Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarok mindenhova...

Miért akarok mindenhova betegesen korán megérkezni?

Figyelt kérdés

Akárhova megyek (iskola, randi, buli, baráti összejövetel, mozizás egyedül) mindig úgy számolok, hogy legalább 20 perccel korábban odaérjek.


Mivel évek óta ezt csinálom, így mára már rohadt idegesítő, hogy inkább odaérek egy helyre háromnegyed órával előbb, minthogy mondjam, hogy "lehet kések 3 percet, várjatok meg".


A busz délután mindig késik, de én még olyankor is legalább negyed órával a kitűzött buszindulás előtt ott vagyok a megállóban.

Ráadásul mindig rohadt gyorsan sétálok, és hacsak nem koncentrálok nagyon erősen rá, akkor ezen nem is tudok változtatni hosszabb távon.


Próbáltam tudatosan később indulni, hisz tényleg ráérek, de ha már látom, hogy a biztonságos fél óra várakozás helyett már csak 27 percnyi várakozás lenne, akkor bepánikolok és gyorsan elindulok, mintha késésben lennék.


17/F


2017. máj. 8. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:

ismerős :D

én is gyorsan sétálok és utálok elkésni, de szerintem ez nem "betegesen korán"

nem szeretnél elkésni :)


24F

2017. máj. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is mindig nagyon biztonságosan tervezem meg az érkezésemet. Szerintem ciki elkésni. És pl. munkában nem is megengedett. Akár tömegközlekedéssel, akár autóval megyek, nem lehet pontosan kiszámolni, mert mindig van valami közlekedési galiba. Inkább rászámolok, nehogy elkéssek egy dugó, útlezárás miatt.

De persze az is zavar, ha túl korán érek oda valahova és nem tudok magammal mit kezdeni, nincs hol várakozni. Ha van hely várakozásra, akkor nem olyan gond. Viszont nagyon kiszámolni sem szeretem az időt, mert a késés sokszor nem megengedett, pl. vonat, megbeszélés, rendezvény. Baráti találkozóknál mondjuk nincs következménye.

2017. máj. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is 2 órával a munkaidőm megkezdése előtt érkezem mindig. Én még soha az életben sehonnan nem késtem el.
2017. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

aki korán megérkezik mindenhova

- akkor ez annak az ellentéte

mint amikor valaki mindig elkésik


csak ott mindig az idő beosztásnál van oh hát még van idő van idő , és igy el lehet késni

:))))))

2017. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezzel pontosan ugyanígy vagyok. Nekem ciki, ha valahonnan elkések, mint ahogy én sem szeretek várni senkire sem. Nem tudom, miért lettem ilyen. Régen gyakran álmodtam azt, hogy felkelek, mennem kell valahová, de előtte van más elfoglaltságom és folyton nézem az órát, ami mindig mást mutat. Néha azt, hogy hosszú szabad óráim vannak, néha meg azt, hogy késésben vagyok.
2017. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!