Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az ha valaki megszag...

Miért baj az ha valaki megszagolja az ételeket mielőtt a szájába tenné?

Figyelt kérdés
Olvastam itt ott,hogy van akinek nem tetszik.Én minden ételt megszagolok mielőtt megkostólnám,vagy megenném.Mindig meghozza az étvágyamat,és persze nem csak ezért,hanem persze eltudom dönteni,hogy romlott-e a kaja vagy sem,hiszen erre szakosodott az orrunk nem?Nekem ha valamilyen ételnek nem tetszik az illata,akkor azt tui hogy nem is fogom szerretni,még ha meg is kostólnám.Rengetegszer jártam így,sőt,egyszer ki is tóltak velem.Azt mondta egyszer valaki ,hogy gyere kostóld meg ezt a mozzarellát(akkor még nem tudtam,hogy milyen íze,és illata van),természetesen meg is szagoltam mielőtt megkostóltam volna,nagyon nem tetszett az illata,és természetesen az íze sem.Nos,az nem mozzarella volt,hanem kecskesajt.Mindegyis,a lényeg a szagláson van,miért zavar ez bárkit is?Ti nem szoktátok megszagolni a kaját mielőtt megennétek,csak mikor befaljátok aztán köpitek ki mert talán avas,vagy romlott(hús)?

2017. ápr. 19. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Azért, mert gyerekként mindenkinek azt tanították, hogy "ne szagolgasd, egyed!"

Mert az olyan, mintha fitymálgatnád, és azt nem szabad.


Amúgy van, hogy én is megszagolom, de csak az ismeretleneket, az ismerős ételeket nem.

2017. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel azt is megkérdezhetnék, hogy miért nézel rá a kajára. Az evés része az érzékelés.
2017. ápr. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt a marhaságot! Kit zavar ez egyáltalán?
2017. ápr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Miért ne szagolnám meg az ételemet? Az az érzékelés része.
2017. ápr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szagolgatom, legalábbis úgy nem, mint a nyomkereső kutya, mert érzem az étel illatát akkor is, ha csak simán elém kerül. A többivel ugyanígy vagyok. Ha valaminek nem tetszik az illata, akkor gyanús, hogy az íze sem fog. Főleg mivel a nyelvünkkel csak az alapízeket érezzük, a többit pont az orrunk teszi hozzá.
2017. ápr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3-as Hidd el ,van akit zavar ez.

4-es Így van,és épp ezért nem értek másokat,akiknek fura ez...

2017. ápr. 19. 14:06
 7/10 A kérdező kommentje:

5.


Azért én sem szagolom úgy mint egy kutya : )) : ))


De egyszer biztos odahajolok és letesztelem... :D

2017. ápr. 19. 14:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Értelmes embert ez nem zavar.

Hadd döntse már el mindenki maga, hogy a jó ízlés határain belül hogy étkezik.

"Hidd el ,van akit zavar ez."

Tudod, van olyan ember, aki a kákán is csomót keres. Van, akit az éltet, hogy kötekedjen. Van például egy rokonunk, aki ha vendégségben (!!) van, mindig elkezd kötekedni, hogy miért akkor mossuk el a mosatlant, amikor mindenki végzett az ebéddel, és miért nem egyből, amikor mosatlanná válik. De például abba is rendszeresen beleköt, hogy miért nem eszi mindenki forrón a levest. Meg hasonlók. Akik nem bírják ki, ha valaki valamit máshogy csinál, vagy máshogy szeret, mint ők. Ez nettó jellemhiba, meg talán intelligencia kérdése is. De az ilyenekkel nem szabad foglalkozni. Ha nagyon kukacoskodik, el lehet magyarázni neki, hogy hol a határ, de egyébként rá kell hagyni. Nem érdemes vesződni az ilyenekkel. :)


Egyébként vannak ételek, amiket szívesen megszagolok, mielőtt megeszem. Mert egyszerűen jó az illata, és ahogy írták is előttem, a szaglás is hozzá tartozik az ízérzékeléshez.

2017. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ez az, én általában hajolni sem hajolok. Mert nem kell, talán jobb a szaglásom, nem tudom.

De ha mondjuk valakinek vendégségben kitálalnak egy tányér levest, és belehajol, két eset állhat fenn. Az egyik, ha jóízűen beleszagol, mutatva, hogy szinte alig várja, hogy megkóstolja. A másik, ha csak úgy szimatolja, szinte gyanakodva. Ez esetben szerintem érthető, ha a házigazda úgy érzékeli, hogy a vendég nem bízik benne annyira sem, hogy ízletes, jó, emberi fogyasztásra alkalmas ételt kínál neki. Ez pedig felvetheti akár a jogos sértődést is.

Az más, ha otthon kinyitod a hűtőt, kiveszed a húsz deka felvágottat, felbontod a csomagolást és beleszagolsz, hogy jó-e, főleg ha úgy emlékszel, hogy több napja megvetted és nem tudod, fogyasztható-e még. Ez egyrészt szerintem érthető, másrészt meg senkinek semmi köze hozzá, mit matatsz a hűtődben.

2017. ápr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyetértek veletek.Köszönöm a normális válaszokat mindenkinek.
2017. ápr. 20. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!