Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ciki az, ha valaki nem...

Miért ciki az, ha valaki nem túl jó a humán tantárgyakból, de ha matekból rossz pl, azzal semmi baj nincs?

Figyelt kérdés

Mindenki azzal jön az ismerőseim közül, hogy ha mondjuk irodalomból, történelemből rossz valaki, az mekkora szégyen, mert amit ezeken az órákon tanulunk, az apalmúveltség. De akik kémiából, matekból, fizikából rosszak, azokat senki nem fikázza, mert hogy jajj szegényke biztos diszkalkuliás, meg amúgy is, mi értelme megtanulni ilyeneket, mint pl. a Pitagorasz-tétel, vagy hogy mi az a kovalens-kötés, úgyse fogjuk soha sem hasznát venni..De az általuk annyit emlegetett alapműveltségnek mikor vesszük hasznát? Ha csak nem akar valaki mondjuk hogász vagy politikus lenni, nem hiszem, hogy valaha is bármi haszna lesz abból, hogy tudja pl. az athéni demokrácia működését az 5. században..

Egyébként mielőtt valaki belekötne, nem nézem le én is azokat, akik rosszak matekból, meg nem tagadom a diszkalkulia létezését, biztos van, aki tényleg ezzel küzd, csak fura, hogy engem meg a szüleimtől kezdve a tanáraimig mindenki megszól, mert irodalomból meg töriből 2-es-3-as tanuló vagyok. Pedig én is jöhetnék ezzel, hogy akkor én meg lehet, valami koncentrációs zavarral küzdök...Ja meg a másik kedvencem, amikor azért hülyéznek le, mert ott van előttem egy szöveggyűjtemény/atlasz és úgy se tudok minimum egy 4-es feleletet összehozni...Most mondjam én is azt, hogy aki rossz matekból, az is hülye, mert a függvénytáblázatban minden képlet le van rendesen írva, csak a megfelelő helyre be kell helyettesíteni pár számot?

Szóval miért gondolják úgy nagyon sokan, hogy gázabb, ha valaki humán tantárgyakból rossz, mintha reál tantárgyakból lenne az?



2017. ápr. 29. 16:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
*jogász
2017. ápr. 29. 16:14
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
A humán tárgyakat szorgalommal meg lehet tanulni ötösre, a reál (matek,fizika, kémia) tárgyakat elöször meg kell érteni és ehhez némi adottság is szükséges - ezeket szorgalommal 3-asra össze lehet hozni, az ötöshöz csak szorgalom nem elég.
2017. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy a 2es mondja.
2017. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Mert aki az irodalmat meg a torit nem kepes megerteni, az vagy erzelmi intelligenciaval nem rendelkezik (irodalom), vagy sik hulye az elethez es egy jot meg beszelgetni sem lehet vele. Ettol fuggetlenul lehet, hogy matekzseni valaki, de jozan paraszti esze az nincs, hotziher.
2017. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Miért, ezekhez a tantárgyakhoz miért kell józan paraszti ész? És a matekhoz meg a kémiához, fizikához miért nem? :D
2017. ápr. 29. 17:15
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

A természettudományos ismeretség speciális.Nem kerül szóba szinte soha

egy párbeszéd során,vagy udvarláskor.

Ellenben néhány romantikus verssor csodát tud művelni.Ez csak egy indok.

Egy város,vagy vidék történelme,ahol jársz,és felidézed a tanultakat szintén jó érzés.Nekem igen.A pithagorasz ló...sz viszont nem.

2017. ápr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

6. Azért ezeket a példákat hoztam fel, mert általában akik annyira hangoztatják, mennyivel fontosabb megtanulni a törit meg az irodalmat, a Pitagorasz-tételt és a kovalens-kötést hozzák szóba, hogy azok meg mennyire értelmetlenek :) És egy szóval se mondtam, hogy matekzseni vagyok, bár lehet, az lennék, ugyanis soha nem tanulok matekra, házit is utoljára általánosban csináltam, mégis 5-ös vagyok belőle. Bár szerintem inkább ehhez kell mondjuk a józan paraszti ész, nem mondjuk egy verselemzés bemagolásához :)

Az athéni demokráciás példával meg nem értem, mi a kínod, azt is általánosban vettük.

És a 4-es épp azt írta, hogy aki nem jó töriből meg magyarból, annak hótziher, hogy nincs egy cseppnyi józan paraszti esze se, ha pedig egy tantárgy megtanulásához szükség van erre, akkor máris nem elég a szorgalom :) Magatoknak mondtok csak ellent..

De amúgy ha már itt tartunk, én is mondhatnám azt, hogy szerintem nevetséges, amikor valaki azzal jön, hogy jajj a matekhoz meg a kémiához tehetség kell, ami nem minden embernek adatik meg, hogy úgy hangozzon, mintha még véletlenül sem az önhibájukból lennének szarok belőle. Szerintem pedig ezeket is meg lehet tanulni, csak át kell logikusan gondolni az egészet..De ha ti ennyire sem vagytok képesek, nem értem, miért beszéltek pont ti a józan paraszti észről.

És nem tudom, ti milyen emberekkel haverkodtok, de az én barátaimmal való beszélgetéseim során még soha nem került elő egyik töri lecke sem :D Mondjuk mivel kémiát tanulunk, a kémia, a biosz és a matek már annál inkább. De amúgy ebből is látszik, ki a hülyébb, az, aki elfogadja, hogy nem mindenki jártas azokban a témákban, mint ő, illetve fordítva, vagy az, aki amiatt hülyének tituál mást, mert más az érdeklődési köre.

2017. ápr. 29. 18:09
 8/21 A kérdező kommentje:
Egyébként bocsi, ha valakit megsértettem ezzel, vagyis a sértőn hangzó mondataimat inkább a 6. és 4. válaszolónak céloztam, a többieket nem akartam megbántani, mert ők legalább normális hangnemben le tudták írni a véleményüket :)
2017. ápr. 29. 18:13
 9/21 anonim ***** válasza:
42%

Ja, persze, te nem nézed le azt, aki nem jó a reál tárgyakból. De attól még hangoztatod, hogy

- ehhez kell a józan paraszti ész

- csak át kell gondolni logikusan, és máris tudod

- nincs olyan, hogy valaki nem ért ehhez, mert csak önhibájából nem tudja megtanulni

Stb.


Meg azt mondod, nem vagy matekzseni, de azért odabiggyeszted, mennyire penge vagy belőle. Nemcsak lenéző, de még álszerény is vagy.

2017. ápr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Hát nem nézem le őket :D Csak azt, aki nem jó a reál tantárgyakból, de azt hiszi, értelmesebb, mint az, aki pont a reál tantárgyakból jó és abból meg nem, amiből ő.

És nem mondtam, hogy biztos van, aki nem tudja megtanulni, aki pl. diszkalkuliával küzd, akinek viszont nincsenek ilyen gondjai és annyira okosnak képzeli magát, mert milyen jó irodalomból meg töriből, és azt hiszi, milyen sok esze van, arra is legyen esze, hogy a matekot meg a kémiát megtanulja :)

És nem tudom, miért vagyok álszerény attól, hogy azt mondom, jó vagyok matekból. Nem dicsekvésből mondtam, hanem mert ez egy tény. Vagy nem is értem, mi a problémád, szerinted aki ötös egy tantárgyból, az rossz belőle? Vagy le kéne tagadnom, hogy jó vagyok belőle, nehogy téged megbántsalak? :D

2017. ápr. 29. 18:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!