Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi van az emberiséggel? Nem...

Mi van az emberiséggel? Nem tudnak inni? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés

Láttam egy videót 10 napos víz kihívás címmel. A lényeg hogy 10 napig legalább 2 litert meg kell innia. Nem is értettem, de kiderült hogy fél litert (!!) se iszik naponta. Fel nem tudom fogni ezt, aztán csodálkozik, meg hogy nem számított erre, kisimult a bőre, nem cserepes a szája, nem fáj a feje. Szenvedve csinálta az egészet, az volt a vége hogy nem tudja hogy folytatja-e majd de nagyon nehéz volt. ?????????

Alatta a kommentelők megerősítik hogy ők sem tudnak inni.

Mi ez a betegség? Ezeknek pszichológusra lenne szükségük.


2017. febr. 18. 22:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%
Gyere le ide a sarki kocsmába. A mesterek biztos megmutatják hogy kell.
2017. febr. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Elég ijesztő, nem tudom, hogy betegség-e.

Sajnos én is ilyen voltam egy ideig, ráadásul serdülőkorban voltam. Csoda, hogy nem lett belőle bajom. Aztán egyszer elkezdtem többet inni. Most már rosszul lennék, ha nem tudnék legalább ennyi folyadékot meginni egy nap.

2017. febr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
85%
A testünk életünk nagy részében tudja, mennyi folyadékra van szükségünk, tévhit, hogy naponta ennyit-annyit meg kell inni, mert ez összetett kérdés, hogy mennyit kell meginnunk, függ attól, milyen munkát végzünk, milyen körülmények vesznek körül, nem mindegy, hogy kellemes 25 Celsius fokban vagy 30-40 Celsius fokban kell lenned, és egy rakás egyéb dolog van még, a testünk ezt az igényt szomjúság érzéssel jelzi, ha ennél az igénynél többet iszunk, az még árthat is, ha túl sokat kívánunk inni, az bizonyos esetekben betegséget is jelezhet (pl. cukor). Vannak persze kivételes esetek, betegség, idős kor, amikor nem hagyatkozhatunk erre a testi jelzésre, de akkor alapból figyelünk, vagy figyelnek helyettünk mások. Én sem iszom meg napi 2 liter vizet minden nap, mégsem ráncos a bőröm, sőt, rendszerint fiatalabbnak néznek a valós életkoromnál.
2017. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Carragher_x ***** válasza:
94%

Ez nagyrészt szokás kérdése.

Egyébként az elfogyasztott ételekkel is viszünk be vizet, szóval egyáltalán nem biztos, hogy arra a másik 2 liter folyadékra olyan hatalmas szüksége volt a szervezetnek, hisz a folyadékigényt - mint előttem is írták - nagyon sok dolog befolyásolhatja.

2017. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért van ez, de én is ilyen vagyok, ha nem figyelek rá külön, jó, ha 2 pohár vizet iszom napközben...
2017. febr. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Én rengetget iszok. Volt, hogy decemberen meg januárban napi 6-7 litert megittam. Ezt onnan tudom, hogy egy nap alatt napközben legalább 3-4 db 1,5 literes Szentkirályi szénsavmentes ásványvizet megittam. és ittam hozzá csapvizet is. Valószínű azért nem tudnak többet inni az emberek, mert elszoktak a víztől. Mindig valami más van a szájukban. Én csak vizet tudok inni, mert utána büdösnek érzem saját szájszagom. Mások nem így vannak vele. Akármit megisznak, és utána nem érdekli őket, hogy olyan a szájízük, amilyen. A legtöbb ismerősöm azt mondja, hogy nem oltja a szomját a víz, ráadásul nem is ízlik nekik.
2017. febr. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Aki egyfolytában cukros meg édes szarokat iszik gyerekkora óta, nem is csodálom hogy nem tudja meginni a vizet. Én se csak azt iszok, de nagyrészt igen, és szeretem, néha rakok bele egy kis citromlevet is. Én ha keveset iszok egy nap, akkor az a 2 litert jelenti, nem szoktam számolgatni pontosan, de ha mozgok is valamit a 3-4 liter minimum.
2017. febr. 19. 00:09
 8/29 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném, szoktam plazmaadásra járni, most már értem hogy miért kérdezgetik állandóan hogy ittam-ettem-e eleget. Hát az általam leírt hihetetlen buta emberek miatt.
2017. febr. 19. 00:11
 9/29 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

"Hát az általam leírt hihetetlen buta emberek miatt."


Azért kérdezik, hogy ki ne dőlj ha éhgyomorral mész és még a véred is leszívják.

2017. febr. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
#9 Hidd el én nem megyek éhgyomorral. A vizsgáló orvost kérdeztem amikor először voltam, kérdeztem hogy hogy lehet hogy ennyire nincsenek tisztában az emberek ezekkel a dolgokkal? Az ő válasza is az volt, hogy "mert buták".
2017. febr. 19. 00:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!