Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek arról, hogy az olyan embereken akik halmozottan és súlyosan értelmi fogyatékosak, kegyesen, eutonáziát lehetne alkalmazni? 20f

Figyelt kérdés
Mondjuk van egy ember, - sajnos láttam ilyet- aki halmozottan fogyatékos, se beszélni, se kommunikálni nem tud. Ordít, gágog, artikulálatlan hangokat ad. Szerintem kíméletes lenne az eutonázia az ilyen esetben. Az illető is szenved, és a környezete is, sőt az állam is akinek el kell tartania. Nektek erről mi a véleményetek?
2017. máj. 14. 18:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
86%
Az eutanázia ellenzése jól prezentálja azt az undorító képmutatást ami a világban megy. Szemrebbenés nélkül hagynak éhen halni/halálra fagyni hajléktalan embereket az utcán, de az esélyegyenlőség és az emberség jegyében meg "nem foszthatják meg" a cselekvőképtelen embereket az élethez való joguktól, miközben teljesen nyilvánvaló, hogy sokkal több szenvedéssel jár számukra a több éven keresztüli vegetálás, mint a kegyes és fájdalommentes halál.
2017. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Rögtön születése után engedélyezném, mondjuk egy nap lenne a korlát. Ha pedig még az anyaméhben észrevennék, hogy erősen fogyatékos, halálos beteg a magzat, akkor kötelezővé tenném az abortuszt.
2017. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
Biztosan lesz egy par ember, aki lepontoz, de en ezt Maximalisan tamogatom! Egyetertek veled, sot, kiterjesztenem azokra is, akik komaban fekszenek, remenytelenul. ( bar oket le lehet kapcsoltatni, nem?) ezenkivul a terhesseg soran kimutatott fogyatekossagnal kotelezove is tennem az abortuszt, hogy ilyenek mar ne is szulessenek meg. Na, lehet lepontozni. Lehet kegyetlennek titulalni, de a velemenyem nem az utalat formalta, hanem a sajnalat. Rengetegszer latok ilyen magatehetetlen embereket, tolja az 50-60 eves szulo, latszik h az eletuk mar reg tonkrement, a betege is, senki ne akarja megmagyarazni, hogy ok ugy boldogok!!!
2017. máj. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
Azta, a 2. Leirta az en velemenyem hamarabb , mint en, es meg a %unk is azonos!
2017. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
60%
Én támogatom az eutanáziát, de csak abban az esetben, ha az illető is ezt akarja.
2017. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%

4#

És ugyanabban a percben írtuk, kb pár másodperc van a két komment között

2017. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, de most olyan illetőkről van szó akik döntésképtelenek.
2017. máj. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

#5 az a baj hogy egy amúgy is fogyatékkal született ember nem tud egy ilyen döntést meghozni ő teljesen boldog úgy ahogy van.


Egyetértek az előttem szólókkal egyébként.

2017. máj. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Harmadik! Egyetértek. Sajnos sokszor van hogy 30 évesen is még csak gágog, és csak ennyit fog tudni, ez maximum... Tolni kell, pelenkázni, nem mozog, nem kommunikál, semmit nem fog fel, csak szenved, és a szülei élete is egy pokol. Intézetbe nem akarja adni, mert ugyebár lelkiismeret furdalás, így pedig élni pokol lehet. Még annyit hozzátennék, hogy terhes nőknek kötelezővé tenném még a genetikai vizsgálatot, mert anélkül nem biztos hogy kiderül, úgy pedig 99%.
2017. máj. 14. 18:52
 10/28 anonim ***** válasza:
53%
Én "csak" szervátültetett vagyok tehát gyakorlatilag mindenre képes vagyok mint amire egy egészséges ember de én is szívesen igénybe venném az eutanáziát....
2017. máj. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!