Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a véleményetek a "hasonló...

Mi a véleményetek a "hasonló hasonlót vonz" és az "ellentétek vonzzák egymást" mondásokról? Melyik lehet igaz?

Figyelt kérdés

2013. szept. 8. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egyik sem vált be, legalábbis szélsőséges esetekben és ha párkapcsolati értelemben vesszük. Akivel nagyon hasonlítunk, az vonz, de csak mint barát. Viszont hosszabb távon ellaposodik a kapcsolat, ráadásul a rossz tulajdonságainkban "erősítjük" egymást. Az ellentét izgalmas, de ha semmi hasonlóság nincs, akkor meg azért nem működik egy idő után, mert nincs közös jövőkép, nincs megértés.

Szerintem a legjobb, ha vannak közös pontok, közös témák, hasonlóságok, de vannak olyanok, amikben ellentétek vagyunk és kiegészítjük egymást. Tehát a kettő kombinációja.

2013. szept. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Csatlakozom az elsőhöz, remekül megfogalmazta a dolgot.

A "két dudás nem fér meg egy csárdában" elv alapján elindulva, nem is jönnék ki túlzottan saját magammal. Az ellentétekkel pedig mindig van valami nézet eltérésem. Különös, mi?

2013. szept. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Barátkozásnál mindig igaz volt rám. Barátnő szerzésnél egyeltalán nem. Én "mélyebb" személyiséggel rendelkező lányt szeretnék, viszont az ilyenek friendzone-olnak, csak a 12 egy tucat lányokkal "van szerencsém".
2013. szept. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Nem lehet ezt így meghatározni.

Én pl. csak hasonló természetű lánnyal tudok beszélgetni, ismerkedni, a többivel nem is igazán tudok mit kezdeni. :(

2013. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiú <-> lány elég nagy ellentét, és mégis vonzzák egymást.

Mondjuk manapság a hasonló hasonlót vonzz is igaz :s

2013. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kupa a kupához, guba a gubához! A mágnes két ellentétes sarka is taszítja egymást. De a zsák is megtalálja a foltját

(mert összeillenek.)

2013. szept. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Az "ellentétek vonzzák egymást" baromság! Ha két különböző érdeklődésű, felfogású ember találkozik, soha nem lesz miről beszélgetni! Hiába akarok én beszélgetni Chuck Norrisról, ha őt Dulszinea érdekli a délutáni sorozatból. Soha nem tudunk az LGT-ről beszélgetni, ha ő a Neotont szereti!
2013. szept. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!