Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan miért vannak úgy az...

Sokan miért vannak úgy az anyagi dolgokkal, hogy minek az neked, annyi pénzt nem adnék érte, úgy sem használnád ki stb?

Figyelt kérdés
Ha az ilyen emberek vannak többségben, akkor mégis kik azok akik 0 km-es autóra kiadnak 25 milliót, mellette ugyanilyen értékű házuk van, nekik nem pénz kidobás az ilyen? Vehettek volna 5-ért egy kocsit, és mondjuk 15 millióért egy kis házat.
2017. máj. 10. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
hát nem azok, akik szerint nem ér ennyit. Tudod, vannak ilyen és olyan emberek is, nem mind eggyforma!
2017. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* egyforma
2017. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most azt mondom, hogy szerintem se ér egy kocsi 25 millát.. de ha hetente keresnék ennyit, akkor 10 hasonló vagy drágább autó állna a garázsomba..
2017. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert egyszerűen nincs pénzük ezekre a dolgokra, és valahogy indokot kell találniuk rá hogy ők miért is ne vágyjanak ilyenre. Apám pontosan ilyen.
2017. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert mindenkinek más a fontos és mindenkinek más az anyagi helyzete. Aki megteheti annak nem okoz problémát megvenni a 100. pár cipőt és neki az is bőven megéri ha 2x felveszi valahová a csillivilli drága darabot.

Akinek jól meg kell gondolni, hogy mit vesz az kicsit praktikusabban gondolkozik, olyat választ ami több mindenhez jó és kitudja használni. Mások "fölösleges" választását pedig vagy valóban praktikai okokból, vagy akár irigységből leszólja.

De az értékrend sem utolsó, kit hogyan neveltek és milyen körülmények között élt korábban.

2017. máj. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha egy ismerősöm vesz valamit, ami szerintem nem éri meg vagy feleslegesnek tartom, akkor nem közlöm vele, hanem örülök, hogy jól érzi magát a dologgal. A baj az, hogy jellemzően ezek az emberek szeretik lenyomni más torkán is a dolgokat.

A funkcionalitást tartom szem előtt. Azt veszem meg és úgy, amit és ahogy használok, akármennyi pénzem is van. Pl. városi autózásra kis autót vennék, nem egy Hummert. Nemrég vettem telefont. Megdöbbentett, hogy hány ember teljesen feleslegesen szór ki rengeteg pénzt egy telefonért. Körbekérdeztem ismerősöknél, hogy milyen készüléket lenne érdemes megvennem. Felvázoltam az igényeimet: 2 giga ram, 5" kijelző, Dualsim, min. 10 mp-es kamera. Reakciók: Vegyek 100-200 ezres telefont, mert abban van ujjlenyomatolvasó, 16 megás kamera, 3 giga ram. Most erre mit lehet mondani?

2017. máj. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!