Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok nemet mondani?

Miért nem tudok nemet mondani?

Figyelt kérdés

Azt érzem ha nemet mondok amikor a segítségemet kérik, akkor rossz ember vagyok és szánalmasnak érzem magam. Viszont sajnos emiatt az emberek megszokták, hogy rám mindig lehet számítani és hozzám fordulnak ha baj van és gyakran ez számomra leterhelő, de rosszul érezném magam ha nemet mondanék, lelkiismeretfurdalásom lenne, hogy nem segítettem valakinek. Valószínűleg ez nálam részben neveltetés kérdése. Másoknál megfigyeltem, hogy simán nemet mondanak, sőt az esetek úgy 20%-ában válaszolnak csak pozitívan a segítségkérésre.


Szeretném ha meg tudnám én is tenni, hogy ne éljenek vissza a jóindulatommal. Hogyan lehet ezt elkezdeni?


2017. ápr. 14. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy "keresztények vagyunk, de hülyék nem".

Sok esetben a másik hibáját, rossz tulajdonságát mélyíted el azzal, ha mindig kihúzod a bajból. Legközelebb se lát időben munkához, nem gondolja végig, mit csinál, nem osztja be a pénzét, stb. Nemcsak a gyerekeinkkel szemben kötelességünk, hogy szembesülni őket a döntéseik következményivel. Néha más családtagokkal, barátokkal, munkatársakkal is hasznos lehet.

Egyébként tényleg rossz érzés nemet mondani, főleg, ha valójában megtehetnéd, hogy segítesz. Csinálj egy gyors számvetést, és adott esetben viseld el ezt a rossz érzést, mert pl. a saját túlterheltségedet még nehezebben viselnéd el. Vagy mert a sok másoknak segítés miatt a saját családodra, barátaidra nem maradna időd.

És minden esetben utasítsd el az érzelmi zsarolással élőket, az nem becsületes eszköz, szégyellje magát az aki alkalmazza, ne te, aki ellen bevetik.

2017. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

,,Szeretném ha meg tudnám én is tenni, hogy ne éljenek vissza a jóindulatommal"

Ezt csak úgy tudod elérni, ha nemet mondasz. Hidd el, sokkal jobban jársz, ha csak nemet mondasz. Inkább legyen rossz közérzeted, mint rossz egészséged. Hidd el, hosszútávon hazavágja az egészségedet, ha állandóan másokat húzol ki a sz*rból. Aki olyan, hogy tudod ő is egyből szokott segíteni annak segíts, de a többinek ne.

2017. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!