Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beszédbeli improvizációs...

Beszédbeli improvizációs képességet hogyan lehet fejleszteni?

Figyelt kérdés
Egy ismeretlen ember mellett gyakran leblokkolok, így sokszor elszalasztom a lehetőségeimet, hogy új emberekkel ismerjük meg egymást. Ezen szeretnék változtatni, tovább szeretnék lendülni a lefagyáson. Szeretném, hogy olyan állapotban is gyorsan (~reflexből, beidegződésből) tudjak valamire asszociálni a korábbiakból, valamit mondani, amitől aztán felpörögnek a témák, és elkezdjük élvezni egymás társaságát, felszabadulok a blokkból.
2017. máj. 10. 01:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ennek csak egyetlen módja van: minél többet ismerkedni, ismerkedni, ismerkedni.

Beszélni, beszélni, beszélni.


Tájékozottnak lenni, olvasni, képben lenni mindennel és széles látókör, nem beszűkült.

2017. máj. 10. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Dale Carnegie - Sikerkalauz 1.


A szájbarágós címe ellenére nagyon jó olvasmány és sok gyakorlati példát ír le. Keress rá, szerintem online is fent van, de könyvesboltokban biztosan árulják.

2017. máj. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Értékesítőnek ne menj.
2017. máj. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ugyan miért ne helyezkedhetnék el sales vonalon? Pont ott lehetne fejlődni 😃


Utánanézek a könyvnek, köszönöm az ajánlást!

2017. máj. 10. 11:44
 5/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Úgy, hogy gyakorlod, vagyis minél több emberrel beszélgetsz, ismerkedsz
2017. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak ismételni tudom a fentieket: beszéd és gyakorlás, széles látókör, tájékozottság, gyors észjárás.

Hogy valami újat is írjak: az asszociációs készségemen sokat segített amikor készültem a TOEFL vizsgámra, a Speaking Independent része. Javaslom, nézz utána, én pár dolgot az életben is hasznosítottam az ott elsajátítottakból.

2017. máj. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!