Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utáltam meg így inni,...

Miért utáltam meg így inni, bulizni?

Figyelt kérdés

Már 16-17 évesen is iszogattam, jártam szórakozóhelyekre (amikor 16+ vagy 17+-osak voltak), de főleg 18 éves koromtól kezdődött a nagy partyállatság. Minden héten mentem, nyáron heti 2x-3x is, és be is rúgtam (nem hányásig, ezt tisztázzuk, nálam a berúgás a jókedvűséget jelenti, de többet, mint a becsiccsentés). Imádtam ezt az állapotot, meg szerencsére mindegyik barátom kapható volt erre, ezért aki éppen ráért, azzal elmentem inni. Ez az egész ivás dolog volt a védjegyem :D


Na aztán elérkezett a 21 éves korom, amikor egyszer csak megutáltam... A pia már nem hatott, vagy rosszul lettem tőle, vagy bármennyit ihattam, bármilyen erősségűt, nem hatott, nem értem el azt az állapotot, mint előtte mindig. Tehát csak pénzkidobás volt. Hamar el is fáradtam, régen bírtam hajnali 5-ig a partyt, de 21 évesen elkezdtem már 10-kor fáradni és ásítozni. Hajnali 1-nél tovább nem is maradtam, mert azt éreztem, összeesek. Éreztem én, hogy le kéne állni, de az akkori barátom nem hagyta. Minden héten mennem kellett vele és a barátaival, mert amikor azt mondtam, hogy nem szeretnék, akkor megsértődött és leüvöltött, ráadásul pont ezt szerette meg bennem anno, hogy én is ivós bulizós vagyok, és nem akartam, hogy szakítson velem. Szerencsére ennek a kapcsolatnak vége lett az év elején és azóta már nem vagyok köteles elmenni, és nem is hiányzik. Ebben az évben eddig 4x voltam, mert voltak szülinapok, de én már magamtól nem szervezek semmit (pedig régen mindig én szerveztem). Kicsit félek hogy a barátaim csalódtak bennem, mert sokan csak velem tudtak bulizni. De az alkoholt már egyáltalán nem kívánom, táncolni még mindig szeretek, meg a jó társaságot is, de örülnék, ha mondjuk éjfélre hazaérnék mindig.


Csak azt nem értem, hogy 22 éves vagyok, nagyon fiatal, akkor miért nőttem ki ilyen hamar a bulikból? Én úgy tudtam, hogy aki egyszer bulizós volt, az mindig az marad, két gyermekes anyukaként is, csak akkor már nem tud járni.


Tudom hogy ide sok buliellenes emberke jár fel akik szerint ribi voltam mert szerettem inni de higgyétek el nem azért tettem fel a kérdést hogy az ilyenek megtaláljanak :)


2017. máj. 15. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ezt most 18 évesen érzem,amit te.
2017. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
kiélted magad, lenyugodtál
2017. máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tehát extrovertált vagy. Biztos vagyok benne, hogy vissza-visszatér majd a bulikedved.


Szükségletein prioritása folyamatosan változik. Most a bulik háttérbe kerültek, és kis nyugisabb dolgok jöttek előtérbe... normális :)


Ha nincs hangulatod a piáláshoz, akkor természetes, hogy rosszul esik.

És persze a függőség dolog is bejátszhat, főleg a nyélári heti 2-3 alkalom már függőséghez vezethet, ami pedig egyértelműen azt okozza, hogy egyre többet kellene innod ugyanazért a hatásért. És fel is nőttél, a májad is jobban dolgozik a mérgek szűrésén, ez is csökkenti a hatást. De szerintem pszichológiai okok vannak. Egyszerűen most nincs rá szükséged.

2017. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nyári*
2017. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy arról van szó, hogy lehiggadtál, és nem érzed már többet szükségét a dolognak, és jöhetnek a komoly dolgok -


vagy az van, hogy az erős megterhelés miatt a szervezeted kicsit vissza akar venni, és ezért azt érzed, hogy az egésztől megcsömörlöttél. Az ilyen életvitel ugyanis hosszú távon nem egészséges, és a szervezetet eléggé terheli, az alkohol mértékkel jó, de sokáig éjszakai életet élni, inni, bulizni egy idő után csömörhöz vezethet. Szerintem most ilyen lenyugvási időszakban vagy, és egy idő múlva lehet, hogy majd visszajön a bulikedved.


Bár én azt tanácsolom, hogy mértékkel csináld ezt, időnként menj el kirúgni a hámból, de ne hetente, rendszeresen. Ilyen idős korban már egyébként is az életedet kell építgetni, nem buliból buliba járni. Kapjon az életed más prioritást.

2017. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat! :)

Az biztos, hogy a hetentére nem fogok visszatérni :D

2017. máj. 15. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy nem... 😃
2017. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!