Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a "majd megtudod...

Mit gondoltok a "majd megtudod, ha lesz gyereked! " érvről?

Figyelt kérdés

Számomra felfoghatatlan, hogy például a gyereknevelés témakörben miért kell ezt minden kérdés alá odaböffenteni.

Mi értelme van ennek?

Nemrég olvastam egy kérdést, ahol a kérdező csak kíváncsi volt arra, hogy egyes gyerekek miért viselkednek úgy ahogy. Erre egyből jött a leosztás pár anyukától, hogy pofa be addig, amíg a kérdezőnek nincs gyereke.

Nem szabad semmit sem kérdezni a gyerekről/anyukáról, pláne nem a viselkedésükről, mert az ember egyből megkapja, hogy "majd megtudod, ha lesz gyereked".


Egyszer én is feltettem egy kérdést, mert tényleg kíváncsi voltam arra, hogy egyes anyukák miért csinálják azt, amit. Semmi ítélkezés, semmi, csak kíváncsi voltam, és én is megkaptam több kommentelőtől ezt az érvet, meg ment az anyukák szentté és mártírrá avatása.

De miért?


Ti mit gondoltok erről az érvről?

És itt most egyáltalán nem azokat a kérdéseket értem, ahol egy "gyerektelen" akar nevelési tanácsokat adni.


Miért kell ezt mindenhova beírni, amikor a témához abszolút köze sincs?

Nektek mi a véleményetek erről az érvről?



2017. ápr. 10. 08:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert sok a frusztrált, kisebbségi komplexusos anyuka, aki minden egyes, a gyerek vagy a szülő negatív tulajdonságára irányuló kérdést/kommentet egyből "sz@r anya vagy" szintű személyes támadásnak vesz.

Mellesleg a valóságban is ugyanilyenek, nem csak a számítógép mögött. "Engedjenek előre, mert gyerekkel vagyok", "nekem ne szabjon senki se szabályokat mert gyerekem van", stb. Nekik az életükben (tiszt.kiv.) az volt a legnagyobb teljesítmény, hogy szültek.

2017. ápr. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Igy van 1. mindent leirt, ezek az ősanya tipusú emberek!
2017. ápr. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek maximàlisan igaza van. Ilyen ősanya típusokkal nem lehet beszèlni. Ha a "gyerek" "anya" szót halljàk, azonnal ugranak rà.
2017. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
33%

Hogy mit gondolok erről?

Majd megtudod, ha lesz gyereked 🙂

2017. ápr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyik szánalmas kifogásuk arra, hogy miért sz@r anyák.
2017. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Mivel ők nem gondolkodtak, elviekben nullák, nem tudtak gyereket se senkit sem tudatosan elemezni, hiszik, mindenki másnak fingja sincs, csak.mert ők hulladék idióták voltak.
2017. ápr. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez jó kérdés! A válaszok is teljesen igazad. Mostantól minden kérdéshez belinkelem ezt a kérdést, ahol előkerül a téma.
2017. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
57%

Én ezt egy kicsit más szemszögből látom.

Igaz, soha nem is mondtam senkinek, hogy "majd megtudod, ha lesz gyereked!", de volt, hogy gondoltam.

Csak a saját példámat tudom felhozni.

Apróságok, de mielőtt nem volt gyerekem, hatalmas elveim voltak, hogy majd én így, majd én úgy fogom csinálni.

Pl. úgy gondoltam, hogy a gyerek nem fog tévézni és nem fogok neki adni bolti üdítőt, ketchupot, csipszet,

csak kézműves játékot fog kapni és nem játszhat fegyverrel, stb.

Ekkor volt, aki nekem mondta, hogy "majd megtudod, ha lesz gyereked!" és én is úgy gondoltam, hogy hülye az illető.

Aztán megszületett a gyerekem, szépen cseperedett és bizony-bizony volt, hogy amikor takarítanom kellett bekapcsoltam neki a tévét, hogy nyugtom legyen addig tőle,

aztán beszivárgott a bolti üdítő és a csoki is az életünkbe, a ketchupról, csipszről nem is beszélve.

Aztán amikor nem kapott pisztolyt és leszerelte a kilincset és azzal lövöldözött, akkor beláttam, hogy a gyerekkel kapcsolatos elvek csak arra jók, hogy legyen mit feladni! :)

Én így éltem meg a "majd megtudod, ha lesz gyereked!" beszólást, mert tényleg akkor tudtam meg, amikor lett gyerekem.

2017. ápr. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyeseknél talán azért, mert sok anyuka azt hiszi, ő sz.@ta a spanyolviaszt, neki már mindent szabad, mert szült egy gyereket. Ő akkor már ítélkezhet más anyák fölött, és persze "szegény kis oktalanok" fölött, akiknek halványlila fogalmuk sincs arról, mi fán terem a gyerek. Nem egy ilyen anyukát ismerek.
2017. ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%

Retorikailag gyenge érv, mert nincs benne információ, sem tartalom, és akárhol el lehet puffogtatni. Felnőttkori változata az idegesítő "majd ha nagy leszel, megérted" - nek, ami szintén kerüli a magyarázatot. Látszólag ez egy válasz, de valójában csak egy lerázás. Azért bosszantó, mert aki mondja, az nem tekint partnernek egy beszélgetésben vagy vitában és kb úgy lehet érteni, hogy "még annyira sem érdekelsz, hogy elmagyarázzam, majd megtudod valahogy, untatsz a hozzá nem értéseddel". És ez meg azért zavaró, mert önként válaszol a kérdésre...


Mindazonáltal biztos van olyan dolog, ahogy fentebb is írták a tvről, csokiról, hogy akkor értjük majd meg, ha gyerekünk lesz.

Én is azt gondolom, amikor babakocsiban tolt, beszélni sem tudó gyerek nyomja az arcába a cheetost, hogy tuti nem a gyerek kérte, hisz kérni se tud. És érdekelne, hogy ez hogy történhet meg, de biztosan majd csak tapasztalatból tudhatom meg.

2017. ápr. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!