Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csinálják bizonyos...

Miért csinálják bizonyos emberek, hogy nem lehet tőlük kérdezni?

Figyelt kérdés

Mostanra tűnt fel, hogy az emberek nagy része rendesen bedühödik, ha két kérdésnél többet merek feltenni, mert például nem értek valamit vagy érdeklődni szeretnék.


32 éves vagyok, önálló háztartással, de a szüleim a mai napig azt csinálják, amit gyerekkoromban: ha nagyon nem értek valamit és többször rá kell kérdeznem, apám kiabálni kezd és kioktat, anyám dührohamot kap, és vagy a telefont teszi rám vagy ha nála vagyok, csapkodni kezd.

A legenyhébb, amikor csak azt mondják, hogy akkor hagyjuk, pedig tényleg nem kötekedésből kérdezek, hanem ártatlan érdeklődésből, mert nem értem az adott dolgot és szeretném megérteni.


Ugyanez a szemlélet általános például a szolgáltatóknál (ha a saját számlámról kérdezek), a sarki boltban (volt már olyan, hogy egyedüli vásárló voltam, nem tartottam fel a sort, mégis sóhajtozott az eladó), mondanom sem kell,hogy az orvosnál is,ahol SAJÁT MAGAMRÓL nem kérdezhetek!


Ez miért van? Mikor én bárkinek bármit szívesen elmagyarázok, megmutatok, fáradtan is.


2017. máj. 24. 15:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja, és munkahelyen is szólt már be nekem a főnök, hogy "nem kérdezünk, csak csináljuk", új munkahelyen meg amikor a szerződés felől érdeklődtem: "ne kérdezősködjek,majd megkapom idejében"

Egy alkalommal az apehos papírom iránt érdeklődtem a munkahelyen, majdnem kirúgtak miatta, hogy "ezért mentem be, hogy kérdezősködjek, majd megkapom", ott is dührohamot kaptak a kérdéstől.


Miért van ez?

2017. máj. 24. 15:31
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Azért mert feszültek a magyar emberek.


Ezt én is észrevettem, de lehetne sorolni a problémákat:


Pl. éttermek ahol rendelsz és leb@@sszák eléd az ételt, stb.

2017. máj. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Általános magyar állapot. Azért vannak kedvesek is. Ahol a boltos utálatos, oda többet nem megyek.
2017. máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azèrt mert ha lehet hogy aznap a boltban màr 70 masik is megkèrdezte ugyanazt. Es a boltosnak ugyanùgy el kell mondani 70szer is. Mindenzt èhbèrèrt
2017. máj. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 instantkave válasza:
A buta, primitív emberek szokása, ha valaki olyat kérdez tőlük, amire ők maguk sem tudják a választ, akkor agresszívan reagálnak.
2017. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Odafigyelsz egyáltalán arra amit mondanak? Apám ilyen érdeklődő, elmondok neki valamit bólogat jelez, pár nap múlva megint elmondom neki bólogat igenel, pár nap múlva amikor aktuális az a valami megint szóba hozom erre jön a hitetlenkedés és pattogás, hogy miért nem szóltam korábban... Tudod kinek van ehhez türelme. Az értetlenkedést pedig egyenesen gyűlölöm, véges a türelem nincs sem kedvem sem energiám baromi egyszerű dolgokat 30x elmagyarázni.
2017. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Azèrt mert ha lehet hogy aznap a boltban màr 70 masik is megkèrdezte ugyanazt. Es a boltosnak ugyanùgy el kell mondani 70szer is. Mindenzt èhbèrèrt"


Inkább ez a nyerő szerintem.


Keres a nő 70.000 és 120.000 között, és jönnek a fárasztó emberek.


A problem annyi csak, hogy minden országban ez van, csak nem ennyi pénzért, "10 Ft-ért", hanem rendes fizetésért, és akkor mikor válaszol nem arra gondol hogy mi lesz ha hónap végén nem tud magának zsemlét venni.

2017. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

És a kérdezőnek meg a kisujjából kéne kiszopni, hogy valaki lőtte már megkérdezte azt az eladótól?

Amúgy meg ha valakit fárasztanak az emberek, ne menjen közéjük dolgozni, ilyen egyszerű.

2017. máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát én ezt nem tapasztaltam soha, bár nem is szoktam kérdezősködni feleslegesen. Én csak akkor leszek mérges valakire, ha naponta megkérdezi ugyanazt. A munkahelyen szokott előfordulni, hogy kérdeznek valamit, válaszolok. Aztán másnap, harmadnap megint, akkor megint válaszolok. A harmadik ilyen alkalommal már úgy szoktam válaszolni, hogy "tudod, ezt már többször megbeszéltük... nem írod fel inkább magadnak, hogy ne kelljen megkérdezni legközelebb?" Aztán a negyedik alkalommal meg már csak annyi mondok, "nem tudom", csak hogy ne nekem kelljen már megint elmagyarázni ugyanazt még egyszer. :D Inkább letagadom, hogy tudnék bármit is, annál hamarabb szabadulok az értetlenektől.
2017. máj. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert:


https://www.youtube.com/watch?v=6HbkKg5SD3Y


Mellesleg, miért nem képesek a kérdezők az agyukat használni és megtalálni a választ mások zaklatása helyett? Mert nincs nekik? :DDDDD

Ha modern technikát már a kérdéseik megválaszolására se képesek használni, akkor biztosan bennük van a baj és nem a kérdezettben;)

Sokan lusták olvasni és csak néznek ki a fejükből látás helyett...érthetetlen,de kérdezni azt tudnak másokat meg 5000 képet megosztani magukról és pofin lenni éjjel nappal meg a gyagya műsorokat falni...


Aztán lehet te úgy kérdezel, hogy az már sértő és idegesítő mindenkinek.Erre sose gondoltál?

2017. máj. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!