Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért nem képesek...

Szerintetek miért nem képesek elfogadni egymást az emberek?

Figyelt kérdés

Én abszolúte módon toleráns vagyok más emberekkel szemben (pl. bőrszín, vallás, nemzetiség, nem), de azt vettem észre, hogy sajnos sokan mások nem, és nem értem, hogy ez miért van. Nem tudom, hogy pl. mi a frászt gondolnak a rasszisták. Mondjuk tegyük fel, utálják a feketéket, és találkoznak egy fekete emberrel. Akkor ő most mi a fenét csináljon, hogy ne utálják? Fesse át a bőrét, hogy fehér legyen? Szerintem ennek tökre nincs semmi értelme. Ugyanúgy, ahogy semmilyen más gyűlölködésnek sincs; mit csináljon szegény, gyűlölt ember? Váltson nemet, váltson bőrszínt, térjen át másik vallásra, másszon vissza az anyjába, és kérje meg, hogy szülje meg őt egy másik országban?

Tényleg, annyira, de annyira nem értem, hogy az emberek miért viselkednek egymással ilyen mocsok módon: az alapján ítélik meg a másikat, hogy hogy néz ki vagy hol született vagy milyen a vallása vagy milyen a neme, nem az alapján, hogy milyen ember. Én azt hittem, hogy ez a szemléletmód réges-régen lejárt, és ma már mindenki normális és tudja, hogy semmit, semmit nem nyom a latban az, hogy valakinek két pigmenttel sötétebb/világosabb a bőre az övénél, de sajnos a való életben nem ezt tapasztalom, mert rengeteg a rasszista, a hímsoviniszta, a femináci (nem a normális feminista, mert szerencsére abból is sok van, hanem a femináci), az antiszemita, az akármilyen vallást gyűlölő, meg úgy általában, a gyűlölködő, és én ezt nagyon-nagyon-nagyon rossznak tartom.

Én nagyon próbálok elfogadó lenni mindenki mással szemben, nem elsőre ítélni, hanem csak akkor, ha már tényleg ismerem a másikat, csak azt nem tudom, hogyan tudnám a körülöttem élő embereket is erre rávenni? Hozzátenném egyébként, hogy még a barátnőm sem teljesen toleráns, mert ő pl. gyűlöli a vallásos embereket, ami szerintem csúnya dolog. Én is ateista vagyok, de most ha valaki hisz, akkor higgyen, nem? Szóval nem értem ezt az egészet, valaki tudna támpontot adni?

Egyébként meg szerintem ha mindenki megtanulna kicsit elfogadóbb lenni a másikkal, akkor sokkal jobb hely lenne a világ.



2017. febr. 8. 08:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%

És azt nem gondolod, hogy nem a bőrszínük, hanem pont a viselkedésük alapján ítélik meg őket? pl. migrik?

Mert úgy viselkednek, mint az állatok? Bocsánat az állatoktól, csak nem tudtam mihez hasonlítani.

Ki a fenét érdekel, hogy milyen színű a bőre? Nem azzal van a baj!

2017. febr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Pontosan ezzel van a baj! Pl. azzal, hogy te azt gondolod, hogy a "migrik" úgy viselkednek, mint az állatok! Biztos vagy benne, hogy minden egyes létező migránssal találkoztál? Tényleg minden egyes egyeddel, és tényleg mindegyik, mindegyik, kivétel nélkül úgy viselkedik, mint az állatok? Te a saját tapasztalataid alapján, mivel minden egyes létező migránssal, az összessel találkoztál, sőt, mindet ismered, behatóan és nagyon jól, azt mondod, hogy tényleg úgy viselkednek, mint az állatok? És be is tudod bizonyítani: el tudod hozni nekem a világ összes migránsát, és meg tudod mutatni, hogy tényleg mindegyik úgy viselkedik, mint az állatok?

