Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kávézók, nektek is görcsöl a...

Kávézók, nektek is görcsöl a fejetek, ha nem isztok időben kávét?

Figyelt kérdés

Hétköznap 7-kor kelek, az első reggel, hogy megfőzöm a kávét, hagyom kb 10 percig es megiszom. Hétvégén szeretnék tovább aludni, de max fél 8-ig tudok, mert iszonyú fejgörcs jön rám, és amíg nem kávézok,el sem múlik.

Ti hogy vagytok ezzel?



2017. máj. 20. 09:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
44%
Valahogy én is így vagyok ezzel. Lehet, hogy kávéfüggők vagyunk...
2017. máj. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Ez nálam is kávéfüggőség szerintem.


Ha nem iszom reggel nekem is kegyetlen fáj a fejem.


Napi több kávét iszom egyébként.

2017. máj. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem normális, vizsgáltasd ki magad. Én naponta három kávét iszom (reggel, ebéd után, 4 körül), de ha olyan országban nyaralok, ahol nem ízlik a kávé, simán elvagyok két hétig is nélküle.
2017. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Már leszoktam.
2017. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szokott fájogatni, rendszerint akkor, ha 4-6 órája nem kávéztam, de este semmi ilyesmi nincs, és az alvás se számít bele, tehát nem merem azt mondani, hogy a kávé hiánya okozza, de tény, hogy régen kávézós fejfájásként simán lehet aposztrofálni úgy délelőtt tíztől délután négyig, utána tabu a kávé, és nincs panasz. Mellesleg a kávétól elmúlik kötelezően. Itt tegyél igazságot! :) Gyanús egyébként, hogy van az a megfáradtság, ami fejfájást indukál azokban a szerencsésekben, akikkel ilyen egyértelműen kommunikál a bensőjük. És mivel pont a fáradás ellen csalás a kávé, minden tünetre gyógyír rövid távon. Talán ez stimmelhet.
2017. máj. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én elvagyok kávé nélkül is, viszont fáradtnak érzem magam olyankor. Egyébként napi 4-6 kávé az adagom, hétvégén kevesebb.
2017. máj. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Egyébként napi 4-6 kávé az adagom, hétvégén kevesebb."


Tényleg ennyit iszol?


Azt hittem én sokat iszom, napi 2-3 kávéval.


Ennyit iszol tényleg?

2017. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kávé, hasonlóan a többi élvezeti cikkhez, mindenkire másképp hat. Van, aki könnyedén függővé tud válni, és van, aki abszolút nem hat meg, ha éppen nem kapja meg a napi adagját. Én az előbbi csoporthoz tatozom annak ellenére is, hogy csak egyet iszom naponta.

De! Valamit jó, ha tudtok. A reggelt nem kávéval kellene kezdeni, hanem 2-3 nagy pohár vízzel. Mindjárt elmúlna a fejgörcs is, hiszen a legtöbb fejfájást nem kávéval, főleg nem gyógyszerrel kellene kezelni, hiszen puszta dehidratáltság okozza.

2017. máj. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Én is ezt hittem, utolsó, ezért egész nap döntöttem magamba a vizet, mégis haldokoltam kávé nélkül. Minél tovább voltam függő, annál nagyobb fájdalmaim voltak. Végül már odáig jutottam, hogy tini létemre napi többször bealudtam, holott eleget pihentem minden éjszaka. Ez koffeinfüggőség, olvassatok utána. Van, aki teljesen immunis a hatásaira, vannak ilyen emberek.
2017. máj. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem is tudtam hogy a kávézók élőlények és van fejük meg isznak.
2017. máj. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!