Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg akarok változni, hányok...

Meg akarok változni, hányok magamtól, de nem megy, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nem tudom hol kezdjem. Nincs bennem semmi empátia, irányításmániás vagyok; kiborulok, ha nem úgy van valami, ahogy akarom. Nem érzem, hogy bárki is megértene, van 2 gyerekkori barátom, velük szoros a kapcsolatom, de néha nagyon távol érzem magam tőlük. Egoista vagyok, nem érdekel más problémája. A nők sem érdekelnek, csak a volt barátnőm, aki a viselkedésem miatt nem akar kibékülni velem. Sok felszínes nő próbál megszerezni, aztán koppannak, mikor csak egy éjszakára kellettek, pedig egy percig sem hitegetem őket. A családommal nem tartom a kapcsolatot, anyám tönkretette a gyerekkorom, de legalább megtanultam hogyan kell az életben boldogulni. Nincs jó tulajdonságom, csak török előre az életben, és nem érdekel már semmi. Rideg vagyok és nem tudom mit csinaljak. Egyetlen jó dolog a barátnőm volt, de már ő sincs. Csak a munkám maradt, úgy érzem magam, mint egy robot, egy érzelemnélküli semmi. Nem tudom van-e ebből visszaút.

2016. szept. 10. 18:50
 1/9 A kérdező kommentje:
25f
2016. szept. 10. 18:51
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem menned kéne pszichológushoz és beszélned erről, elég nárcisztikusnak tűnsz ezek alapján. Van visszaút.
2016. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pszichológus? Kösz a választ, de nem. Eszemben sincs egy idegennek kitárulkozni, az meg csak szánakozva nézne rám, és ellátna a használhatatlan ötleteivel. Biztos, hogy nem.
2016. szept. 10. 21:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, olvasd el ezt:


[link]

2016. szept. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy magadtól hánysz, ez az életérzés szerintem azt is jelezheti, hogy nem teljesen a neked megfelelő helyen vagy.


Ha meg akarsz változni, arra egy megoldás van: légy kitartó. Amíg rá nem szoksz az újfajta tulajdonságaidra, mint a biciklizésre, amiket ki akasz magadban alakítani. Csak az elején nehéz, hogyha kitartó vagy, persze ha félbehagyja az ember, akkor sokára jut túl az elején...


Amivel kezded, hogy nincs benned empátia, stb., tudatosságot árul el. Tehát nem alszod át az ilyen jellegű lelkiállapotaidat, amik ezekre a dolgokra indítanak, hanem észreveszed őket miközben átéled. Ez az első lépcsőfoka anak, hogy kézben is tudd tartani őket, persze hogyha tényleg akarsz más lenni.


Nem érzed, hogy bárki is megértene? De hát olyan nehéz egy megértő emberre rátalálni, aki már kifejlesztette magában ezt a képességet! Ez egy külső körülmény, és ahogy egy fa körbenövi a törzse útjában álló kerítést, neked se használ, ha érzelmileg megviselten kell körbenőnöd ezt az akadályt.


Van ami a szerelmi ügyekben csak az idő múltával dől el, ebbe vagy abba az irányba. Persze, ha lennénk olyan erősek, hogy belássuk amikor ki kell lépni valamiből, és végleg agyon kell nyomni minden gondolatot és tervet, ami egy korábbi szerelemhez kapcsolódott, mert minél tovább fonódik bele az energiaháztartásunkba, annál pusztítóbb hogyha nem teljesülhet be, akkor nyilván megtennénk és könnyebben betölthetnék új dolgok a keletkező testi és érzelmi űrt... Akik sikeresen megbirkóznak a dologgal, azoknál a végeredmény sosem az, hogy levágják magukról ollóval az emlékeket, hanem az, hogy belsővé változik át mindaz, ami azelőtt külső cselekvésekben és érzelmi állapotokban is megjelent. Nem elbúcsúzni, csak belsővé tenni és a külvilágban továbblépni, nem is lehetséges egy bizonyos fokú megkeményedés nélkül.


Szerintem azok a nők, akik koppannak, lehet, hogy nem is voltak annyira felszínesek - mitől koppanna az, aki csak felszínes? Ha nem akarod őket hitegetni, akkor szerintem volna mód olyan nőket találni, akik előre megtudhatják, hogy milyen hosszú lesz a kaland.


A családnak az ember idővel meg tud bocsátani, ha van benne rá igény. Nem is kell, hogy más kötelék létezzen, mert a szülőket általában nem lehet megváltoztatni, elég a megbocsátás, hogyha van vagy valamikor lesz ilyesmire benned igény.


Egy bizonyos életkor után az embert már nem érdekli semmi, és amikor még közel van a korábbi, érdeklődésteli életkorokhoz, akkor ezt űrként tapasztalhatja meg. Igen, az az évgyűrű kezdi elveszíteni már az élettel való telítettségét, befásul, nem lesz továbbra már élmények forrásává. De képződik körülötte egy új évgyűrű, ami semmiképpen nem pótolja ugyan az előzőt, de tele van új életfeladatokkal. Jó, hogy nem múlnak el bennünk a dolgok nyomtalanul, ezen a titkos szálon kapcsolódhatsz majd korábbi önmagadhoz, amikor már egy bigott és keményfejű felnőtt leszel... Emlékezz! Ne felejtsd el, hogy ki voltál! Ízleld újra magadban a régi élményeidet, amik életre akartak törni, és ha lesz lehetőséged később, bár élő motiváció híján, de az emlékekben való hittel, és a régi önmagadban való hittel váltsd őket valóra.

2016. szept. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
35n
2016. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A barátnőm volt a mindenem. A legfontosabb az életemben. Nélküle nem érzem, hogy bárkire is tekintettel kéne lennem. Ő jó ember, miatta fogtam vissza magam. Ő tudja, hogy milyen vagyok, megért engem. Mindenki csak azt látja, hogy sikeres vagyok a munkámban, hogy azért mert van pénzem, azért mindenem megvan. Jönnek utánam, nem esik le nekik, hogy nem érdekelnek. Bármelyikükön keresztül gázolok, ha kell. A két barátom kivétel, ők olyanok, mint a testvéreim, de most nem elegek. Anyámat gyűlölöm, eszemben sincs megbocsátani neki. Mindig semmibe vett, soha nem voltam neki jó, akármit csináltam. Engem hibáztatott mindenért, soha egy jó szava nem volt hozzám.

Bármelyik nőt megszerzem, akit akarok, de egyikük sem érdekel igazán. Elveszve érzem magam őnélküle. Mintha lekapcsolták volna a lámpát. Ő volt az életem, és már nincs velem. Ez nem olyan dolog, amit ép ésszel fel tudok fogni.

2016. szept. 11. 14:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Láttad a Mátrixot? Na ez is egy ilyen mátrix, és benne arra lyukadtál ki, hogy változtatni akarsz. Ezt a részét vedd át mégegyszer, jó gondolat volt!
2016. szept. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A barátnőd aki a mindened, a viselkedésed miatt nem akar kibékülni veled, és te is érzed, hogy amit csinálsz az nem jó. Ahogy az előttem író is mondta, a változtatni akarás, egy jó gondolat volt.Talán egyedül te tudod igazán, mit kéne tenned
2016. szept. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!