Egyébként meg, ha hirtelen háború lenne az országodban és minden egyes nap bombák hullanának, akkor mit csinálnál? Inkább maradnál otthon és hagynád, hogy darabokra szaggasson egy bomba, minthogy elmenekülj egy másik, sokkal biztonságosabb országba vagy kontinensre? Egyébként remélem, tudod, hogy a magyarok mindegyike migráns, ugyanis a honfoglalás (896 körül) mi más volt, ha nem bevándorlás? Az Amerikai Egyesült Államokban is mindenki migráns, aki nem indián. Voltaképpen az emberiség nagyon nagy részének az ősei nem ott éltek, ahol ő él, és akkor persze, le a migránsokkal... Ez az, amit nem értek... Neked hogy esne, ha háború elől menekülnél, és úgy fogadnának, hogy fúj, migri? Hát biztos vagyok benne, hogy pont úgy ki lennél akadva, ahogy most ki vagy azért, mert egyes emberek segítséget merészelnek kérni az európai emberektől.

Ja, igen, ha nem tűnt volna fel, a "migrik" is hajszálpontosan ugyanolyan emberek, mint te.

2017. febr. 8. 09:16
 3/27 anonim ***** válasza:
12%

Ezek nem menekülnek és békésen menedéket kérnek, hanem idejönnek, támadnak, és igen, úgy viselkednek mint az állatok. Biztosan van köztük olyan is aki nem, de úgy kollektíven. Aki menedéket kér az elfogadja annak az országnak a törvényeit ahová megy, nem még követelőzik meg tüntet hogy neki az otthoni törvényei kellenek itt is. Aki pedig véletlen normális köztük az sajnos a többség miatt így járt.

De a válaszodon látszik hogy te is hülye libtard vagy. A honfoglalással meg az USA-val példálózni? Épp ez az, hogy akkor sem békés bemenekülés és letelepedés volt, hanem fegyverrel elfoglalás és az addig ott élők elűzése/megölése. Ezek szerint te most szeretnéd ide meginvitálni az arabokat "honfoglalni"? Gratulálok :D

2017. febr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
43%

Az ok egyszerű: félelem. Egy nép vagy ember minél inkább fél egy másiktól akkor annál inkább radikalizálódik. A mostanában történtek tökéletes példák. Azt látjuk, hogy mindenhol főleg arab származású emberek robbantanak, és teszik mind ez a vallásuk nevében. Nos ha szembe állítanak téged 5 arabbal akik közül 1 biztos ilyen és te nem tudod melyik akkor értelem szerűen mindegyiktől elzárkózol mert félsz.

A menekültkérdésről. Én úgy gondolom, hogy míg például Szíriából átmegy Törökországba addig menekült, mivel Törökországban nincs háború, nem üldözik őket. Amint Törökországból továbbjön onnantól már illegális bevándorló, és nem az vezérli, hogy meneküljön a háború elől hanem, hogy jobb gazdasági helyzetben legyen.

A honfoglalást meg teljesen hülyeség összehasonlítani ezzel mert akkor az egész világ felfogása, felépítése más volt.

2017. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
18%

A honfoglalás is bevándorlás, az amerikaiak is bevándorlók, rengeteg embert meg is öltek. Tehát szerinted akkor teljesen rendben van, hogy az arab migránsok (vagy menekültek, teljesen mindegy) idejönnek és akár ki is irtanak minket, meg robbantgatnak? Ha saját életedet csak ennyire tartod értékesnek, hogy nyugodtan fölrobbanthatnak, mert hogy usa meg honfoglalás, az szíved joga, de más hadd féltse már magát. Vagy a többi ember is nyugodtan fölrobbanhat? Biztos, hogy te vagy itt a toleráns?

Nyilván nem mindegyik migráns terrorista, de tegyük fel eléd rakok öt cukorkát, abból az egyik mérgezett, de nem mondom meg melyik, akkor mit csinálsz? Megeszed jóízűen mind az ötöt, majd boldogan halsz meg, mert te legalább toleráns voltál a cukorkával?

Nem gondolsz azokra, akiket felrobbantottak párizsban, vagy megerőszakoltak berlinben? Pont te vagy az aki egy cseppet se toleráns, csak látszatilag, mert telibeszarod azokat, akikkel ezek történtek, és csak a migránsok érdekeit nézed.

