Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire határolja be a külső...

Mennyire határolja be a külső az egyéniséged?

Figyelt kérdés

Mennyire kell összhangban lennie a külsőnek az egyéniséggel?


Példák: - Ha valaki 60 kilós vékony, viselkedhet macsó, magabiztos módjára? Meg fogják engedni neki?


- Ha valakinek szelíd, kedves arca van, viselkedhet úgy mint egy erőskezű, önhitt vezető?


Ha valakinek szigorú az arca, mennyire fogják elhinni, hogy kedves ember, még akkor is ha tényleg kedvesen bánik mindenkivel?


A kérdésem indíttatása régi tudósoknak azon állítása, miszerint kiolvasható egy ember arcából az egyénisége.

Ha valakinek például széles a koponyája és kiemelkedik a szemöldökcsontja az minden bizonnyal erős ember, magas agresszivitással, aki mindenáron kiharcolja magának amit akar.


Ha valakinek beesett arca van, sápadt bőrű, az mindenképpen gyenge idegzetű, szelíd és alázatos személy.


A példákat folytathatnám, de a lényeg remélem érthető. Mennyire van összhangban a személyiség és a külső?

Mennyire lehetséges, hogy valaki a külsejétől eltérő személyiséggel bírjon?


2017. ápr. 16. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Háát nem tudom. Szerintem ezt nem lehet így kategorizálni. Nem lehet egy arcról elmondani, hogy valaki milyen egyéniség, jellem. Maximum az adott hangulatát.

Pl.: Középsuliban ballagás előtt többen lányok megbeszéltük, hogy mi volt egymásról az első benyomásunk. A legtöbben azt mondták rólam, hogy azt gondolták, bunkó és flegma vagyok. Nem nagyon akartak megismerni. Aztán mégis megismertek, és rájöttek, hogy egy bolond, jókedvű, mosolygós lány vagyok. Pozitív csalódás voltam.

2017. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van benne kis igazság, de sosem kategorizálok kinézet alapján, mert van már így is elég felszínes ember, nem kell egyel több.
2017. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem kedves, aranyos arcom van, de van benne valami bárgyú is, ami miatt nem igazán lehet komolyan venni, és nem is szoktak az emberek, bár én se magam :) Nagyon sokan meglepődnek, ha megismernek jobban, hogy mennyire rideg és flegma is tudok lenni. Nem hinném, hogy valaha is lennék erős kezű vezető és a környezetem is meglepődne.

Beesett, sápadt arcom van, az idegzetem tényleg gyenge :D viszont se szelíd, se alázatos nem vagyok :D

Szóval összességében nekem nem illik a külsőmhöz, mert belül nem vagyok annyira bárgyú, mint ahogy tűnök, és hiába nézek ki kedvesen, nem vagyok minden esetben az, nekem is van rossz oldalam is.


Hogy még konkrétabb példát írjak, egy időben próbálkoztam a rocker stílussal öltözködésben is, és nevetséges volt az eredmény :D nagyon elütött tőlem, és senki nem nézte volna ki belőlem, hogy én rocker leszek, pedig tényleg abban az időben, csak olyan zenét hallgattam.

2017. ápr. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Összekevered az ok-okozatot!


Nyilván vannak genetikai külső jegyek, de amiket te megfogalmazol, azok inkább a belső személyiség miatt kialakult dolgok

(Vagy egyes szitukban a te belsődben kialakított helytelen minták (van egy ilyen ismerősöd, és minden hasonló emberre ráhúzod ezt a mintát))


Tehát pl. egy macsós belsőjű ember valószínőleg kívülről is macsó lesz, mert tesz érte, így fogja jól érezni magát a bőrében.

A szigorú arcú ember tényleg szigorú, mert mindenki olyan jeleket közvetít a testbeszédében, amiben a legkényelmesebben érzi magát, azaz amiben önmagát adja. Persze közbeszólhat a genetika, pl ha valakinek olyan gonosz állású a szemöldöke... hát az szívás. Ilyenkor figyelembe kell venned, hogy a tudatalattidban lévő minta valószínűleg helytelen-nem reális képet alakít ki benned erről a személyről :)

2017. ápr. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szerintem inkább fordítva van: az egyéniség határozza meg a külsőt, és kicsit pontosabban az egyéniség IS meghatározza a külsőt, meg még sok minden más is.

Például ugyanaz a személy (egyéniség) többféleképpen viselkedhet különböző helyzetekben, környezetben. Én a sápadt bőrömmel többségben tényleg szelíd vagyok, de vannak olyan helyzetek, amikor ez már nem lenne rám igaz. Plusz: elég szigorú, komoly a tekintetem, ennek ellenére a légynek se tudnék ártani, akkor már inkább a szelídség dominál.

Ez így kicsit összetettebb.

2017. ápr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5-ös


Sápadt, vérszegény megjelenéssel nem lehet tisztelet parancsolni. Hiába akar valaki magának erős, domináns egyéniséget, nem fog passzolni hozzá, és ez meg fog látszani az emberek reakciójából, akik meg fogják mosolyogni amiért erőlködik. Egész addig, amíg az illető rá nem jön, hogy neki más személyiség passzol...szóval már a környezet reakciója sem engedi meg a külsőtől lényegesen eltérő személyiséget.

2017. ápr. 17. 14:39
 7/9 anonim válasza:

#6: Igen, erre akartam célozni, hogy egyes helyzetekben az ember nem viselkedhet úgy, ahogy szeretne. Ezzel változik a testbeszéde/viselkedése stb., és ennek változásával a kívülállók nem tudják/tudhatják, hogy az illetőnek van egy másik oldala is, amit lehet, hogy soha nem használ, mert a környezet nem teszi lehetővé. Viszont más helyzetben előjöhet, mivel az egyéniség része. (Vagy nem jön elő, mert a körülmények már így formálták a személyt.)

Egyébként sápadtság nem csak vérszegénységtől lehet. Egyéb más betegség, fáradtság stb. okozhatja, na meg van olyan, hogy valaki eleve sápadt.

2017. ápr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát most nem csak a sápadtságról van szó, csak ezzel a példával jobban lehet szemléltetni a dolgok állását.


Igen amiről írsz igaz szerintem is. Jómagam is leszoktam arról, hogy kiálljak magamért, hogy fellázadjak amikor elnyomnak, mert rájöttem, hogy nekem az elnyomott szerepét szánta a környezetem, és hiába harcolok, küzdök ellene, mert úgysem érem el sosem a vágyott célt, hogy a saját énképemnek megfelelően tekintsenek rám. Pont a rossz külső jegyek miatt, amelyekből hiányzik a dominancia, keménység, erő...hiába vagyok legbelül egy harcos, nem élhettem meg ezt teljes egészében. El kell nyomnom egyéniségem egy nagy részét, azért, hogy ne kerüljek konfliktusba a környezetemmel. Emellett csendesen, meghúzva magam, másokat megkerülve igyekszek haladni az életben. Alkalmazkodni kell a szituációhoz, más kérdés, hogy sosem leszel teljesen szabad, mert nem lehetsz az aki vagy.

2017. ápr. 17. 18:49
 9/9 anonim válasza:
Hát azért még teljesen ne add fel!
2017. ápr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!