Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Angolul sokkal könnyebben...

Angolul sokkal könnyebben megértek dolgokat?

Figyelt kérdés

Nagyjából 7-8 éve beszélek angolul, és azt vettem észre, hogy ha meg akarok tanulni valamit, vagy érdekel valami, arról sokkal jobban szeretek angolul olvasni, és jobban is értem meg. Ez alatt arra gondolok, hogy könnyebben megtanulok valamit angol szöveg alapján.


Lehet erre valamiféle értelmes magyarázat?



2017. máj. 2. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy ha valamit olvasol magyarul és utána angolul, akkor sokkal jobban berögzül és több helyről kötöd be az információt?


Tehát ha még egy harmadik nyelven is utána olvasnál egy adott témának, akkor még erősebben memorizálnád az egészet és megszeretnéd az adott nyelvet emiatt, mert azt gondolnád, az adott nyelv miatt tanulod meg az adott témát hatékonyan. Ez csak elmélkedés... és kérdés.

2017. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én arra is gondoltam már, hogy attól van mert rossz emlékeim vannak a magyarul tanulással kapcsolatban (iskolai basztatások hosszú évekig).


Magyarul néha olyan mintha teljesen kínai szöveget olvasnék, aztán ha rákeresek ugyanarra a dologra angolul, valahogy értelmesebbnek tűnik a leírt szöveg. Lehetséges hogy angolul nem tűnik annyira nyersnek.

2017. máj. 2. 14:40
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem is így van ezzel, sokszor hamarabb jut eszébe egy angol kifejezés, mint a magyar megfelelője - emellett hihetetlenül könnyedén megtanulta a nelvet, gyakorlatilag közel anyanyelvi szinten beszéli, különtanár és egyebek nélkül. Abszolút laikusként azt gondolom oknak, hogy egyrészt a digitális korban rengeteg angol nelvű impulzus ér bennünket, másrészt az angol belső logikája talán közelebb áll egyes emberekhez, mint a magyar, sokkal jobban rá tud hangolódni. Persze lehet, hogy ez hülyeség, de többeken láttam már, hogy angol szövegből jobban megmaradnak a lányegi infók, hamarabb átlátja az összefüggéseket.
2017. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!