Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csendesebb, visszahúzódóbb...

Csendesebb, visszahúzódóbb emberént tényleg ilyen nehéz, vagy csak nekem az?

Figyelt kérdés
Mindig is kilógtam a sorból, szinte mindenhonnan. Soha nem tudtam igazán beilleszkedni sehova, reméltem, hogy majd ez idővel változni fog, de nem így lett. Sokan nem tudnak mit kezdeni azzal, hogy ilyen "kuka" vagyok. Mivel nem sok hasonló személyiségű emberrel találkozom, ebből kifolyólag nem is érzem magam jól sok helyen. (a mostani munkahelyem is ilyen) Szeretek ismerkedni és beszélgetni de csak ha megvan a közös pont az illetővel. Nem szeretem az üres semmi értelme hablatyokat. Próbalok nyitott lenni, de egyszerűen nem megy a dolog. Kinek, hogy sikerült barátokat szerezni például? Általában egyedül járok erre arra, nem mintha ez nekem problémát okozna, de azért jó lenne egy két olyan ember akik hasonlóak mint én. Valakinek valami hasznos tanács? 25F

2017. máj. 7. 22:26
 1/10 anonim válasza:
100%

Én is hasonló vagyok. Csak annyi jön rá pluszba, hogy el járni is utáltam, féltem az ismerkedéstől, attól, hogy felületes barátságokon kívül semmim nem lesz. De ze idővel változott, és talán most vagyok fél/háromnegyed úton ahhoz, hogy akadály mentesen ismerkedjek, barátkozzak és eljárjak itthonról.

Szerintem a lényeg, hogy magadra fordíts időt, vagyis saját magad megismerésére/elfogadására. Ha ez meg van, már csak a lehetőségekkel kell élni, hogy minél több embert megismerhess, aztán idő és türelem kérdése, hogy olyanokba akadj akikkel több közös érdeklődési pontotok is van. :)) kitartást és sok sikert!;D 17/L

2017. máj. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1-es!


Ott a PONT!


Cél 10-est dobtál kapcsolati darkban.

2017. máj. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok.

Szintén 25 éves srác vagyok,a nagy társasági életet nem szeretem,feszélyezve érzem magam az ismeretlen emberek társaságában.

Nekünk 2x annyit kell dolgozni szerintem azon,hogy a többi ember bizalmába férkőzzünk.

Én is egyedül járok sok helyre,de néha már hülyén érzem magam,hogy egyedül megyek mindenhova.

Nekem a régebbi barátaim már eltűntek mellőlem.

Igazából nagy kukának nem tartom magamat,csak idő kell míg magamhoz engedem a másik embert. Sokan cseszegettek már ezzel és ennek hatására ezek emberek társaságában még jobban a magam kis világába vonultam vissza.

2017. máj. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Szeretek ismerkedni és beszélgetni de csak ha megvan a közös pont az illetővel. "

Gyakorlatilag nem vagy visszahúzódó, ennek a mondatodnak az alapján. Csak megválogatod, kivel állsz szóba és utálod a felesleges dumát.

Én is pont ilyen vagyok. Nekem pontosan jó így, csak az idegesít kvára, hogy sokan azt mondják (főleg a nagyszájúak),hogy csendes vagyok. Nem vagyok csendes (max. azokkal, akikkel nem jövök ki), nem vagyok nagyszájú,hanem a kettő között, ami pont ideális, de ha ezt ők nem képesek megérteni, a hiba nem bennem van.

Hogy sikerült barátokat szereznem? Általános suliban szinte az egész osztály a barátom volt. Még más osztályokból is. Valakinek bemutattak, valaki meg csak úgy jött. Igazából gyerekek voltunk, sokkal könnyebb volt minden. Ezután a barátaim kb. felét mások által ismertem meg, nem klasszikus értelemben "szereztem" magamnak. Barátságos vagyok,de nem vagyok barátkozós típus,"önerőből" ma olyan 2 barátom lenne.

Mit tanácsolok? Amennyiben nem jössz ki mindenkivel, lehet,hogy nem is kell. Amennyiben jó neked,hogy csak néhány emberrel érteted meg magad, akkor ne változtass. Ha nem jó, akkor légy nyitott az üres beszélgetésekre is,hátha. De mindenképp légy nyitott, max. ignorálsz 1-2 embert.

2017. máj. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ugyanezt tapasztalom én is. Rövid távon még el tudom játszani, hogy közvetlen és felszínes vagyok, többnyire így szerzek barátokat. Utána virtuálisan tartom fenn a kapcsolatot, így akkor tudok kommunikálni, mikor éppen van rá kapacitásom. De ha valakivel sok időt kell töltenem (pl munkatársak), akkor arra már nincs energiám és hamar kiderül, hogy nem vagyok túl beszédes. Szóval velük nem igazán tudok mit kezdeni, illetve zavarna is, ha minden nap kötelezően beszélgetnem kellene valakivel, nehogy azt gondolja, hogy haragszom rá. 23/N
2017. máj. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint nem velem van a "probléma". Nekem a munkahely kész tortúra. 6kor kezdődik a munkaidő, de már 8,órakor fülessel kell dolgoznom (zenét hallgatok) mert elég is az emberekből. Én is próbálok jó pofát vágni, de csak még jobban lefáradok. :D

Én most azon vagyok hogy olyan munkahelyet keressek, ahol nem kell ennyi emberrel dolgoznom.

2017. máj. 8. 09:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem

"Csendesebb, visszahúzódóbb" Az én vagyok.

Gyerekkorodban történt veled valami trauma, hogy ennyire nehezen megy a szociális életed?

2017. máj. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi trauma vagy tragédia vagy hasonlók. Szerintem nem ilyen eredetű a dolog.
2017. máj. 8. 15:15
 9/10 anonim ***** válasza:

Hű, hát nem tudom.

De látszik rajtad, hogy nem érzed magad jól ebben az állapotban. Esetleg fordulj egy szakértőhöz, ne a gyk válaszadóihoz!

2017. máj. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7 Te miről beszélsz? A kérdező egyszerűen csak introvertált típus, ez nem betegség..
2017. máj. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!