Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan másznátok ki a nyomorbó...

Hogyan másznátok ki a nyomorból? Van itt, vagy ismertek amolyan "nagy túlélőt" akinek sikerült?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy 20 éves vagy, most fejezed be a középiskolát (középkategóriás suli, közepes eredménnyel végzel), nem tanulsz tovább. Nincs anyagi háttered, a hátrányos helyzetű szüleidnél laksz, akikre egyáltalán nem számíthatsz, és másra sem. Magyarországon szeretnél boldogulni - mihez kezdenél az életeddel?


Írhattok BÁRMILYEN REÁLIS MEGOLDÁST, ami a túlélésbe belefér (akár érzelmek, és erkölcsök nélkül - gondolok itt állandó hazudozásra, kukázásra, vagy kisebb lopásra) - kíváncsi vagyok, ki mihez kezdene, vagy kezdett.


Én pl. az elérhető munkában (nagyáruház, dohánybolt, gyári munka...) egyáltalán nem látok fantáziát, úgy érzem, mintha beszállnék egy mókuskerékbe, ahol csak egy helyben állok, miközben elszállnak az évek, és esély sincs normális kocsira vagy normális házra, otthonra, gyerekekre 10 éven belül.


2017. ápr. 19. 20:35
1 2
 1/19 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Reális megoldás, ha megtalálod mi az amit szeretsz csinálni és tudnál is egy életen át, és abba az irányba képzed magad. A siker kulcsa a fejlődés, hogy legyen igényed és kitartásod folyton a jobbra törekedni.
2017. ápr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A a reális megoldás, hogy lesz valamilyen képzettséged, amiért adnak pénzt a munkaerőpiacon. Azaz megtalálod, ami érdekel és kitanulod azt a szeletét, amiért fizetnek is.


Igen, nehéz lesz.

Igen, amíg nem értesz semmihez, addig mókuskerék lesz.

Igen, kulimunka.

Igen, fárasztó.


De eljuthatsz oda, ahová akarsz. Munkakerüléssel, tunyasággal, lustasággal nem.

2017. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Írj privátban.
2017. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
8%

Mind rizsa amit írtok sry.

Megoldás?

Ha tanulhatsz még tanulj egy szakmát.Ha nem keress valami munkát.Betanított munkások mindig kellenek tegyél félre amennyit tudsz.Tanulj nyelvet.Menj külföldre.Vagy jelentkezz munkaügynél tanfolyamra.Én itt tanultam szakmát.De sok féle képzést indítanak.Van érettségid mehetsz rendőrnek tűzoltónak vagy hivatásos katonának is.

21f

2017. ápr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Fatal_3rror_ ***** válasza:
Vicces hogy azt írod, rizsa amit írunk, aztán tulajdonképpen te is leírod a szokásos rizsát hogy tanuljon szakmát, nyelvet oszt menjen külföldre. Külföldön még inkább megkövetelik a jó munkát, amihez még inkább az kell, hogy kitartó és "odaadó" légy a saját munkáddal kapcsolatban.
2017. ápr. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%
Külföld.
2017. ápr. 20. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Hú, ti aztán nagyon pozitívan gondolkodtok :)

Írtam, hogy a továbbtanulást, és a külföldet felejtsük el...


Őszintén szólva már eltelt 7 év, a ház félig van kész, és van valamennyi készpénzem - rendes kocsi, család viszont nincs, így elkezdtem kicsit gondolkodni, hol hibáztam...

2017. ápr. 20. 19:26
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Aha, tehát tanulni büdös, energiát befektetni szintén, de valaki adjon neked pénzt a semmire, csak azért, mert egy közepes senki vagy egy közepes középiskolai eredménnyel.


A lusta disznók nem viszik semmire.

2017. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Dehogy is, igazi túlélő vagyok, aki összekapart 10-12 milliót 7 év alatt, csak... jobban örülnék, ha 4 év alatt meglett volna, nyilván valamit rosszul csináltam...
2017. ápr. 20. 20:17
 10/19 anonim ***** válasza:
Tehát, 7 év alatt összeloptál pár milliót és még ezt is kevésnek érzed.
2017. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!