Te az az ember vagy, akit tízszer megéget a tűz, de odamegy tizenegyedszer is, hátha most nem olyan forró. Az ősidőkben meghaltál volna, szerencsés vagy hogy ebbe a korba születtél. De nem kötelező ám hülyènek lenni, még megpróbálhatsz változtatni.

2017. febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Na jó, oké, szóval szerinted a menekültek itt most tüntetnek azért, hogy Magyarországon olyan törvények legyenek, mint náluk, otthon? Mert se én, se senki más az országban nem lát egyetlenegy darab tüntető menekültet sem az utcán, úgyhogy ha te mindenhova tüntető menekülteket hallucinálsz, akkor javaslom, hogy keress fel egy elmeorvost.

Igen, azért példálóztam a honfoglalással meg az USA-val, hogy akkor ezek szerint az USA emberei nem bevándorlók? Nekik nem kéne visszamenni mind Angliába? (Az indiánokat kivéve, persze.)

És igen, ha esetlegesen ez eddig kimaradt volna: Szíriában igenis háború van, és a menekültek igenis a háború elől menekülnek. Nem háborúzni jönnek ide, meg nőket erőszakolni. És egyébként tudsz nekem olyan példát mondani, amikor Magyarországon egy embernek a kisujja meggörbült a menekültek miatt? Jó, tudom, igen, vannak terrortámadások, ez kétségtelen, és igen, azokat muszlimok követik el, de ez sem jelenti azt, hogy minden muszlim terrorista. Nagyon nem.

Ja, és köszönöm a "libtard" elnevezést, de ha én libtard vagyok azért, mert nem ítélem el kapásból a menekülteket, akkor te náci, nyilaskeresztes és xenofób vagy, amiért te meg kapásból elítéled őket úgy, hogy valószínűleg életedben nem beszélgettél még menekülttel. És nem akarom meginvitálni az arabokat honfoglalásra, de ennyi erővel a magyarok menjenek vissza Ázsiába, mert eredetileg ott voltak.



A négyes kommentelőnek: igazad van, ez egy nagyon sajnálatos jelenség is, de ennek ellenére szerintem meg kell tanulnunk leküzdeni az előítéleteket. Persze ez a terrorizmus megint egy más kérdés, és sajnos elég sok terrortámadás van mostanában...

De szerintem van olyan előítélet, aminek nem a félelem az oka, pl. az, hogy a nők buták és nem értenek a matematikához. Ez persze nem igaz, de aki ezt gondolja, az nem fél a nőktől, csak lenézi őket. És pl. nem tud elfogadni egy női főnököt, vagy kevesebb pénzt ad egy nőnek ugyanazért a munkáért. És ez is előítéletesség, ezt is meg kellene szerintem szüntetni.

Jobb gazdasági helyzet, persze, de mégis ki nem akar jobb gazdasági helyzetbe kerülni? Nem ítélhetjük el a menekülteket azért, mert pont ugyanolyan emberek, mint mi, azért, mert megélhetés szeretnének, munkát, lakást... Jobb életet.

A honfoglalással példálózni talán hülyeség, de elítélni a segítséget kérő háborús menekülteket, akik a jobb élet reményében jöttek ide, a segítségnyújtás helyett az arcukba köpni: sokkal nagyobb hülyeség.

2017. febr. 8. 10:36
 7/27 A kérdező kommentje:

Ötös kommentelőnek:

Nem, nincs rendben, hogy embereket gyilkolnak.

Nem, nincs rendben, hogy nőket erőszakolnak meg.

De nem mindegyikük erőszakol meg nőket és gyilkol embereket.

A menekültek nagy része pont azok az emberek elől menekül, akik másokat gyilkolnak, és nőket erőszakolnak.

