Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen volt a legeslegelső...

Milyen volt a legeslegelső munkanapotok?

Figyelt kérdés

Hogyan telt? Emlékeztek még rá? Nem volt nehéz?

Engem a tanár diplomával sajnos már csak a közmunkára tudtak betenni, mivel nem volt ismerős az önkormányzatnál. Mivel akkoriban kicsit túlsúlyosabb voltam a jelenleginél, ezért már a déli ebédszünetre alig tudtam hazamenni gyalog, annyira megfájdult a lábam. És aztán még vissza kellett menni délután is, egészen fél ötig! Sőt a következő öt hónapban is! Szedtük azt a temérdek ubrokát, annyi előnye volt, hogy az öt hónap végére lement rólam kb 5 kg súlyfelesleg a testmozgás hatására.



2017. ápr. 10. 00:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Kitartást, nem tudom hogy lehet bírni..nekem egyszer volt 8 orás paprikaszedesem..majdnem osszeestem a vegere..1 napot birtam kesz
2017. ápr. 10. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis mindennapos 12 órázáshoz hónapokon keresztül mit szólnátok? :D Volt benne részem.
2017. ápr. 10. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

En fel is kötném magam, ha tanár diplomaval uborkát kéne szednem a sok alkesz, cigó között.

Akkor inkább már egy operátori 8 órás munka.

De te valamit nagyon elronthattál....

2017. ápr. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első munkanap, de rég is volt! 2001, novembere, leesett az első hó. :) Reggel 6-ra (inkább 5.45-re) kellett volna mennem. De persze vonat sehol. Azt hittem, elsüllyedek, mikor fel kellett hívnom a főnököm, hogy millió bocsánat, de késni fogok. Szerencsére nem sokkal értem be később, mások is jártak ugyanazzal a vonattal, szóval "megszokott" volt a késés.

Biztos voltam benne, hogy ki is rúgnak. De nem. :) Csak annyival tovább maradtam, amennyit késtem.

Viszont meg volt a motiváció: az első fizetésemből elkezdtem a jogsit. :) Kicsit lassan ment, apránként tudtam fizetni, de nyáron már nem voltam vonathoz kötve. :)


Érdekes, de ez azóta se változott: ha az első napon történik valami "katasztrófa", esetleg az interjún, akkor az tartós állás lesz. Ha minden simán megy, akkor vagy meg se kapom, vagy gyorsan véget ér. :)

2017. ápr. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És mi történt azóta? Remélem sikerült végül elhelyezkedni a szakmádban. Amúgy nem szégyen a munka, derekasan helytálltál, és gondolom a gyűrű sem esett le az újadról.

Én egyébként minden "értelmiségit" kirendelnék egy kis fizikai munkára, azért, hogy szociálisan érzékennyé tegyem. Vannak bajok bizonyos felsővezetőkkel, tisztelet a kivételnek.

De hogy kérdésedre válaszoljak, első munkanapomon (egy könyvelőiroda) olyan riadt voltam, mint a nyúl a vadászkutyák között. Még a mosdóba is kérezkedtem, mint az iskolában. :)

2017. ápr. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!