Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek van olyan rokonotok/ism...

Nektek van olyan rokonotok/ismerősötök aki a kapott segítséggel csak visszaélni tudott?

Figyelt kérdés

Nálunk unokatesóm ilyen. (25 éves)

Akárhányszor segítséget kapott a rokonságtól, mindig csak visszaélni tudott vele, közben pedig folyton sajnáltatja magát, hogy neki sosem segít senki, meg hogy őt senki sem kedveli. Az anyja kifizetett neki egy drága OKJ-t, amire be se járt, majd otthagyta. Felvették valahova protekcióval, ahol nem dolgozott semmit, emiatt kirúgták. Sok embernek tartozik pénzzel, amit nem hajlandó megadni. Ma már az egész rokonság rávágja az ajtót.


Miért él valaki vissza a kapott segítséggel?

Hogyan lehet az ilyeneket kezelni? Engem is próbált lehúzni, kölcsön akart kérni 20 ezer forintot, és amikor megmondtam, hogy nem, akkor én voltam a szemét.



2017. ápr. 26. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk is van egy ilyen. A szüleim mindig támogatták őt pénzzel, ruhával, kajával, bútorokkal... De az ilyen emberek nem változnak. Akár millókat is költhetsz rájuk, a helyzetükön semmit sem segítesz. Véleményem szerint ilyeneknek inkább speciális segítség kellene, értem ez alatt a pszichológust.
2017. ápr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán pont ez a baj, hogy ennyit segítetetek neki és pénzelitek. Az se jó, hogy mindent ti intéztek helyette, munkát, stb. Ez így nem motiválja. Hagyjátok magára és akkor észbe kap, hogy ezt így nem csinálhatja. És elindul magától az életbe hidd el, magamról tudom hogy így lesz.

Olyan helyzetben voltam mint az unokatesód, annyi különbséggel, hogy nem húztam le senkit pénzzel. Sőt inkább megmondtam, mikor sokadjára akartak helyettem intézkedni, segíteni, hogy ne csináljanak semmit, ne támogassanak pénzzel.

Na ezután, hogy magamra maradtam egyből rájöttem, mi az ami érdekel az életben, amivel foglalkoznék, milyen szakma érdekel, és tanulás mellett dolgozni is fogok.

Pont ez a baj, hogy a segge alá tesztek mindent.

2017. ápr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok 24l

Amúgy rokonodat esetleg nem bántották gyerekkorában (plkiközösítés)? Egy ideje sok kérdés van ezzel kapcsolatban és sokan felnőtt korukra nem tudnak túllépni rajta. Lehet, hogy ő is átélte ezt azért ilyen.

2017. ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Nővérem. 38 éves csak 8 osztálya van. Sosem dolgozott. Szüleim és balek pasik pénzéből tartsa el magát. Minden nap pénz kunyerál, mert lusta dolgozni. Persze kölcsön pénzt nem adja vissza. Állandóan sajnáltatja magát, milyen rossz élete van. Többször elkezdet szüleim pénzéből okj amit egy hónap múlva, megunta. Többször szüleim pénzéből akart esti iskolában leérettségizni, persze pár hónap után nem jártbe. Nem kap pénz, akkor fenyegetőzik Pl: öngyilkos lesz, sajnáltatva magát: milyen gonoszok vagyunk hagyjuk ő ""éhezzen""(nővérem 90kg). Próbált már többször pénzt kunyerálni tőlem. Megmondtam keresek neki munkát ,egyből idegbeteg lesz: ő nem fog elmenni dolgozni!
2017. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!