És te, aki csak az európai emberek érdekeit nézed? Te, akinek csak az a fontos, hogy te és a néped biztonságban legyenek, és az a több ezer menekült, akik iszonyatos, pokoli helyzetből menekülnek, nyugodtan megfulladhatnak a tengerben? Nem törődsz azokkal, akiknek az otthonát felrobbantották Aleppóban? Telibeszarod a menekülteket, pusztán azért, mert egy másik kontinensről érkeztek? Nem gondolod, hogy inkább te vagy itt az intoleráns?

Te az az ember vagy, akinek a rokonát megégeti a tűz, ezért alapból elítéli a tüzet, hogy az biztos rossz, és ahelyett, hogy felfedezné az előnyeit és azt, hogy mire lehet használni, egyből el akarja oltani. Az ősidőkben megfagytál volna, szerencsés vagy, hogy ebbe a korba születtél.

2017. febr. 8. 10:46
 8/27 anonim ***** válasza:
0%

Miért kinek az érdekeit kène néznem, ha nem a sajátomat és azokét, akikkel együtt élek? Pontosabban miért kéne a migránsok érdekeit előbbre helyezni? Honnan tudod ki terrorista és ki nem? Lásd cukorkás példa.

Tüzes példához: milyen előnyünk származik abból, hogy illegális bevándorlók tömegeit engedjük be bármifèle kontroll nélkül? Mert eddig csak hátrányokat tapasztaltunk. Arról nem is beszélve, hogy legálisan jöhet bárki, nem az arabok vannak kollektíve kitiltva. Lásd gyurcsány amikor kint ragadt a szerbeknèl.

2017. febr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Négyes kommentelő vagyok:

Igazából ez egy véget nem érő vita. Mind a két látásmódnak részben igaza van, részben nincs. Egy ember nem magától dönti el, hogy "hé én most nem leszek toleráns". Akaratlanul is benned van az az érzés, hogy nem ismered őket, nem tudod mire képesek mert más kultúra.

Én lent élek a déli határon Kiskunhalason. Igazából aki nem találkozott még velük az nem tudja milyen érzés pontosan velük egy városban lenni és találkozni velük az utcán.

2017. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
16%

Azert mert nem egy habos babos disney meseben elunk. Nem lehet mindent toleralni meg elturni csak azert, hogy masoknak jobb legyen.


Jol mondjak az elottem levok, kutyat nem erdekel a milyen szinu, nemi identitasu, vallasu valaki, ha kepes kulturaltan viselkedni. De nem ez a helyzet. Mar nehany elmeroggyanton kivul senki nem hiszi azt, hogy a feher ember a fehersege miatt ertekesebb mint egy feka vagy cigany. Mivel a multbeli rasszizmus altali kirekesztes miatt ezek a rasszok kenytelenek voltak egy sajat tarsadalmat kialakitani a tarsadalmon belul ezert a viselkedesuk, nyelvezetuk is zomeben azonos. Meg a mai napig is erzodik ez.


Ha egy "dikkma more zsamozse bachtalo aggya ma egy cigit tezsverem a jo isten ragja ki a rakodat" kaliberu kijelentes alapjan egy barnaboru honfitarsad kepe ugrott be amint cigit tarhal a palyaudvaron, akkor gratulalok te is rasszista vagy.


A homokosokat azert szokas szidni, mert a gyokerebbje produkalja magat es a polgapukkaszto viselkedesevel probalja felhivni magara az emberek figyelmet. A normalisak senkit nem erdekelnek. Nekem is bantja a szemem a szakallas csaj, de en elegge chilled vagyok ahhoz, hogy egy jo hanyas utan elkapcsoljak. Viszont van akinek a vermerseklete masra sarkallja.


A vallasos emberek zome meg siman very ostoba es mivel sajnalatos modon az o szavazata is ugyan annyit er, mint aze akinek fogalma is van valos dolgokrol ezert masok eletere is hatassal van. Oket lehet a legkonnyebben meghulyiteni egy jol iranyzott propagandaval. Az irritalo hitteritesuket vagy a terrorizmust nem is emlitem. Mi jut eszedbe a terrorizmus szo hallatan? Turbanos gyoker bombatrikoban? Grat vallasgyulolo vagy.

2017. febr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!