Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tömegközlekedési "kultúrában"...

Tömegközlekedési "kultúrában" mi zavar leginkább Magyarországon? (példák lent)

Figyelt kérdés

Engem az, hogy a csuklós busz közepében megállnak a diákok, hogy jártassák a haverjaikkal a szájukat, és arrébb nem tolnák a hátsójukat. Így a busz hátulja üres, elől pedig szorulunk, mint a heringek.


Az is bosszant, hogy állunk a buszmegállóban, és szinte harc folyik azért, hogy ki szálljon fel hamarabb, durakodnak, lökdösődnek az emberek, nyomják egymást hátulról. Még akkor is, ha egy teljesen üres buszra kell felszállni.


Vagy ha megáll valahol egy öregebb nő, majd mikor már nincs ülőhely, akkor kezd el sápítozni, hogy milyen pofátlan ott mindenki, mert senki nem adja át neki a helyét.


2012. nov. 22. 08:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Ugyan diák már nem vagyok de szerintem a nyugdíjasok tudnak hepciáskodni.

Példák:

Ül valaki a buszon belül tehát az ablaknál erre a nyugdíjas odamegy 4 szatyorral és követeli a helyet mert a szatyrait nem akarja letenni a földre.


Szemtanúja voltam amikor egy nyugdíjas bottal taszigálta le a kismamát a buszról és ezt mondta:"A fiatalok járjanak gyalog , a tömegközlekedés az időseknek való".

Kicsit kinyílt a bicska a zsebemben.


Vagy amikor ülök a buszon és jön egy nyugdíjas osztag mögöttük egy kismama akinek majdnem kiesik a hasából a baba , én intek és készülök átadni neki a helyem mire a nyuggerek fiatalokat megszégyenítő mozdulatsorral odaszáguldanak , én közlöm hogy a kismamának akarom átadni erre ők kiakadnak mire én így szólok:"Az öregség egy állapot hölgyeim , nem jogosítja fel magukat semmire és örüljön hogy az adómból fizetik a maga ingyen utazását"


Annak aki fennhangon szidja a fiatalokat azoknak csak azért sem fogom átadni a helyemet.


Akiről úgy látom hogy beteg , rosszul van akár fiatal illetve szépen kéri annak átfogom adni.De ilyen bunkó nyugdíjasoknak soha.


Remélem minél előbb eltörlik az ingyen utazást.


A másik meg amikor IC-vel utaztam ,ugye az helyjegyes és a nyuggernek másodosztályra szólt a jegye de beült az elsőre oda ahova az én jegyem szól.És fel volt háborodva hogy merni kértem a helyemet mivel hogy ő milyen fontos ember volt a pártba.

A kalauz ezt meghallotta és mondta hogy "A kommunistákat ki szoktuk dobni a vonatból"

Ezen nagyon jót nevettem.

2012. nov. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindig van egy balfax aki megáll és nem mer átfurakodni a diákokon. A forgóban sokkal kényelmesebb ha ketten-hárman vannak együtt.
2012. nov. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány ember(?)aki szörnyű szagot áraszt.

És azt sem csípem, mikor tömve van a busz, de jutna hely, ha egyesek nem a szatyrukat csücsültetnék az ülésen.

Kiakasztó továbbá, hogy akkor küldik a legkisebb buszt, amikor a legnagyobb az utasforgalom.Csuklós busz persze akkor jár, mikor már a kutya sem közlekedik.A kisebb buszok meg egyre zsugorodnak, lassan szappantartó méretűek, de evidens, hogy ezekbe kell bezsúfolni a legtöbb utast 7-30 körül!

Normálisabb országokban állítólag egy bizonyos szám után nem engednek több utast, hogy ne legyen zsúfolt a busz, viszont gyakoribbak a járatok.Itt is így kellene, de ez magyarország, ahol az a szokás, hogy a befizetett pénzünkért csak kutyasz@r jár!

2012. nov. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

""A kommunistákat ki szoktuk dobni a vonatból"

Ezen nagyon jót nevettem."


hehe :)


nem szorítkozok területekre, úgy általában az a legfelháborítóbb, mikor valaki ostoba, bunkó, szabálytalan, és még mellé neki áll feljebb.

2012. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A lökdösődés iszonyú idegesítő. Még akkor is ez van, ha az adott buszra kevesen várnak, mondjuk 20-an, szóval mindenkinek lenne szabad hely, csak ki kéne várni. De neeem, dulakodnak, lökdősödnek, én meg ilyenkor rendszerint beszorulok a busz oldala és az embertömeg közé. Ilyenkor rendszerint a könyökömre hagyatkozok, hogy kiszabadítsam magam a csapdából.

