Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha jövő évtől legális lenne a...

Ha jövő évtől legális lenne a fegyvertartás idehaza, hogyan élnéd meg?

Figyelt kérdés
A kérdés nyilván feltevés, ettől függetlenül Te magad tartanál pisztolyt? Akár utcán is nálad lenne?
2017. ápr. 17. 01:30
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Csatlakoznék egy tüntetéshez, hogy ne legyen legális :D

Amúgy nem, használni nem tudnám és nem szeretném emberen, az önvédelemnek is vannak más eszközei, bár nyilván, ha egy másik pisztolyos ürge lőne le, az szívás lenne. Semmiképp sem tartanék az otthonomban sem, később a gyerekeim miatt, bár nyilván el lehetne zárni, de nem akarok olyan otthont, ahol pisztolyokat zárok el. Hallottam olyan esetekről Amerikából, hogy a szülő a saját gyerekét lőtte le éjjel, mert betörőnek hitte. Egyáltalán nem való minden polgár kezébe. Részemről ennyit a legalizálásáról.

2017. ápr. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem örülnék neki.

Alapvetően paranoiás vagyok.

Nem érezném magam biztonságban.

Remélem sosem lesz legális..

2017. ápr. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Találkoztam már hasonló kérdéssel, ott többen leírták, miért lenne rossz.

Én sem tartom jó ötletnek. Nem örülnék neki, és kevésbé érezném magamat biztonságban az utcán vagy emberek között, mint jelenleg. Nem értek egyet azzal, hogy bárki viselhessen fegyvert, és használhassa is, ha úgy tartja kedve. Káosz lenne.

2017. ápr. 17. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gnoomage ***** válasza:
100%

Most is van legális fegyvertartás. Városban ritkább de olyan faluban ahol van vadászeggyesület akár több tucat is lehet. A környékemen van ilyen falu és még egyszer sem hallottam azt, hogy a vadász öldökölni kezdett volna.


Én teljesen meglennék azzal ha egyszerűbbé(nem egyszerűvé, hatalmas különbség) tennék, ugyanis nem mindenki idióta. És ennek szűrésére vannak remek módszerek, amik több országba bejöttek már.


Naívak meg ne legyünk, ha valaki attól fél, hogy így több fegyver lenne az utcán, akkor most rossz hírt kell közölnöm, feketén bárhol belehet szerezni.


Második kérdésre pedig a válaszom: igen, tartanék itthon biztos ha átmennék a teszteken. Rengetegen attól félnek, hogy mi lesz ha otthon valaki rosszra használja ezeket, de bennem jobban megvan az a félelem(a "magyar" kissebségből kiindulva), hogy otthon 3-4 betörő ellen nem tudok mit tenni amivel megvédhetném a családomat.

2017. ápr. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BlackSword ***** válasza:
81%

Most sem illegális, csak engedélyköteles... És nem el lehet zárni kedves egyes, hanem kell... Külön a fegyvert éskülön a lőszert...


Önmagában a fegyver pedig nem veszélyes, az emberekkel már jóval több a gond...A regisztrált fegyvertartásnak pedig több előnye is lenne...


És igen, tartanék... De nem azzal rohangálnék az utcán, mert nem rövid a farkam...

2017. ápr. 17. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most is olyan veszélyes, vadbarom emberek járnak köztünk, gondolj bele, ha legálisan lehetne náluk fegyver!

Itthon max egy revolver lenne a pincében, elzárva.

Azzal nincs baj, ha tudod használni, csak ne legyen nálad.

2017. ápr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!