Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Titeket nem zavar a rengetek...

Titeket nem zavar a rengetek sok "öreg" az utcán, de legfőképp a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés

Mikor dolgozni jártam korán reggel, az öregek rendszeresen ott tolongtak a buszoknál és a boltban, ha kicsit később mentem, mikor a gyerekek elindulnak iskolába, akkor is ott voltak az öregek, képesek voltak fellökni a kisgyerekeket, csak hogy legyen helyük. Délután mikor jöttem haza 4 után, ugyanez, utcán, boltba, buszon, villamoson ott szambáznak.

Sajnos nemrég megszűnt a munkahelyem, így 2-3 naponta délelőtt vagy délután elmegyek bevásárolni, illetve az elmúlt 1 hétben volt pár állásinterjúm. Ma is épp mentem egyre, 12:30-kor felszálltam a villamosra (az ember azt gondolná ebédidő van), hát tele volt 55-60 + osokkal. Egy üres helyet találtam, így leültem. Utána minden megállónál felszállt pár 60 és a halál közötti, persze néztek rám, elvárták volna, hogy adjam át a helyet, olyan volt a járat, mint ami a halálba megy, csak én voltam 60 alatti.

Rettentően bosszant, hogy tele van minden öregekkel, az utcán is ott bolyonganak, de még a tömegközlekedési eszközön se ülhet nyugodtan az ember. Pár napja az egyik képes volt egy 1 éves kisgyereket felállíttatni, mondván, hogy ő öregebb! Láthatóan semmi baja egyik-másiknak, talán jobb egészségnek örvend, mint én, de a korából kifolyólag követelné magának a helyet. Ha annyira betegek, akkor minek flangálnak állandóan az utcán, boltban? Sőt visszafelé beugrottam egy bevásárlóközpontba megebédelni, hát ott is a sok nyugger bolyongott. Persze most nem azokról beszélek, akik szemmel láthatóan idősek, bottal járnak, látszik rajtuk, hogy alig élnek, mert esetükben ahogy meglátom állok is fel, hanem azokkal a pofátlanokkal van bajom, akik jobb dolguk híján járják az utcákat, boltokat, kedvencük a csúcsforgalom, nem baj, hogy a gyerek, dolgozó ember elkésik a munkahelyéről, mert nem fér fel a járatra, arrébb löknek mindenkit mint a tank.


Csak nekem vannak ilyen rossz tapasztalataim vagy nektek is?


2017. ápr. 26. 15:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az a "kedvencem" mikor a bottal menő 50 feletti folyton ott felejti a botját valahol, amiből látszik hogy bot nélkül is tud menni, csak hát az idő előtti vagy rokkantnyugdíjazásához előnyös volt megjátszania hogy munkaképtelen. Mert ha tényleg nehezen tudna menni akkor kizárt hogy ott felejtse a botját valahol.

Amelyik tényleg beteges azzal nincs gondom, de a csalókat utálom.

2017. ápr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
76%

Nem.


Engem kizárólag a bunkók vagy a büdösek zavarnak, az pedig nem életkorfüggő.

2017. ápr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%
Nekem akkor gurul el a gyógyszer mikor reggel kellene vegyek uzsonnát, és 10 gyerek áll sorba, és a sor elején már percek óta a kenyerek között válogat egy nyanyó vagy mikor füzetet szeretnék venni, de az üzletben reggel 8-kor éppen egy bácsi az unokájának keresi a táskát 30 percen át... Bár a 8:01-et várnák meg, hogy mindenki érjen be suliba s utána jönne a nyugger invázió.
2017. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
71%

Ez már nekem is sok bosszúságot okozott, és agyaltam is rajta.

Elképzelem mit csinálnék én 60+os nyugdíjasként.

Első hogy felesleges korán felkelem, hisz hova megyek? Reggel se olcsóbb a buszjegy, reggel se olcsóbb a felvágott.

Ha délután megyek kenyeret venni, akkor is ugyan akkora esélyem van frissen sültet venni, mint reggel, mert nem egyszerre süti ki a pék azt a napi nem tudom hány tucatot.

Oké, nyilván vannak akik orvoshoz mennek időpontra (a várótermek egy rendelőben kb tényleg olyanok mint egy temetőjárat) de kétlem hogy mindenki naponta járkál dialízisre vagy mittomén hova.

Igazából nem is azzal van a gond hogy járkálnak, mert oké, nyilván én is ki fogok mozdulni a házból 70 évesen, hanem hogy már látszik rajtuk hogy a reakcióidejük, a gondolkodási sebességük csökkent, és a Kádár rendszerhez képest nincsenek hozzászokva a túlzsúfolt tömegközlekedésen való utazáshoz. Ezt se igazán tudom megérteni hogy több évtizednyi tömegközlekedés használat után, hogy a fenébe nem tudja valaki megtanulni az "íratlan szabályokat".

