségi szintet biztosító alap- és mesterképzésben, valamint a felsőfokú szakképzésben folytatott tanulmányok folyamatos végzése. Nem érinti a tanulmányok folyamatosságát az a megszakítás, amely a jogosultnak nem róható fel.

(3) A szülő nem köteles nagykorú, továbbtanuló gyermekét eltartani, ha

a) a gyermek a tartásra érdemtelen;

b) a gyermek tanulmányi és vizsgakötelezettségének rendszeresen, önhibájából nem tesz eleget; vagy

c) ezáltal a szülő saját szükséges tartását vagy kiskorú gyermekének tartását veszélyeztetné.

(4) A nagykorú gyermek érdemtelen a tartásra akkor is, ha a tartásra kötelezettel kellő indok nélkül nem tart kapcsolatot.

(5) A szülő a huszonötödik életévét betöltött, továbbtanuló gyermekének tartására rendkívül indokolt esetben kötelezhető.

2016. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehetne ezt a szülőkkel megbeszélni?

Mondd el nekik, hogy szereted ezt a fiút, de nagyon rossz, hogy miatta veszekednek veled. Ismerik egyébként a srácot? Mondd meg, hogy a folyamatos feszültség miatt nem tudsz rendesen a tanulmányaidra koncentrálni. Hátha sikerül rendezni ezt a szüleiddel. Ha meg nem megy, kérd át magad levelezőre, az mellett lehet rendes főállást vállalni; én is így csináltam, ráadásul levelezőn nem kell annyit tanulni sem... ;) Bár ez is attól függ, hogy mit tanulsz, de általába véve a levelezősöket nem traktálják annyi hülyeséggel, mint a nappalisokat.

2016. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Sajnos az én szakomat nem lehet levelezőn végezni,mert szinte csak gyakorlati óráim vannak.

A szüleimmel fél éve ezen veszekszünk, hiába érvelek a barátom mellett, nekik nagyon nem tetszik a kapcsolatunk,mert ők nem ilyen srácot képzeltek mellém. Minden beszélgetésnek csak ordítás meg sírás a vége, tényleg nem szeretek hazajönni se már :/

2016. febr. 1. 14:52
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Mi a gondjuk a barátoddal?
2016. febr. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy ők milyen férfit képzeltek el neked, az róluk szól, nem rólad... Az ő vágyaikról, nem pedig a tiédről.

Ha valamelyik szülőddel könnyebb erről a témáról beszélgetni, akkor próbáld meg vele kezdeni. Sok sikert.

2016. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Diákhitel?

Nem a legjobb megoldás, és csak végső esetben, meg csak a minimumot, de végső soron ez is egy lehetőség.

2016. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jol tanulsz, es osztondijat kapsz.

Eloszor is probalj atjelentkezni valahova messzebbre (pl nagyszulokhoz), aztan azzal a cimmel igenyeld meg a kollegiumot.

2016. febr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

fogalmam sincs mi ennek a menete, de egyik csoporttársam úgy csinálta, hogy beköltözött pestre a barátjához, ott volt bejelentve a lakcíme, és az ösztöndíjkérelemnél jelezte h önfenntartó.

(én tandíjas képzésen vagyok, még életemben nem volt a kezemben ösztöndíjpapír, szóval bocs ha nem a megfelelő kifejezéseket használtam)

2016. febr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!