Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni az emberekhez való hozzáállásomat? Jobb ember akarok lenni.

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék megváltozni, mivel rájöttem, hogy túl sok bennem a rosszindulat és az elégedetlenség. Történt valami, ami után (és már az időszak alatt) megfogadtam, hogy megváltozom. Elkezdtem hinni a felsőbb erőben, és hogy saját magunknak köszönhetjük a sorsunkat. A probléma az, hogy túl sok embert utálok a munkahelyemről, a tv-ből, a közlekedésből, stb. Rosszakat kívánok nekik. Tudom, hogy ez egy bizonyos szintig normális, de ez már nem az a szint. Annyit fejlődtem, hogy már felismernem, és elhessegettem magamban, hogy: nem,nem, nem szabad. Hiszem, hogy a jó hozzáállás és gondolkodás a kulcs a boldogabb élethez, de még nem igazán megy.

2017. ápr. 21. 08:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem biztos, hogy vissza kapja az ember, ha jó szerintem nem ez az értelme. Hanem, hogy olyan vilàgot teremtsünk ami bekünk tetszik, ezzel megegyezően viselkedjünk. Szóval valami felelősség vàllalàs és a dolgok alakítàsa. Én erre sxoktam gondolni.De nehéz. Mert mert sokszor frusztrált vagyok, mert nem jól mennek a dolgaim és akkor beragadok ilyen görcsökbe amiből nem az jön, hanem önsajnàlat, meg hibàztatàs meg egyebek.
2017. ápr. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Volt ilyen munkatársam.

Mindig a másikkal foglalkozott.

Hogy X ilyen a közlekedésben és ez nem jó. Y meg olyan az értékesítési osztályon, és azt nem úgy kellene csinálni.

Saját magára sosem figyelt.

Többször utasítottam, hogy a saját gyengeségeit igyekezzen levetkőzni, és a saját erősseit fejlesztve kapaszkodjon egy magasabb szintre.

Azóta már elküldtem, mert nem ment neki.

A munkája, a személyisége rovásra ment az állandó másokkal foglalkozás, a másokban való hibakeresés. Minden munkakört ki tudott vesézni, hogy az éppen illetékes munkatárs mit és miért nem jól csinál. Egyedül a saját feladatát nem tudta ellátni, mert a másokban való hibakeresés felőrölte az energiáit, és a saját munkájára, a saját fejlődésére már nem jutott...

2017. ápr. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A problémám kicsit mélyebb, mint szimpla munkahelyi gondok. Ott eléggé elvagyok képmutatással.
2017. ápr. 21. 09:59
 4/4 anonim válasza:

Őszinte vagy. Szerintem ez első lépésnek nagyon jó! Meggyőződésem, hogy első az önvizsgálat, hogy tisztában legyünk a saját hibáinkkal, jellemünkkel, önismeret nélkül fejlődni nem lehet. Nem tudom hány éves vagy, de rengeteg ember az élete végéig nem jut el addig, ameddig most te.

Ha szeretnél jobbá válni, nagyon jó a Bibliához fordulni. A Bibliát Isten adta az embereknek. Ha valaki, a Teremtőnk tudja, milyenek vagyunk, hogyan fejleszthetjük a jellemünket. Belinkelek neked két rövid videót, kb 4 percesek.

Szerintem segíthetnek. Ha tetszettek, írj rám privátban.


[link]


[link]

2017. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!