A másik az, hogy hja már nincs állóhely, megállnak a busz elején, és nem hajlandóak továbbmenni. Ez tényleg főleg akkor zavaró, ha rengetegen akarnak felszállni, és az összes állóhelyet ki kell használni. Van, hogy már a sofőr kiabál, hogy menjenek már hátrébb, de csak néznek ártatlan ábrázattal. Erre még rájön az is, amikor van ülőhely, de a sok idióta inkább áll, és elállja az utat.

De ami a legjobban idegesít az az, hogy némelyik ember olyan büdös, hogy a hányinger kerülget. És nemcsak a klasszikusnak számító verejtékszag játszik, hanem pisi és/vagy kakiszag. Annyira undorító!

2012. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, amikor a villamos beér a megállóba, és a felszállni kívánók már ott nyomulnak az ajtóban. Persze a leszállók meg szerintük teleportáljanak le a villiről. Na ilyenkor nem kímélek senkit, tőlem lehet előttem öreg, fiatal. Akkor is lelépek:D Szokott csodálkozás lenni. Megkérdezik, hogy én ezt hogy gondoltam. Amikor persze visszakérdezek, hogy Ön szerint mégis hogyan kellett volna leszállnom, ha el tetszik állni az utat? Erre már nincs válasz... Ez is az idősekre jellemző inkább.
2012. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja azt én is szerettem, annyira helyezkednek a megállóban, hogy elsőnek szálljanak fel, te meg ugorj át a fejük felett...
2012. nov. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én azt utálom a legjobban, amikor amúgy lenne hely a buszon/villamoson, de mindenki az ajtóban áll meg, középen meg nincs senki. De persze nem menne beljebb, nehogy más fel tudjon szállni.

Meg amikor amúgy nincsenek sokan, de ő beáll az ajtóba. Nem akar leszállni, de leszállni felszállni nem lehet tőle, mert nem bír két lépést hátrálni. Na azt legszívesebben hátba rúgnám, hogy lerepüljön a villamosról.

2012. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

VaniliaHime

Ismerős. Az elején többen megállnak, és durakodnia kell az embernek, hogy beljebb mehessen, mert meg nem mozdítanák a valagukat. Verejtékszagot még nem éreztem, de már többször engedtek fel hajléktalant a buszra, aki büdös is volt, és ki tudja milyen betegségeket terjeszthet. Ő aztán az esti félig kihasznált buszon a négyes ülésen elterpeszkedett. Most gondolj bele, tiszta, ápolt, egészséges emberek is ott ülnek, aztán milyen kórokozókat hurcibálnak haza.

Egyszer megállt mellettem egy nő. Én elől ültem, ő nem ment hátra, pedig volt hely. Lent volt a slicce, nagyon kínos volt az egész, főleg mivel nem rendesen kapaszkodott, és állandóan nekem lendült a csípője.


Valamokka

Helyi közlekedésnél tapasztalom, néha helyközinél, hogy beáll az ajtóba, és lenne leszálló, de a fenéért sem tolna addig le magát, vagy arrébb. Megáll középen, és várja, hogy csak elsasszéznak mellette. Vagy nem…

2012. nov. 22. 15:50
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem az bosszant, hogy az tolakodik fel leghamarabb a buszra, és mászik be leghátra, aki a következő megállónál (kb. 15-20 perc) úgyis leszáll, és a fél busznak miattuk kell leszállnia, majd ismét fel. A tolakodás miatt egyébként én mindig utoljára szállok fel. Ha nincs hely, nem érdekel, de ha valakinek a cucca fent van az ülésen, akkor meg szoktam kérdezi, hogy nagyon elfáradt-e az illető táskája. A másik gondom pedig a bőröndökkel van. A sofőrre is haragszom, amiért felengedi, de szerintem legtöbbször nyitva a csomagtartó, és be is férne a nagy, távolsági buszokon.

Aztán azt se szeretem, amikor a bérletet a buszon vásárolják meg, SZÁMLÁRA. Ez főleg akkor bosszantó, amikor egy munkahelyre utazók vannak (5-6 fő), és mindegyik a sofőrnél veszi meg. Ráadásul ők felfurakodnak előre, a bérletesek ment lent fagyoskodnak a hajnali pár fokokban, ahelyett, hogy gyorsan felengednék őket, aztán nem fagyna le senki keze. (És arról még nem is beszéltem , hogy mivel átszállással járok suliba, így sokszor éppenhogycsak elérem a csatlakozást miattuk.)

Fel tud idegesíteni, ha valakinek a drága telefon mellé már nem telt fülhallgatóra, de erős késztetést érez arra, hogy zenét hallgasson...

Továbbá zavarnak a büdös, hangos és az ittas emberek.

Ha úgy van, akkor az időseknek is átadom a helyet, meg a kisgyermekkel utazóknak is. Persze megválogatom, hogy melyik idősnek, mert aki kikent-kifent, tűsarkús 60as, annak nem, de ha valaki alig él, akkor simán. Szerencsére én még nem láttam olyan öreget, aki követelte volna a helyet. :)

2012. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!