Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan emberről aki az általános iskolát sem járta ki? Milyen háttérre vall ez?

Figyelt kérdés

Egyáltalán mit tud magával kezdeni egy ilyen ember? Még a betanított munkásoknak is megvan általában a nyolc osztálya.


Szerintem félelmetes, hogy ilyen emberek még mindig vannak.


Én most tudtam meg egy emberről, hogy 5 osztálya van csak meg, ami azért is félelmetes, mert rendszeresen vezet. Az ugye látszott rajta, hogy primitív és a családja is rossz hírben állt (viszont fontos kiemelni, hogy nem romák, szín magyarok), de azért ez durva. Nagyon problémás háttér és alacsony szellemi szint kell ahhoz, hogy valaki ne tudja elvégezni az elemit.


Nektek van ilyen ismerősötök, vagy a környéketeken olyan ember akit nem ismertek, de tudjátok róla, hogy nem végezte el a nyolc osztályt?



2017. máj. 1. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, van a mi környékünkön is ilyen. Ránézésre is látszik, hogy nem túl normális életet él, úgyhogy nem is lepődtem meg, amikor megtudtam. Munkahelye még soha nem volt, gondolom, nem éppen legális dolgokkal foglalkozik, mert börtönben már volt többször is.
2017. máj. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek aki 8.ot nem fejezte be mert terhes lett. Egyszer dolgozott eladóként azt hiszem, most várja a 7. gyerekét a 3. apától.
2017. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Hát igen sajnos így nem sok tisztességes munkalehetőség marad, de elképeszt, hogy valaki ennyire motiválatlan és céltalan az életben. Normális családban ilyen nincs.


#2 Gondolom segélyből élnek... Elég kiábrándító, hogy egy 13-15 éves lány már terhes.


Az ilyen emberek sajnos csak a társadalom élősködői.

2017. máj. 1. 10:50
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

bevándorlóink írni és olvasni sem tudnak.. akkor??


miért is legyen motivált és céltudatos, ha nem látta ezt otthon? szülei gondolom sz@rtak a nevelésébe, az a csoda, hogy életben van még.


van ilyen ismerősöm, de ő beteg, le is van százalékolva.

2017. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Segélyből meg gyerektartàsból. A volt osztálytársam anyukája. A gyerekei is követik a példát a legnagyobb 24 körül van ő börtönbe van a lánya 22 évesen végezte el a szakközepet és most jön a 3. gyerek.
2017. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem rengeteg ilyen van de ök mind cigányok. A lányaikat kiveszik ötödikes hatodikos koruk fele. Nehogy erkölcdtelenek vagy tisztességtelenek legyen lássák hogy a velük korú lányok mit müvelnek és ezt a szülök nem akarják. De ez már nagyon ritka de még mindig vannak ilyen olá cigányok. Sógornömet is kivették a suliból és 13 évesen férjhez adták majd elvált ezután 15 évesen is. A fiúk járhatnak 8. Os korukig de tovább nem mert a velük korúak is akkor viszik bele a drogozásba diszkózásba lopásba stb. De a sógornóm miután elvált ugye ekkor már tisztességtwlennek számít igy azt csinál amit akar elvégzett egy tanfolyamot letette a jogsit és pincérnöként dolgozik. Férjemnek 8 áltolánosa van ö is szintén dolgozik és jogsia van. De ezek a olácigányok már kevesen vannak és az új generáció már nem igen fogja tovább vinni ezt a politikát. De hogy a jóoldalát nézzem a férjemen és azokon a barátain kívül akik iskolába jártak a többi csavarogni discozni mind egy drogos strici betörö semmire kellö banda lett.

Valamilyen szinten megértem ezt mert a gyerekeiket óvják mert tudják hogy a többi cigány foleg ezek a romungro aljadékok miket müvelnek és ugy a cigány cigánnyal fog barátkozni igy hát beleviszik az ilyen életbe.

2017. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Munkahelyemen a gondozottak 95%-a nem járta ki az általánost. Amióta közöm van ehhez a helyhez, kb 800 gondozott járt nálunk.

Öröm az ürömben, hogy aki közülük nagyon el akar helyezkedni, annak van munkahelye, és egész jó fizetésért ráadásul (130-160 nettó túlórával, a végzettségéhez képes egészt jó).

Semmi félelmetes nincs benne, olvasni többé-kevésbé tudnak. A mindennapi problémáik egész mások, mint az iskolázottabb embereké, de ez meg nem tartozik ide...

2017. máj. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerek 28 éves 6 osztálya van és nem kisebbség. Lusta dolgozni. Úgy van 6 osztálya, mert gyerekként nem érdekelte tanulás, meg állandóan logot a suliból, ezért többször osztályt ismételt. Ráadásul anyuci pici imádott fiacskája (mama pici fia), ezért fia azt csinálhatott amit akart.
2017. máj. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!