Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » SOS! Hogyan találhatnék...

SOS! Hogyan találhatnék előadástémát?

Figyelt kérdés

nincs megkötés mivel az előadásmódokat gyakoroljuk, szóval szívesen tartanék olyan dologból, ami érdekel (mint ahogy a többiek tették), de nehéz ilyen dolgot találni, mert őszintén szólva semmi sem érdekel. Belekezdtem egy témába, de iszonyatsok adatot kell hozzá kikutatgatni, és még kb 10 órányi aktív munkát kellene belefektetni, hogy kinézzen valahogy. Ennek eredménye egyelőre annyi, hogy meggyűlöltem a dolgot, ezért kéne valami új könnyedebb téma...


Hogyan találhatnám meg, mi tetszik?


Konkrát tippeket tudnátok írni, ami könnyed téma, gyorsan össze lehet dobni, lehet róla kis utánanézéssel beszélni


2017. máj. 8. 00:03
 1/8 A kérdező kommentje:
ilyen "tegnapra kellett volna" típusú elmaradásban vagyok, de holnap van igazándiból még egy utolsó lehetőség.
2017. máj. 8. 00:04
 2/8 A kérdező kommentje:
vagyis ma
2017. máj. 8. 00:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha most reggelre kell, akkor nem kapkodtad el :-)

Milyen hosszú kell legyen? Milyen területről? Azt ezért nem hiszem hogy semmi de semmi nincs a világon ami érdekelne.

2017. máj. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

délutánra kell csak :D 2 hónapja szopok vele.


10 perc, ami nekem bazisok

2017. máj. 8. 00:14
 5/8 anonim ***** válasza:

De mondj már valamit ami kicsit is érdekel. Repülőgépek, állatok, növények, számítógép, Walking dead, ... valami.

10 perc az nem olyan sok. Gondolj bele, ha elkezdesz mesélni az előző napi koncertről, vagy az esti filmről egy barátodnak, simán beszélsz ennyit. Szóval csak tetszőleges témát kell választani és kicsit logikusan összerakni.

pl. repülés: a repülés ötlete kitől származott? ki készített először bármilyen repülő szerkezetet? Hol használtak először repülőket (világháború)? Meg lehet említeni a wright fivéreket meg Lindbergh-et.

vagy: kutyakiképzés/tanítás: mik a kutyák tanításának alapjai? Milyen módszerek léteznek? Milyen irányba változnak a módszerek? Hol használják a kutyák kiképzését - családi kutya (alapfeladatok), vadászkutya, szarvasgomba kereső kutya, drog/bomba kereső kutya, segítőkutyák - vakok,süketek,tolószékesek, terápiás kutyák

2017. máj. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

beszélj a kedvenc filmedről.


sztori, rendező, alkotók, forgatás, fogadtatása, díjak, mért szereted, hol láttad, kinek ajánlanád, színészi alakítások...stb.

2017. máj. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Djjjozsiiiii ***** válasza:

Írd le hogy használják a fiatalok a fórumokat.

Ha családi gondok vannak, nem tudnak beállítani egy telefont, nem emlékszik valaki kell-e pirospaprika a párolt őzgerincbe, akkor feltesznek egy kérdést.

Belefűzheted, hogy az írott szakirodalom robusztus, kereshetősége nem mérhető össze egy fórum dinamizmusával ,megváltoztatja az információhoz jutás sebességét.

Statisztikai adatok is hasznosak lehetnek,

saját tapasztalataidat is leírhatod miben kaptál segítséget a fórumon.

Csak olyan témát válassz, amiben benne mozogsz.


Akkor más témák: hogyan alakítja át a közeljövőben életünket a technológia. Számítástechnikai áttekintés, sebességek és adatkapacitás változása, DNS térképezés, robotika a munkaerő piacon, önvezető járművek térhódítása, 3d-s nyomtatás hatása az orvostudományban és az épülettervezésben, orvosi eszközök, oktatás átalakulása a digitalizált forrásanyagok révén és okos eszközökre írt tananyagok, nyelvoktatás leegyszerűsödése. Látsz-e arra esélyt, hogy 30-40 éven belül okozhat-e globális jólétet a technológia ugrásszerű fejlődése.

ennyi :)

2017. máj. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Legutóbb emberekről írtam akik nagyon sokat tettek a szakmájukban. Orvosokat, genetikusokat választottam, mert hozzám ez áll a legközelebb (meg adott volt hogy kiket lehetett)

De érdekelnek még az állatok, az ásványok, ezekről is akár 1-1-ről is simán össze lehet egy 10 perces anyagot rakni.


De téged mi érdekel? Természet, technika, társadalom, történelem? Egy-egy népről, országról is lehet írni, jelenlegi formájukról vagy történelmükről. Vagy akár repülőgépekről, hajókról.

2017. máj. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!