Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is megdöbbentő és...

Szerintetek is megdöbbentő és taszító, hogy ezt tanítják a kisgyerekeknek?

Figyelt kérdés

Mikor az utcán kéregető embert látok, mindig meg szoktam sajnálni. Mert most egy olyan embernek, akinek van lakása, munkahelye, megfelelő életkörülményei, nem sokat jelent párszáz forint, de egy hajléktalan vagy nagyon szegény ember tényleg értékelni tudja.

Máig emlékszem, hogy mikor talán 8 év körül lehettem, elmentünk kirándulni az iskolával egy városba, és a belvárosban ahol sétáltunk volt egy férfi, aki ott ült a lépcsőn, előtte egy kalap, benne aprópénzzel. A tanárok meg ordibálni kezdtek, hogy "ne nyúljatok hozzá, ne adjatok neki semmit!!!", és széles ívben elkerültük a férfit. Akkor még csak értetlenül néztem, most viszont undorodom ezeknek a tanároknak a viselkedésétől. Tényleg ilyen értékrendet nevelnek a gyerekekbe? Hogy a rászorulókra rá se nézzünk? Tényleg azt kell beléjük nevelni, hogy ne adjanak semmit ezeknek az embereknek, inkább költsék másra, amire úgy sincs szükségük?

Ha pedig attól félnek, hogy elkapunk valamit, miért nem azt csinálták, hogy aki adni akar a férfinek, adja oda nekik, és ők majd odaviszik hozzá? Egyszerűbb nem is foglalkozni vele, úgyis csak egy büdös hajléktalan? Ezt tanítjuk a gyerekeknek?


2017. ápr. 18. 11:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

7-es vagyok.

Nemrégiben álltam a Móricz Zs.körtéren,vártam a buszt.

Ült a padon egy hajléktalan,neki is oda volt rakva egy kalap a padra,lényeg hogy jól meghúzott egy petpalackos ócska piát,és az üres 2 l-es flakont egyszerűen bedobta maga mögé a fűbe.

Azt a részt próbálják széppé tenni,locsolják,ápolják,hogy a kultúrember környezete valahogy kinézzen,és akkor egy ilyen senkiházi csöves arra nem képes,hogy 5 méterre a kukába dobja a szemetét...

És még egy segítségi forma,ha már valaki ezeket imádja:valami vajaskenyér,szódavíz,meg állások apróhirdetéses lap,de nem pénz,mert abból dohányt meg piát vesz,aztán a mi adónkból fog dögleni a tüdőgondozóban,meg a pszichiátrián.

2017. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
A tanár valószínűleg azért kiabált, hogy ne adjanak pénzt, mert felelősséggel tartozik azért, hogy a felügyelete alatt a tanuló mire költ. Nem minden szülő támogatja a hajléktalanokat, és ha megtudják, hogy a gyerek oda szórta el a pénzt esetleg betámadhatják a tanár. Már csak azért is mert egy hajléktalan igenis terjeszthet fertőző betegséget, és nyilván attól is fél a pedagógus, hogy valami arrogánsabb szülő balhét rendez.
2017. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
38%

B*szd meg kérdező, ha ennyire szentlélek vagy, akkor gyűjtsél nekik, és pénzeld őket, de ne akard már bemagyarázni, hogy ez a helyes hozzáállás, és mindenki más egy lelketlen szemétláda!


A legtöbb hajléktalan igenis tehet róla, hogy hajléktalan. Piás, cigis, igénytelen tróger szinte az összes. Irtóznak a munkától, egy fűszálat nem emelnének fel. Na nehogy már megsajnáljam ezeket az alkoholtól bűzlő/szemetelő/ordibáló/köztérre piszkító hulladékokat!



A kérdésedre válaszolva pedig az a megdöbbentő, hogy az emberek egy része olyan naiv, ostoba, és manipulálható, mint te!

2017. ápr. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, most min kaptad fel annyira a vizet? :D Mondtam, hogy objektíven nézve igazad van. Nem vagyok Szentlélek, csak valamiben eltér a szubjektív véleményem az átlagtól, mindenkinél van ilyen dolog.
2017. ápr. 18. 16:35
 15/17 anonim ***** válasza:

Tudod annak meg van az oka hogy idáig jutottak. Saját tapasztalat: az egyik buszállomáson oda adtam az utolsó megmaradt szendvicsemet egy hajléktalannak. Egy másik oda ment, felpofozta és elvette tőle. Rám meg úgy nézett mint akit ki tudna nyírni. Másik. Elmentem egy ilyen mellett. Nem adtam pénzt neki erre mindenfélének elhordott. Úgy gondolom aki szeretne élni, gondoskodni magáról, az elmegy dolgozni és nem jut el erre a szintre. Nem azért dolgozok keményen hogy a dolgozni nem akarókat támogassam. Túl jó a szíved hogy ennyire támogatod őket. De a való élet nem erről szól. Aki ki akar törni ebből az tesz is érte.


Anyukám annak idején a válás során sem akart elmenni dolgozni. Megjátszotta a beteget hogy kapjon rokkant nyugdíjat. Ahelyett hogy elment volna dolgozni. inkább nyomorog és könyörög, kuncsorog, kukázik. Érted? Aki nem akar dolgozni az nem is fog.

2017. ápr. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Apropó. Itt a házban él egy férfi. Régen szinte az összes itteni diszkó az övé volt. Lett pénze elbas.zta az egészet. El kellett mindent adnia. Ma alkalmi munkákból él. Úgy néz ki mint egy hajléktalan. Sokszor látom az erkélyükön üldögélni 0 életkedvvel.

Nem nem ítélem el őket. De ezellen nekik kell tenniük.

2017. ápr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, a kérdésed általánosítás, ezért kapják fel rajta sokan a vizet (jogosan).
2017. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!