Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért jó ha valamit csak...

Az miért jó ha valamit csak nehézségek árán tudsz elérni?

Figyelt kérdés
Sokszor találkozok olyan emberekkel,akik azt szeretik ha valami nehezen megy és szeretik az akadályokat,illetve plussz terheket a vállukra venni. Én azt szeretem ha minden gördülékenyen megy,akadálymentesen,és nem szeretek plussz feladatokat vállalni,illetve ezzel együtt plussz terheket sem. Meg egyszer beszélgettem ismerősömmel a videojátékokról és szóba került hogy mindig könnyűre állítom a nehézségi szintet,ő pedig mindig a legnehezebbre. Megkérdezte tőlem hogy mi a jó abban ha mindig nyerek. Én pedig visszakérdeztem hogy mi a jó abban ha mindig veszítesz,de nem igazán tudta egyikünk sem megindokolni. Meg vannak emberek akik azt szeretik ha sok problémájuk van amit meg kell oldani és ebben lelnek örömet. Én azt szeretem ha minél kevesebb gondom van. Szóval az miért jó ha valamit csak nehézségek árán tudsz elérni?
2017. máj. 8. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Én szeretem a nehézségeket, szeretek mindenből tanulni és kitapasztalni, hogy milyen hatással van rám, hogy hogy tudom legyűrni és mit vált ki belőlem, érzem-e, hogy fejlődöm szellemileg, lelkileg, stb.
2017. máj. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem sokkal jobban eső érzés úgy sikereket elérni,ha megkell értük küzdeni.Amikor már megvan maga a cél és vissza gondolok az odáig tartó útra mindig jó belegondolni,hogy ezt is megtudtam csinálni.Illetve a következő akadálynál tudok erőt meríteni.
2017. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én egyik végletet sem kedvelem.

De van néhány elkényeztetett gyerek az ismerősi körben. Akinek minden könnnyen megy, és könnyen jön, nem tanul meg értékelni semmit.

De ha egy hetet keményen kell dolgoznia azért, hogy a márkás sportcipőt megvegye, akkor esetleg meg is lesz becsülve, és ápolva, tisztítva lesz. Nem csak lehajítva kifűzetlenül és koszosan...

2017. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért jó, ha valamit nehezebben szerez meg az ember, mert akkor azt jobban megbecsüli, mint amihez könnyen hozzájut.
2017. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha beteg leszel és fáj a lábad-eltörik, akkor te majd levágatod bizonyára, hogy ne vackolj sokat fekvéssel...lesz bot helyette vagy lehetne fog probléma példának :DDD

A nehézségek megtanítanak arra, hogy többféleképpen oldj meg egy feladatot, illetve szinte sose érjen meglepetés a jövőben.

Esetleg elromlik autód, akkor viheted szerelőhöz, ha csak pénzed van, de eszed-kitartásod nincs a javításhoz...könnyebb út csak a buta pénzeseknek ajánlott meg a "hűvösön ülni" szeretőknek;)

2017. máj. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mert amiért megdolgozol azt értékelni fogod.. ami meg az öledbe hullik, azt nem!


tisztelet a kevés kivételnek!

2017. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amit ajándékba kapsz vagy az öledbe hullik, azt egyszerűen NEM FOGOD MEGBECSÜLNI annyira mint amelyikért megdolgozol. Ezért töri ösze a 18éves Jasz Károly a faterjától kapott 5ös golfot, és ezért nem töri össze a csóri osztálytársa a 20éves 1.0 suzukit amit a 3nyári melóból gyüjtött össze.
2017. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az embernek szüksége van sikerre és nehézségre (sőt, kudarcra is), de harmonikus mennyiségben, egészséges mértékben. Mind a két véglet rossz, de ha mindkettő megvan, akkor az kiegyensúlyozott személyiséggé edz. Siker kell, hogy motivált és boldog legyél, nehézség, kudarc kell, hogy a hibáidból tanulj, ne legyél elbizakodott, és ne hidd, hogy minden könnyen sikerül, hanem tudd, hogy meg kell küzdeni, energiát kell belefektetni, és igazi eredménye csak ennek van.
2017. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyan emberek, akik szeretnek küzdeni és vannak olyan emberek, akik szeretik kiélvezni a dolgokat. A kihívások jelenthetnek izgalmat és sikerélményt hozhatnak, ha legyőzzük őket. Pl. a haverod számítógépezés közben izgalmasabbnak találja, hogy jobban kell figyelni a játékra. Te szimplán élvezed, hogy játszol és nem kihívásnak szánod, hanem időtöltő szórakozásnak.

Az viszont óriási közhely, hogy a küzdelem megtanul becsülni a dolgokat. Egyetemista csoporttársaim egy nagy részének mindene megvan: Jó családi háttér, jó anyagi háttér, kaptak autót, egy részük lakást. És megbecsülik ezeket a dolgokat, boldogok és kiegyensúlyozottak. Közben ott a másik réteg, aki nem kapta meg ezeket, dolgozik egyetem mellett és egy kis albérletben kuporog. Semmivel sem becsülik meg jobban a dolgokat és többségük teljesen belefásult már a dolgokba, nem tudják igazán élvezni őket.

2017. máj. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jobban értékeled, ha több munkád van benne!

Gondolj bele a videó játékos dologba, ha csalással a játék elején beadod a legjobb cuccokat, akkor az egész játék szinte értelmetlen, mert semmilyen megszerzett cuccot nem tudsz értékelni, nem tapasztalsz fejlődést, haladást, csak gyalulod a pályát könnyen, persze ez is lehet élvezetes!


24F

2017. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!