Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők miért teszik a kezüket...

A nők miért teszik a kezüket a szájuk elé, ha valami vicces, vagy megdöbbentő történik? Nem merik felvállalni az érzésüket?

Figyelt kérdés

Nem merik felvállalni az érzésüket?

Ha valami vicces van, és röhögnek, eltakarják a szájukat, de ha valami megdöbbentő van, ismét csak.

Miért?

Sunyik? És nem merik felvállalni, hogy röhögnek az egészen?



2013. okt. 16. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Én sose csinálok ilyet, pedig nőből vagyok O.o :D
2013. okt. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem az érzésüket nem merik felvállalni rendszerint, hiszen ha oda teszi a kezét ha nem, látszik hogy nevet vagy csodálkozik.

Én inkább esztétikai problémára gondolok ilyenkor, hogy szégyenli a fogait, vagy fél hogy szájszaga van.

A nő hiú fajta, ha nincs semmi baj, akkor is azt hiszi hogy van.

2013. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Azért teszi oda a kezét, hogy ne lássuk, hogy ki van verve a 2 első foga.
2013. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos nálam is kialakult ez a szokás, nem tudom, mikor történhetett. Nem mindig csinálom, de néha azon kapom magamat, hogy megint a szám előtt van a kezem.

Valószínűleg két dolog miatt alakult ez ki nálam. Az egyik, hogy nincs hollywoodi mosolyom, és habár tudom, hogy egyáltalán nem rondák a fogaim, engem mégis nagyon zavar. Hiába mondják mások, hogy nem csúnyák, és még a fogorvos is hiába mondja, hogy ez az egyik legfehérebb természetes fogszín, engem akkor is zavar és kész. Voltam fogfehérítésen meg minden, de nem segített semmi. Így inkább takargatom.

A másik dolog, hogy szerintem nekem nem áll jól, ha mosolygok. :/ Ezért inkább eltakarom az arcom, ha nagyon nevetek.


A személyes okoktól függetlenül viszont lehet valami ösztönös dolog ez, mert mindenki, szerintem nemtől függetlenül, a szája elé kapja a kezét ha nagyon megdöbben, például.

2013. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Semmi sunyiság, nem is értem ezt.

A mozdulat szocializációs reflex. Régi babonákra vezethető vissza. Ásításkor is ugyanezért takarjuk el a szánkat. A lélek egy része távozik ásításkor, illetve a rossz szellemeknek nyitunk utat. Álmélkodásnál is nagyra nyitjuk a szánkat. Ma már ez nem tudatos cselekvés ez, hanem így láttuk kiskorunkban másoktól.

Nem köthető nőkhöz. Ha te csajoknál látod inkább, annak az az oka, hogy alighanem őket figyeled inkább, kevésbé a pasikat.

2013. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!