Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire ítéltek külsőről?

Ti mennyire ítéltek külsőről?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy nagyon menő ha valakit csak a hajviseletéről, öltözködéséről ítélnek meg, pedig nem kéne :(

Mindig a fuj de csúnyázás, kövérezés, soványozás megy, pedig lehet az az illető jó ember, és nem ezt érdemelné.


2017. máj. 15. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor miert nem ad a megjelenesere?
2017. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az ember akármilyen ruhába lehet, akármennyit hízhat/ fogyhat stb... akkor is lesz olyan ember akinek nem fog tetszeni, és ezt bunkón a tudtára is adja.
2017. máj. 15. 19:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Elkepzelheto, de nem mindegy h csunya rossz oltozkodesu zsiros haju dagadekkent az emberek 99,9% kapasbol mikor meglat azt az elso benyomast kapja h "fuderonda" vagy igenyes, izmos vagy jo ruhakban, es az emberek nagyreszenek tetszel.
2017. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én szoktam ítélni külsőre, de nem mindig, viszont előbb elhatározom, hogy megismerem, aztán majd jön minden. Szerintem a mai világban nincs olyan ember, aki nem ítélne elsőre.
2017. máj. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első: senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki mennyire ad a megjelenésére.

Talán ártunk nektek ezzel? Akkor meg?

Ez kötekedés.


(Félreértés ne essék, ápolt vagyok, normális (se túl vékony, se túl kövér) testalkatom van, és jó állapotú ruháim vannak.)


Amúgy úgy vettem észre, hogy az értelmesebb embereknél ez nem akkora divat.

2017. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

100%-ban, hiszen amíg nem beszéltem egy emberrel, addig nem tudok másból ítélni, mint a külseje.

És miután az emberek a testbeszédükben-stílusukban(öltözködés, frizkó) és testalkatukban önmagukat jelenítik meg - jóesetben, ezért szerintem jogosan lehet csak külsőből is ítélkezni.

Persze ez egy elég képlékeny ítélet. Miután amikor hallok róla dolgokat, vagy valóban beszéltem vele-megismerem, akkor könnyen változhat a kép, de alapvetően úgy működik ez, hogy:

Az agyunk egyszerűsítésért felelős része tele van mintákkal.

Mikor látunk egy embert, őt betuszkoljuk az leghasonlóbb mintába, és aszerint egészítjük ki a róla alkotott képünket.

Kezdetben nagyon képlékeny a dolog, egy-egy új infóval könnyen változhat a nézetünk valakiről, gyorsan más mintához hasonlíthatjuk őt, más képzelt tulajdonságokkal ruházzuk fel.

Ezért olyan fontos az első benyomás. Ha az rossz, akkor már futhatsz az eredmény után. Viszont ha jó, akkor alig tudod lekoptatni magadról az új ismerőst.

Mindig hozzáadódik egy új valós infó a korábbiakhoz, és egy bennünk lévő minta szerint kiegészítjük a hozzá tartozó dolgokat. Ha pozitív benyomást tett, akkor pozitív dolgokkal. Ennyi.


Ezért aki jól néz ki, azt alapból jó tulajdonságokkal látjuk el, aki pedig nem tetszik, azt rossz dolgokkal ruházzuk fel.


Ezzel viszont szerintem nincs semmi baj - a kezdeti képlékenység miatt.

Aki tud jó lső benyomást tenni, az le fogja tudni vetkőzni az előnytelen külsejét.

Bár az is igaz, hogy aki tud jó első benyomást tenni, az valószínűleg figyel annyira a külsejére, hogy azzal is szimpátiát keltsen.

2017. máj. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Oké, azzal egyetértek, hogy a külső az, ami első információt ad, DE! Ezt olyan emberekkel is eljatszák akik az utcán szembe jönnek, és valószínűleg soha többet nem látják (ez inkább nagyvárosban jellemző), mégis ócsárolják, holott semmi dolguk sincs vele. Nem kötelező megismerniük, nem rokon, nem munkatárs stb... akkor?
2017. máj. 15. 20:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért gúnyolódnak, mert kell nekik is valami, amivel kiemelkedőnek, többnek érezhetik magukat - ha már akkora vesztesek, hogy másban nem sikerült. Örülnek annak, hogy van, aki valamiben rosszabb náluk. Szóval ez náluk egyfajta önbecsülés-növelés.


Mondtam már, hogy az értelmesebbeknek nem szokása ezt csinálni, nem?

Ők nem a kifogást, hanem a megoldást keresik, így többnyire sikerülnek nekik a dolgok.

Ha meg kudarc éri őket, találnak más megoldást az önbecsülésük helyreállítására.


Természetesen köztük is vannak ilyen kötekedők, de aránylag kevesebben, mint az egyszerűbbek között.


Aztán...

Hatalmas divat lett már a barátkozást is külsőségek alapján eldönteni, sőt, még az alapvető tiszteletet is. Gondolom, magyaráznom sem kell, hogy kik között.

(Legalább is én így vettem észre...)


Még egy dolgot észrevettem.

Panaszkodnak, sírnak, hogy nincs pénzük, de tízezres ruhákra, kétszázezres telefonra, és egyéb, "létfontosságú" dolgokra bezzeg mindig telik.

Ez számukra a legfontosabb. Szánalmas.

2017. máj. 16. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A beszólogatós emberek magukról állítanak ki bizonyítványt, nem másokról...
2017. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem menő, majd kinövitek. Amikor más lesz előrébb, mint a kis hajacskánk (vagy mert kihullik haha).
2017. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!