Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miből eredhet, ha valakiben...

Az miből eredhet, ha valakiben nagyon nagy a bizonyítási vágy az élet szinte minden területén?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 29. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen gyermek korban kezdődik, a szülők miatt, akik elvárják, hogy gyerekük mindig mindenben a legjobb legyen. Pl. versenyekre járatják, ,,győzködik", hogy ötös tanuló legyen, stb.

Egyik szavaló versenyen azt halottam, hogy az egyik szavaló lánynak a szülei azt mondták, hogyha nem lesz első, szobafogságot kap. Hát nem tudom, mennyire igaz, de az a lány kézilabdázik, versenyekre jár, lovagol, jól tanul, stb.

Szóval ez a szülők miatt van.

2017. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül csak a szülők miatt van, persze az esetek nagy részében közvetve-közvetlenül szerepet játszik ez is.


Amúgy lehet hogy valaki alap természetéből fakadóan maximalista, és mindig próbálja saját magát felülmúlni. És nem kényszerként éli meg a dolgokat, hanem vágyat érez rá, hogy jobb legyen. Ha sikereket érsz el az élet valamelyik területén, akkor jó esetben motiválni fog, hogy még inkább belemélyedj.

2017. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem sem a nevelés miatt van, még ha lehet szerepe a nevelésnek is. De hiába próbálnak valakit bizonyításra kényszeríteni, ha nem képes rá, előbb-utóbb lemondanak róla.


Szerintem inkább van szerepe annak, hogy bizonytalan magában a gyerek, vagy később a felnőtt, és valamit bizonyítania, igazolnia kell. Ha az élet minden területén, akkor lehet, hogy mindenben bizonytalan. Ki tudja.

2017. ápr. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!