Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek született kommunis...

Szerintetek született kommunista vagyok, vagy egyszerűen csak egy megkeseredett/irigy/sz*r alak?

Figyelt kérdés

Röviden magamról.

A következőket GYŰLÖLÖM: az önfényezést/egoista másokat lenéző embereket/sikerekkel való kérkedést/pózőrködést/ripacskodást/hedonizmust/motivációt/feltűnési viszketegséget (facebook).

Ez eléggé absztraktnak hangzik, szóval jobban kellene ismernetek, hogy igazából tudjátok konkrétan miket értek ezek alatt. Kinyílik a bicska a zsebemben, amikor olyan önelégült embereket látok, akik oda-vissza vannak a diplomájukkal/pózerkodnak a szakdolgozatukkal, a leendő "Sales and Marketing Development...f*@$omtudja milyen hiper-szuper céges pozícióval/állással" és céges befektetéssel (mely során természetesen rabszolgabérért fog dolgoztatni a kameráknak elegáns öltönyben pózoló és vigyorgó "fiatal értelmiségi generáció"), miközben a hétköznapokban szelfiznek a 25 milliós fehér bőrüléses luxusautóban, hogy az Armani napszemüveg, a jól belőtt séró vagy a szűk, formás 75D-s cickók tökéletesen látszódjanak.

Folytatom.

Megszakad a szívem, ha meglátok egy szegény/hajléktalan/fogyatékos embert. Legszívesebben (és már komolyan gondolkoztam rajta) csatlakoznék egy karitatív szervezethez, aki ilyen embereknek segít és csakis ebből él. Hajlandó lennék egy szerény életet is magaménak tudni, csakhogy tagja legyek egy ilyen ritka közösségnek, aki cserébe természetesen a lakhatásomat, csekély fizetésemet és a jövőmet is tudná biztosítani (éhen halni és nélkülözni azért nem szeretnék). Hajlandó lennék akár külföldre is kimenni, csakhogy a jóért és az emberségért küzdjek. Fogalmam sincs milyen világot tudnék elképzelni magamnak, mert a konkurálás/rivalizálás, az önelégültség és a szenvedés legkisebb jelétől is rosszul érzem magamat.



2016. nov. 13. 19:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem tudod, mit jelent az h "kommunista".
2016. nov. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
A hajléktalanokról nekem érdekes, kicsit radikális, de szerintem ésszerűen végiggondolható véleményem van: Hogy jut valaki odáig, hogy nincs egy barátja, rokona sem, aki befogadná? Az az ember valamit nagyon el kellett hogy rontson. Nekem sosem hagynák a barátaim, hogy utcára kerüljek.
2016. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Azert a hajlektalan kozt is vannak igazi gec*k.
2016. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem. Te egy normális ember vagy, akiből kevés van. A mostaniak csak azzal foglalkoznak "hogy néznek ki",semmi más nem is érdekli őket na meg a pénz, de anélkül, hogy egy kanyi vasat is kerestek volna tisztességes munkával NEKIK JÁR ÉS ALAP (!) a konditerem, márkás ruha, több tízezres okostelefonok, műkörmök, műmell, pics..a kacsa pofa, műhaj, etc.


TE itt túl normális vagy. Ez a baj. A kommunizmus pedig teljesen mást jelent és az irigység is.


Az irigység ott kezdődik, hogy műmellet csináltat, mert neki nincs melle, másnak meg van! :D

Ez az irigység...

2016. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

"Az erény itt koldusnak született és hitvány semmiségre pompa vár!"


William Shakespeare

2016. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Hogy jut valaki odáig, hogy nincs egy barátja, rokona sem, aki befogadná?"

---

Visszahúzódó/érzékeny kicsit bogaras személyiség. Mond neked ez valamit? Az ilyen embereket a mai társadalom szó szerint kitaszítja és talán fél is tőlük. Csak vedelj, bulizz és tárulkozz ki mindenkinek, mindezt úgy, hogy nézz is ki jól, mert máskülönben meg nevetség tárgya leszel. Romlott egy korcs világban élünk, annyi biztos.

2016. nov. 13. 19:49
 7/18 A kérdező kommentje:
#2: Ja és azt elfelejtettem hozzátenni, hogy baj esetén pont az állítólagos nagy barátok/rokonok szoktak mindig szétszéledni, mint a sáskaraj. Ha van egy menő haver, aki fizeti a bulit és a csajokat, akkor mindhalálig jóbarát, de amikor egy komolyabb szívességet kell nyújtani neki, akkor a "Menj már, ne idegesíts engem, megvannak a saját problémáim" válasz jön. Amikor meg totál rosszra fordulnak a dolgok, akkor a szemükben nem létező ember vagy. Ennyi.
2016. nov. 13. 19:54
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Üdv a modern, globalizált, pénzközpontú, felszínes világban.
2016. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
38%

6-osnak:

""Hogy jut valaki odáig, hogy nincs egy barátja, rokona sem, aki befogadná?"


Az nem igaz amit írtál, mert nem kell ahhoz visszahúzódónak lenni, hogy ne fogadjon be senki. Értike? Elég, ha egyszerűen nem foglalkoznak vele az ismerősei.

Inkább menj el pszichológushoz, ha annyira kisebbségi komplexusod van, hogy mindenről ez jut eszedbe, mivel te olyan vagy...

2016. nov. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9: Csakhogy az ilyen szinten introvertált embereknek a személyiségükből adódóan általában alig akad max. 2-3 alkalmi ismerőse, azok sem megbízhatóak. A rokonok meg dettó ugyanez. Legalábbis az én rokonaimmal semmivel sem vagyok szorosabb kapcsolatban, mint 1-2 jött-ment-látott egyetemi csoporttársammal, akivel néha váltok pár mondatot. Szóval nem tudom ezen mit akarsz megmagyarázni.
2016. nov. 13. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!