Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nagyon nagy...

Szerintetek nagyon nagy hülyeség 24-25 évesen irányt váltani és új alapszakot kezdeni nappalin?

Figyelt kérdés

Hogy érthetőbb legyen a kérdés, kicsit írok magamról: kívülről nézve egy lusta, döntésképtelen, felelősséget kerülő nagykamasz vagyok, aki a szülei nyakán él, nem tanul, nem dolgozik és a kisujját sem mozdítja azért, hogy jobb legyen.


De belülről ez úgy néz ki, hogy folyamatosan aggódok, szorongok, és egy idő után ez felőröl, és videók nézésével terelem el a figyelmemet. Rettenetesen zavar, hogy nem tudom, pontosan mit kéne mikorra elérnem az életben, mi a kötelességem, és, bár nem látszik, iszonyúan frusztrál, hogy itthon vagyok és a szüleimől függök, még akkor is, ha ez nem terheli meg őket igazából, hála a sikeres családi vállalkozásnak. Évek öta pszichológusokhoz, tanácsadókhz járok, ugyanis valahogy kamaszkorom óta az az érzésem, higy nem merem felvállalni a saját vágyakmat, céljaimat, és minden döntésem másoktól, elsősorban a szüleimtől teszem függővé. Gyakorlatilag nem a saját életemet élem. Ne kérdezzétek, hogy alakult ez ki. De minden téren jellemző rám. Ráadásul semmiben nem érzem, hogy sikerült volna kibontakoznom; sok mindenhez van érzékem, de valahogy úgy éreztem, hogy nem szabad (pl. zenélni). Tudom, hgy hülyén hangzik. Az alapdiplomámat is egy számomra teljesen érdektelen szakon szereztem meg, alig bìrtam ki. Valahogy hozzászoktam a szíváshoz, ahhoz, hogy nem azt csinálom, amit szeretek. Mintha ott lenne az asztalon a rántott csirke, de én csak a vajas kenyeret venném el. Mindennel így vagyok.


Most, 24 évesen kezdem úgy erezni, higy sikerül ezt megtörni, de cikinek érzem ebben a korban az alapszak elkezdését. De érteni kell, hogy úgý állok ehhez, mintha ez lenne az első alapszakom, mert az eddigi életemmolyan volt, mintha nem is én éltem volna. Ezért is akarom nappalin elvégezni: úgy érzem jár nekem, hogy lehessek ugyanúgy önfeledt egyetemista, mint más, annak minden velejárójával.

Igazság szerint úgy érzem, mintha most kezdenék igazán kamaszodni.


24/f


2017. ápr. 16. 22:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
vágj bele
2017. ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyeség,teljesen érthetőmeg az is amiket leirtál.Ha eddig nem érzeted,hogy a saját utadat jártad,sosem későn ezen változtatni.Én egy egyetemet anno abbahagytam és pár éve 30felett kezdtem el egy ujat,annak már a vége felé járok.Ezt szeretem,remélem lesz is alkalmam ezen a területen érvényesülni.Megjegyzem még 60éves évfolyamtársam is van,aki remekül halad.

Amit az ujra kamaszodásról irtál, valószinüleg azért lehet mert vannak dolgok amik azelőtt kimaradtak az életedből és most szükségét érzed,hogy pótold.Ez gyakori akkor ha érzelmi elnyomásban élt valaki,nem éljette a saját életét, nem talált elfogadásra és megértsére otthon vagy máshol.

2017. ápr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, azt mérlegeld, hogy te most tini akarsz lenni vagy önállósodni, mert nem mondok semmi meglepőt, ha azt mondom, hogy a kettő együtt nem megy. Én meg úgy veszem le, hogy mindkettőre igény van.


Én a helyedben amúgy inkább mennék el levelezőre és kezdenék el dolgozni mellette, mert addig azt fogod érezni, hogy a szüleid befolyásolnak, ők döntenek helyetted, amíg otthon fogsz lakni.

2017. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha megteheted, vágj bele! Ne érdekeljen, ha mások szerint már önfenntartónak kéne lenned. Ha a szüleid támogatják a döntésed, akkor senkinek semmi köze hozzá. Az egyetem melletti munkát azért erősen ajánlom, mert eléggé elveszettnek tűnsz, ez pedig önbizalmat és tapasztalatot ad, amire szükséged lesz később.


Én valószínűleg 30 évesen fogom elkezdeni a második alapszakomat. Nekem sem tetszik, amit most tanulok, de már végig csinálom, csak hogy a továbbiakban nem tudnak támogatni a szüleim, ezért magamnak kell megteremtenem az anyagi körülményeket. Egyáltalán nem tartom cikinek 30 évesen beülni az iskolapadba, nálunk az egyetemen rengeteg 40 év körüli is van. :) jó pap holtig tanul.

2017. ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja, és most vagyok 24 éves.
2017. ápr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10%
Te tipikusan az vagy, aki rohadtul nem akar dolgozni és így kitalál mindenféle hülyeséget.
2017. ápr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akarok dolgozni, csak normális diplomával, normális állásban, normális pénzért. Ez pedig, azt hiszem, baromira nem könnyű. Tudom, milyen a valóság, ezért sem mennék pl. orvosnak. Röhejesnek tartom, hogy a magyar egészségügyben ennyire nem fizetik meg őket, miközben az egyik legtöbb tudást igénylő szakma.
2017. ápr. 16. 23:52
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Jól van, persze.

Csak ugye a második diploma fizetős, szal.....ha akarnál valamit kezdeni magaddal dolgoznál, nem "kamaszodnál"...

2017. ápr. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
30-hoz közeledve, nulla munkatapasztalattal nem nagyon fog alkalmazni senki. Már vagy tíz helyen diákmunkáztam, és sokkal jobban lehet vele keresni, mint azt gondolnád, de hát ezt is ugye honnan tudhatnád...
2017. ápr. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kèrdező: pest megyei vagy?
2017. ápr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!