Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek nagyon nagy...

Szerintetek nagyon nagy hülyeség 24-25 évesen irányt váltani és új alapszakot kezdeni nappalin?

Figyelt kérdés

Hogy érthetőbb legyen a kérdés, kicsit írok magamról: kívülről nézve egy lusta, döntésképtelen, felelősséget kerülő nagykamasz vagyok, aki a szülei nyakán él, nem tanul, nem dolgozik és a kisujját sem mozdítja azért, hogy jobb legyen.


De belülről ez úgy néz ki, hogy folyamatosan aggódok, szorongok, és egy idő után ez felőröl, és videók nézésével terelem el a figyelmemet. Rettenetesen zavar, hogy nem tudom, pontosan mit kéne mikorra elérnem az életben, mi a kötelességem, és, bár nem látszik, iszonyúan frusztrál, hogy itthon vagyok és a szüleimől függök, még akkor is, ha ez nem terheli meg őket igazából, hála a sikeres családi vállalkozásnak. Évek öta pszichológusokhoz, tanácsadókhz járok, ugyanis valahogy kamaszkorom óta az az érzésem, higy nem merem felvállalni a saját vágyakmat, céljaimat, és minden döntésem másoktól, elsősorban a szüleimtől teszem függővé. Gyakorlatilag nem a saját életemet élem. Ne kérdezzétek, hogy alakult ez ki. De minden téren jellemző rám. Ráadásul semmiben nem érzem, hogy sikerült volna kibontakoznom; sok mindenhez van érzékem, de valahogy úgy éreztem, hogy nem szabad (pl. zenélni). Tudom, hgy hülyén hangzik. Az alapdiplomámat is egy számomra teljesen érdektelen szakon szereztem meg, alig bìrtam ki. Valahogy hozzászoktam a szíváshoz, ahhoz, hogy nem azt csinálom, amit szeretek. Mintha ott lenne az asztalon a rántott csirke, de én csak a vajas kenyeret venném el. Mindennel így vagyok.


Most, 24 évesen kezdem úgy erezni, higy sikerül ezt megtörni, de cikinek érzem ebben a korban az alapszak elkezdését. De érteni kell, hogy úgý állok ehhez, mintha ez lenne az első alapszakom, mert az eddigi életemmolyan volt, mintha nem is én éltem volna. Ezért is akarom nappalin elvégezni: úgy érzem jár nekem, hogy lehessek ugyanúgy önfeledt egyetemista, mint más, annak minden velejárójával.

Igazság szerint úgy érzem, mintha most kezdenék igazán kamaszodni.


24/f


2017. ápr. 16. 22:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
46%

Érthető, amit leírtál. Szerintem vágj bele, és az önismeret mellett fejleszd a világlátásod is.

Viszont ennyi idősen már befejezni, em elkezdeni kell a kamaszodást. Már nem érsz rá tétlenkedni, meg felelősségtelenül élni a bagyvilágban. Érd utol magad érettségben.

2017. ápr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Megértem az ellenérzéseiteket, de szerintem fontos megismerni valakinek a hátterét, mielőtt ítélkezel róla.


"Ez gyakori akkor ha érzelmi elnyomásban élt valaki,nem éljette a saját életét, nem talált elfogadásra és megértsére otthon vagy máshol."



Na, pont valami ilyesmi történt, ahogy ez azbegyik válaszoló leírta. Ez az úgynevezett parentifikáció, vagyis szülősítés, ezt pszichológus mondta. Ilyenkor van az, hogy a gyerekre egy felnőtt emberbterheot rakják, és megbénul, mert idő előtt elveszti az önfeledtségét. Nem mer lázadni, kipróbálni dolgokat, nem meri megélni a függetlenségét. Én pont ilyen voltam, egész kamaszkorom ideje alatt otthon kuksoltam, mert úgy éreztem, mintagyereknek kell lennem. A vége az lett, hogy teljesen kimaradt minden, s nem találtam magamra, nem köteleződtem el valami (és valaki) mellett.

2017. ápr. 17. 11:44
 13/14 anonim ***** válasza:

" Már vagy tíz helyen diákmunkáztam, és sokkal jobban lehet vele keresni, mint azt gondolnád"

Hát ez új, van ahol nem minimálbért kínálnak lehúzással súlyosbítva?

2017. ápr. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egy tipp:

Ha új alapszakot kezdesz, ne abban a városban csináld, ahol szüleiddel laksz, menj koleszba vagy albiba. Mert ahogy én látom, ez kell neked a leszakadáshoz.

2017. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!