Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem zavar, hogy szinte...

Csak engem zavar, hogy szinte minden tini számára a film = a horrorral?

Figyelt kérdés
Nemtom hány Facebook bejegyzést láttam már, hogy küldjenek jó horrorokat, ha filmet kérnek utána írják, hogy főleg horrorok érdekelnék őket, ha beszélek valakivel, hogy mi a kedvenc filmje, ált. csak horrorokat mond, meg moziba is csak horrorokra szoktak menni? Értem én, hogy nyilván nem a 3 órás művészfilmek a nyerők, de a horror akkor is minden műfajnak a legalja. Miért nem néznek már normális filmeket a fiatalok? Akár régebbieket, ha manapság már nincs is annyi jó? 19/F

2017. máj. 2. 18:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Igazából nem minden tini horrort néz csak. Pl. a szuperhősös filmek nézettsége, főleg a fiatalok terén, mérföldekre veri a horrorok nézettségét.

Ettől számukra a film nem egyenlő csak egy adott műfajjal, hanem az érdekli őket.

Nem attól lesz valami normális vagy nem normális, hogy neked tetszik e. Régenmindenjobbvót'.

2017. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
én meg csak azt látom, hogy mindenki sztárvárz meg halálosiramban azt csá...
2017. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

"a horror akkor is minden műfajnak a legalja"

Szeretem mikor egy a témához nem értő ember próbál okoskodni.


Egyébként mire ez a nagy "fiatalozás"? Te 19 vagy, az még bőven fiatal, nem? Vagy már nyugdíjas vagy?


A horror és a vígjáték manapság a legkelendőbb a piacon, rengeteg készül belőlük, sok borzasztó, de még mindig bőven adnak még ki jó alkotásokat is.


És ezzel mi a baj? Minden korszaknak megvan a maga divatja, 40-es, 50-es években nem volt ennyi horror, helyette volt hetente film-noir, aztán 20 évvel később katasztrófafilmekből volt bőven rengeteg, és még sorolhatnám..


Még egy kötözködő kérdés, ha te már annyira felnőtt vagy és nem tartod magad a fiatalokkal egyenrangúnak, akkor miért zavar téged, hogy ők mit néznek?

Nézned kell? Nem, akkor meg?.


17/F


Aki nem teljesen idióta az nem foglalkozik a divattal, vagy legalábbis nem húzza fel magát rajta.

Egyébként igen, a szuperhősfilmek már bőven vernek mindent, szóval már a kérdésed is alaptalan.

2017. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%

"Értem én, hogy nyilván nem a 3 órás művészfilmek a nyerők, de a horror akkor is minden műfajnak a legalja. "


Műfaj alapján rangsorolni a filmeket, na az a legalja.

2017. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy én már felnőtt vagy öreg lennék? A fiatalok alatt a hozzám hasonló fiatalokat értem, mit kellett volna mondanom helyette? De mindegy, már megszoktam, hogy ebben a kategóriában vannak a leggyökerebbek.


Egyébként az mire érv, hogy halálos irambant is néznek? Nem a horrorral volt a legnagyobb problémám (habár nálam ez a tapasztalat), hanem hogy ennyire elnívótlanodott a mai tinik ízlése. Hogy mit zavar engem? Hadd zavarjon már a kultúra kiveszése a mindennapi életünkből.


Az pedig, hogy a horror a filmműfajok legalja nem azt jelenti, hogy csak rossz horrorok vannak, hanem ha arányait tekintve ebből készül a legtöbb tartalmatlan, igénytelen alkotás, de ez nem is értem miért kérdés, hisz a legtöbb horrornak az ijesztgetés, a félelemkeltés a lényege, egy élmény átadása. Amivel nem is lenne baj, néha én is nézek horrort, de hogy ez az élménykeresés vette át mára a film szerepét, az szerintem igen probléma, amiről nem árt beszélni.

2017. máj. 2. 18:26
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

" de a horror akkor is minden műfajnak a legalja. Miért nem néznek már normális filmeket a fiatalok? "


Régen a Beatles volt a zene legalja, ma stílusteremtő etalon.

19 éves létedre a gondolkodásod mint egy 80 éves vaskalaposé.

Mi a "normális" film?

Az meg egyszerűen szamárság hogy a horror lenne a filmek "legalja". Ez kb. az a szint, hogy a ""sci-fi" nem értékes irodalom,a rock nem zene...". A horror egy műfaj, amelynek vannak kimagasló minőségű, művészileg is értékes remekei, és vannak csapnivaló, silány fércművei - éppen úgy, mint minden filmes műfajnak.


Ja, és nem zavar. Egyáltalán nem érdekel hogy ki mit néz, azzal foglalkozom hogy én mit nézzek.

2017. máj. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

Elnívótlanodott a mai tinik ízlése? Miért, mikor volt nívós?

"Hadd zavarjon már a kultúra kiveszése a mindennapi életünkből." Hetente hányszor mész múzeumba?

"Amivel nem is lenne baj, néha én is nézek horrort, de hogy ez az élménykeresés vette át mára a film szerepét, az szerintem igen probléma, amiről nem árt beszélni." Mi ebben a probléma?

2017. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem csak téged zavar, kissé engem is kiborít. Egyszer egy brutális horrorfilmet néztünk a suliban (évekkel ezelőtt történt, már nem tudom, miért alakult így), a Démonok között című műalkotást. Természetesen bazi nagy interaktív táblán ment a műsor, oda se mertem nézni. Azóta már jobban bírom a horrort, de egy démonos horrorfilmet nem bírok végignézni még most se. Az valahogy nekem már túl erős.
2017. máj. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%
Nos én 39 éves vagyok, szeretrem a horrort is. Nem a zombis marhaságokat, hanem az elképzelt jövőket. Mit ártok neked ezzel, hogy azt mondd ki rám, hogy hülye. nem vagyok hülye 134-es az IQ-m. Csakmellette érzelmes vagyok, és fáj ez a sztereotipizálás-
2017. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj kérdező, hogy már ennyire fiatalon elkezded a más "igénytelenségén" szörnyülködést. A kultúra az nem csak a "magas kultúrát" jelenti, sőt az is szubjektív, hogy minek mekkora művészi értéke van. Amit te értékesnek találsz, azt lehet hogy más szemétnek gondol, vagy fordítva. Amikor más silány ízlésén szörnyűlködsz, akkor nem magaddal foglalkozol, nem a saját ízléseddel, hanem utóbbit is másokhoz képest akarod meghatárogni. Na ez a szomorú, nem az, hogy a korosztálybeli ismerőseid mit néznek és mit nem.
2017. máj. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!