Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolai menzákon hogyan...

Az iskolai menzákon hogyan tudják még a legegyszerűbb ételeket is baromira elrontani?

Figyelt kérdés

Számomra felfoghatatlan és komolyan kíváncsi vagyok a miértjére, hogy sok menzán a teljesen hétköznapi, könnyen elkészíthető, semmi extra kajákat is hogyan tudják ennyire hihetetlenül elrontani, rosszul megcsinálni. Ott van példának a gimis koromból a krumplifőzelék. Olyan rossz és hányás íze volt, hogy iszonyat kevesen ették meg. És akárhányszor krumpli vagy másmilyen főzelék volt, sosem hasonlított az íze egy kicsit sem az otthonira, mindegyik ehetetlen volt.


Vagy akármilyen hús volt akármiben, az mindig tabu volt, mert SOHA nem tudták normálisan elkészíteni.

A fasírtot ugyanúgy elégették minden egyes alkalommal és még lehetne sorolni.


De miért? Hogyan sikerül ezeket ennyire elrontani? Egyetemen menzán reggelire egyszer sonkás tojást adtak, de a tojás olyan vállalhatatlan és rossz volt, hogy azonnal landolt a kukába.

És nem is az az ok, hogy kevés a pénz, mert kevés pénzből is lehet(ne) normálisan főzni, vagy jó, elkészíteni valamit....


Mi ennek az oka?

Vagy csak én tapasztaltam ezt?



2017. ápr. 16. 18:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Spórolnak. Olcsó alapanyagokból csinálnak mindent és gyakran túlvizeznek dolgokat hogy több legyen.
2017. ápr. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak te tapasztaltad ezt!

Ez tényleg így van,hogy spórolnak és nem foglalkoznak a dologgal.

Az a lényeg h kész legyen és kapják a fizetést.

2017. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kevés pénzből nagyon sokat kell legyártani ,és a menzakonyhás szakácsok sem a szakma csúcsai, enyhén szólva.
2017. ápr. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Mégis azt mondják sokan, hogy aki tud olvasni, az tud főzni. Tehát akkor lehet szar kaját csinálni.
2017. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A konyhás nénik többségéz (tiszt.kiv.) idióta frusztrált banyák alkotják, akik sz@rnak bele az egészbe. A spórolás mellett, hogy kevesebbet kelljen dolgozniuk, lerövidítik a főzési időt. Ez húsoknál pl úgy van, hogy extra nagy hőmérsékleten sütik, hogy minél gyorsabban kész legyen. Őket nemérdekli, hogy emiatt a hús asztallap keménységű és ehetetlen lesz, "jó az nekik" felkiáltással odadobják a diákok tányérjára.

Vizezni viszont nem sok mindent szoktak, mert nem lehet ezt sok mindennel csinálni. De a krumplipürét például vizezik, azért folyós szinte.


Én úgy vagyok vele, hogy spórolósan is lehet normálisan főzni. És nagy mennyiségben is lehetne normálisan főzni, mert egyre kevesebb a menzás mindenhol, pont a vállalhatatlan kaja miatt.

2017. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

És a fűszerezés?

Az ehetetlen főzelékeknél mindenkinél tányéronként 1 kiló só is volt benne....

2017. ápr. 16. 20:42
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mi motiválja a konyhásokat hogy rendesen elkészítsék. Ha valami ösztönzőrendszert, vagy legalább ellenőrző rendszert kiépítenének, akkor nem lenne ilyen pocsék a kaja a legtöbb menzán, és nem menne pocsékba az a sok meg nem evett kaja..
2017. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
24%
Egyszerűen nem tudnak főzni, de nem is akarnak. Nem értenek az alapanyagokhoz és a megfelelő elkészítési módokhoz sem, ami engem őszintén szólva nem lep meg túlzottan, ismerve a mai magyar gasztronómiát. Régi szakácskönyvek tanúsítják, hogy 150-200 éve még változatos volt a konyhánk, ha annál maradtunk volna, most nem nézne ki ugyanúgy a menzás koszt a tányérban és a moslékosvödörbe öntve. Az tényleg semmire nem mentség, hogy kevés pénzből kell nagy adagokat főzni, mert attól még nyugodtan lehetne ehető, hogy olcsó.
2017. ápr. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy régen mi volt a szakácskönyvben, nem jelenti azt, hogy mindenki szuperül főzött.
2017. ápr. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószinűleg mindenki hülyének fog elkönyvelni, de én szeretem a menzás kaját.Jó, vannak kivételek, de a legtöbb egész jó!(bár, lehet, hogy ez iskolafüggő is)...:)
2017. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!