Pl ha túlzsúfolt járaton utazom, és az ajtó mellett van helyem, akkor nem fogok az ajtóban állni megálláskor, mert másik 10 ember ott le akarna szállni, és nem feltétlen akarnak áttaposni rajtam, ami egyébként nekem se lenne előnyös.

Vagy másik kedvenc hogy túlzsúfolt villamoson átfurakszik 20 ember között, hogy 3 méterrel arrébb álljon és kapaszkodjon, ugyan úgy mintha maradna a helyén.

2017. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Minap utaztam hetes buszon és a bácsika nekem támadt, hogy leülök-e? Mellette is felszabadult egy hely, de azt leszarta, én meg azt hittem le akar szállni és mivel két táskám és egy szatyrom volt, azokat letettem az ülésre elhajoltam, hogy elférjen. Mondtam neki, hogy elnézést, azt hittem leszáll, üljön le. Erre bakker morgott valamit és félrelökött kb. és úgy ült le. Aztán meg jönnek a bezzegamaifiatalokkal. De nem az ez első eset, rengeteg bunkó nyugdíjas van és sajnos azt vettem észre, hogy a 30-40-50-60as korosztályban is több a bunkó, mint a sokat szidalmazott fiatalokban. 32/F
2017. ápr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

A szöszölés meg a másik, rettenetes amit a boltban művelnek. Mivel napközben a botokban is 90% nyugger van, rendszerint utánuk állok a sorban, ahelyett, hogy arrébb tolnák/vinnék a kasszától a kosarukat miután fizettek és odébb, a direkt erre kitalált pultnál pakolnának el, ők elkezdik pakolni a kasszánál a cuccaikat, rendszerint már rég lehúzzák az én dolgaimat is, még ha sikerül is kifizetnem, akkor sem tudom elvenni tőlük a dolgaimat, mert nem férek hozzájuk.

Na meg a polcok előtt megállnak totojázni, elzárják az utat, persze a múltkor mikor én álltam meg nézelődni a sajtok előtt, a vén koma képes volt belökni a sajtos pultba, hogy elférjen, előtte meg -2-vel sántikált, mint aki hű de rokkant.

2017. ápr. 26. 15:50
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Ja és rengeteg perverz öreg is van, barátnőm tudna mesélni, kb. napi szinten érik atrocitások idős férfiaktól a tömegközlekedésen.
2017. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%
Valamikor nekik is el kell intézni a bevásárlást meg az egyéb dolgaikat. Engem az zavar, hogy azt hiszik ők az atyaúristenek csak mert leéltek x évet, és alanyi jogon jár nekik a tisztelet. Egyébként a normális öregek nem zavarnak, mert nekem teljesen mindegy, hogy egy 65 éves vagy 20 éves valaki ül/áll mellettem. Mondjuk azt nem értem még, hogy miért pont reggel, sulikezdési időben kell a kis gurulós kocsijukkal fölszállni, az amúgy is diákokkal tömött buszra, mikor tudják jól, hogy ilyenkor mennek a diákok suliba. Talán hogy legyen kit szidniuk az amúgy unalmas nyugdíjas életükben...?
2017. ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a kedvencem az, amikor sietek munkába és bemegyek a boltba, hogy vegyek "gyorsan" valami kaját, a nénike meg szépen lassan viccelődve az eladóval beszélget, hogy jajj de milyen rossz az idő ma. Csak nyugodtan, egyáltalán nem zavarja, hogy másik 6 ember áll mögötte, aki munkába vagy iskolába menne.
2017. ápr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

A fiatalokat én is rendszeresen hallom, hogy szidják sokan, pedig ahogy én látom, a legtöbb tízen-, húszon éves általában megkérdezi a nyuggerektől, hogy le akarnak-e ülni, mire ilyenkor persze visszautasítják a felkínált helyet. De ha nem kapnak ajánlatot, akkor meg totál fel vannak háborodva. Ki érti ezt..


Nyilván nem az az elvárás, hogy maradjanak otthon, hisz nekik sem árt kimozdulni, de miért nem tudják megvárni a délelőttöt, mikor mások úgyis dolgoznak vagy iskolában vannak. Meg ahogy valaki írta, már le van lassulva a felfogásuk, ahogy ők maguk is, nem teljesen illenek bele a mai világba. Megállnak a járda közepén szöszölni, esetleg pletykálni, hogy véletlenül se férjen el, aki esetleg siet. Vagy a múltkor egy öregember előttem állt a boltban, ő következett volna, képes volt lerakni a kosarát (gondolom helyfoglalás gyanánt) és visszabattyogni komótosan a bolt végébe, vártam pár percet, hát nem akart megérkezni, mivel siettem így elé álltam. Közben mikor már szinte mindent lehúzott az eladó visszatért az öreg és beszólt, hogy látja a mi fiatal generációnk már nagyon siet, pedig megtanulhatnám, hogy 10 percen nem múlik semmi. Mert ő már megtanulta!

2017. ápr. 26. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!