Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják hogy az ellentét...

Miért mondják hogy az ellentétek vonzzák egymást?

Figyelt kérdés

Mire kel ezt érteni? Én erősként az erősökkel szimpatizálok. Vidám és beszélgetős srácként nem érzem magam jól egy letört mulya emberrel. Erős jelleműként nem kedvelem a gyengéket. És sorolhatnám...Fiúként a lányokat szeretem nálam ennyi ami igazolja ezt a mondást

Szóval hogy kell ezt értelmezni?

Köszi



2017. máj. 22. 22:47
 1/10 anonim válasza:

Szerintem úgy értendő ahogy leírtad. Viszont az alapját én sem értem.

Mert én is jobban kedvelem az olyan személyeket akikkel van bennünk közös.

Viszont ismerek olyat is akire pont igaz a mondás. Szóval én azt nem értem hogy lett ez általánosítva.

Szóval válaszolva szerintem úgy kell értelmezni ahogyan te értelmezted.

2017. máj. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szia

"Viszont ismerek olyat is akire pont igaz a mondás." fogadjunk hogy erős az ember és szeret gyengéket úgymond pátyolgatni.

2017. máj. 22. 23:08
 3/10 A kérdező kommentje:
Az erőt nem a fizikumára értettem
2017. máj. 22. 23:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy darabig (jellemzően párkapcsolatban) ez jelen lehet. A felek úgy érzik, kiegészítik egymást, pont az ellentétek miatt. Izgalmas nekik, hiszen pont az ellentétjüket fedezik fel egy másik emberben. Ez ált.a kapcsolatok elejére jellemző. Aztán ez az izgalom elmúlik és rájönnek, hogy ez így nem jó. HOSSZÚ TÁVON ugyanis a minél több közös tulajdonság, ami össze tart(hat) két embert.
2017. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ milyenek azok az ellentétek.

1: Két mágnes?

Ez könnyen érthető.


2: Vagy, két ember?


Az utóbbira a mágnes elméletet nem működik.

2017. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4: "A felek úgy érzik, kiegészítik egymást, pont az ellentétek miatt" Mik ezek az ellentétek? Én gyöngéd vagyok és a gyöngéd csajokat szeretem, romantikus vagyok nem csippantom a hideg lányokat.Miért érzik úgy h kiegészítik egymást?
2017. máj. 22. 23:24
 7/10 anonim ***** válasza:

A mágnesen vonzzák egymást az ellentétek.


Két ellentétes személyiségű ember max csak érdekességet láthat egymásban, de nagyon nem fognak összeilleni.

2017. máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6: Nem mondtam,hogy minden emberre igaz és nem is feltétlenül érzelmi dolgokban nyilvánul meg.

Példák:

- egyik fél csapongó, másik fél otthon ülősebb. Nyilván itt az otthon ülősebbnek a csapongó fog imponálni és nem fordítva

- egyik fél magabiztos, másik pedig kevésbé. Itt sem feltétlen lesz kölcsönös, hiszen a kevésbé magabiztosnak be fog jönni a határozottság, de fordítva nem. Ebben az esetben az lehet a probléma, hogy a magabiztos ember előbb-utóbb magához hasonlót fog keresni és már nem fog bejönni neki az esetlenebbnek tűnő, óvni való figura.

2017. máj. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Aha már értem mire gondolsz.
2017. máj. 22. 23:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Emberi kapcsolatoknál, általában nem vonzzák egymást az ellentétek. Kivétel, persze mindig akad. Főként akkor, ha az egyik fél népszerű tulajdonságú. Pl. egy visszahúzódó ember rajonghat egy középpontban lévőért, mert látja benne azokat a sajátjától eltérő tulajdonságokat, amitől az illető népszerű. Az ilyen kapcsolatok általában nem működnek sokáig, inkább csak túlidealizálják sokan és jól mutatnak a romantikus regényekben.
2017. máj. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!