Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz az, hogy a magyarok...

Igaz az, hogy a magyarok külföldön is átverik egymást?

Figyelt kérdés
Akkor lehet hogy az elvándorlás oka nem is a pénz, hanem az egymás iránti rosszindulat?
2017. máj. 24. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

New Yorkról tudok nyilatkozni, ott abszolút igaz...

Mi egy relatív összetartó festő brigád vagyunk, nem egyszer történt már, hogy hozzánk keveredett segéd zavarban volt attól, hogy mi meghívjuk egymást kávéra, kajára, mert őt mióta (évek) kint van, magyar csak átverte meg lehúzta...

Ha pl Borough parkban laksz, ott rengeteg a magyar meg a zsidrák, és nincs munkád, előbb utóbb felajánlja valamelyik szomszédod, hogy tessék itt ez a telefonszám, ha felhívod lesz munkád, $1000-ért megadom...

2017. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen sajnos igaz....
2017. máj. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egyébként nem nem lehet... zala megyében pályakezdő festőként alkalmazottként kerestem kicsit többet, mint 100... próbálj meg belőle kényelmesen megélni... itt ft-be átszámolva keresek havonta 800-1000.000között, abból az albérlet és a haja elvisz 300at... na mikor járok jobban, ha otthon vagyok szobafestő, vagy ha itt Manhattanben?
2017. máj. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor Londonban dolgoztam azt tapasztaltam hogy csak a látszat és "jópofizás" hogy a Magyarok összetartanak és segítik egymást. Sok esetben láttam hogy egymásnak tettek keresztbe magyarok.

Ahol én éltem albérletben abban a háztömbben volt 2 srác akik Debrecenből érkeztek, egy munkahelyük volt (étteremben dolgoztak), egy albérlettel. Aztán pár hónap után azért kényszerült elmenni a srác haza mert a másik gyerek beköpte a főnöknek hogy cigizik munka közben és füvezik (nem füvezett amúgy), majd még a kasszából tüntetett el pénzt és a gyerekre fogta. Így csinálta ki a srácot aki meg hazament Debrecenbe.

2017. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Az elvándorlás legfőbb oka lehet mert általában mindenki olyan helyre megy ahol megbecsülik, és tisztelik sőt ahol rendszerető emberek vannak.
2017. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élő magyar munkaadókra igaz... nem személyes, hanem 2 ismerősöm dölt be.

Az egyik Liverpoolba dolgozott, nem lett kifizetve, csak folyamatosan hitegetve. Neki elfogyott a pénze, de annyira, hogy a rep.jegyre a reptéren, szedte össze a pénzt rá....

Ennek bő 5 éve, azóta sem tudta a pénzt behajtani. (Magyar vállalkozó)

Másik meg Ausztria gipszkartonos... Neki is 2 havi bérrel lóg egy magyar vállalkozó, de eltünt.....

Rengeteg sztorit hallottam, de azokat nen irom le, mert nem biztos hogy igazak... ezek azok.... nem hiába a mondás, hogy magyar a magyarnak a farkasa....

Én csak külföldön is úgy keresnék munkát mint itthon.... hogy én jelentkezek, és nem közvetítő... stb... de kinti magyar vállalkozáshoz sem megyek az is biztos.

2017. máj. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igaz sajnos.
2017. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#5 pacsi :D
2017. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom nincs, de hallok sztorikat :(. Hogy elkezd barátkozni egyik a másikkal, aztán meglopja, vagy csak kihasználja, és ingyen tolmács / fuvat kell neki, ha meg egyszer vissza van utasítva, akkor még Facebookról is letiltja.
2017. máj. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igaz, és hogy miért?


Keverék nép a magyar (nem egy típus) ezért irtózatos ízlésbeli, vérmérsékletbeli, intelligencia stb különbségek vannak viszonyleg kis terület és lélekszám mellett


a magyarokat mint népet sokszor kihasználták, átverték (jelenleg is folyamatban)


Ezekről lehetne írni sokat

Kb más oka nincs

2017. máj. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!