Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hulyeseg kimenni kulfoldre...

Hulyeseg kimenni kulfoldre majd visszajonni?

Figyelt kérdés

Itt hihetetlenul nehez megszerezni a penzt arra, hogy valakinek sajat lakasa legyen, jo autoja.

Arra gondoltam, hogy meg van 1 evem az egyetembol, de utana 2-3 evre kimennek kulfoldre dolgozni. Osszesporolnam a penzt, majd vennek ott egy olyan autot, amit szeretnek, illetve itt vennek egy hazat, es azutan megprobalnek itt munkat keresni.

Ez nagy hulyeseg lenne?

L


2017. máj. 25. 15:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
33%

Öszintén: miért mentek olyan egyetemre, olyan szakra, amiből tudjátok, hogy nem fogtok megélni...?

Ne gondold azt hogy kimegyek külföldre, és az ott Hawaii 2-3 év es visszajövet után palotát fogsz venni....

Azt a "palotát" fenn is kell tartani, és ha most nem találsz munkát (annak ellenére, higy vannak régiók, ahol oltári nagy szükség van munkaerőre), akkor 2-3 év múlva sem fogsz.

1 év munkanélküliségből nagyon lejön az, hogy erősen megszűröd a munkahelyet, és nem ég a áz a fejed felett.

+ a honvágy... az nagyin tud dolgozni....

2017. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem ismerősöm volt külföldön dolgozni, ott annyira nem sikerült semmit elérnie, mondjuk fizetése jó volt.


Aztán hazajött, de az a pénz elfogyott neki is.


Szóval ügyesnek kell lenni, innen lelépni, de aki visszajön nem sok jóra számíthat.


De minek is kellene visszajönni?


Elmennék inkább Spanyolba, ott a tengerpart, vagy inkább a Franciákhoz.

2017. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Elég kiköltözni az osztrák határ mellé: akiben van egy kis leleményesség és akarás az királyi módon megél itthon az osztrák fizetéséből és csak dolgozni jár át Ausztriába.
2017. máj. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

attól is függ, mik a céljaid vagy mivel szeretnél később foglalkozni, meg jelenleg mire lennél képes.


ez a terv maximum azoknak működik, akik szakma nélkül kimennek robotolni, majd itthon ugyanannyira vinnék, de elindult az életük, ugródeszkának jó.


én például ahol most dolgozok, álmaim munkája, viszont csak egy autóm van idáig, lassan 25 évesen, keresek kb nettó 140ezret, de itthon lakok anyummal, fenntartom az autót, beszállok a közösbe, és gyakorlatilag álmodozhatok arról, hogy legyen valaha saját lakásom(vidékről beszélünk, nem költöznék nagyobb városba).

ha tehetném, és. megváltoztatnám a dolgokat, én is úgy tettem volna, hogy 2-3 évet valami kulimunkával eltengődnék külföldön, ameddig annyi pénzt össze nem gyűjtök, hogy legyen egy saját lakásom, meg mellette maradjon legalább egy fél évre elegendő összeg, és hazajövök, majd valami hasonló állást keresnék, amilyen a mostani, ami nem feltétlenül az anyagiakat helyezi előtérbe, hanem azt, hogy örömöm is legyen benne.



na most, ha neked lesz egy elég piacképes diplomád, amivel már akár külföldön is szakmaközeli helyen tudsz elhelyezkedni, és tudsz előrelépni, akkor úgyis rá fogsz jönni, hogyha ott épül a karriered, és az "olajsárból" feljebb tudsz jutni lakhatás terén is, akkor nem akarsz majd hazajönni, mert az igényeket megszokod, és azt nem fogod tudni biztosítani itthon.

2017. máj. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A lehető legjobb dolgot teszed, ha kimész. Utána nem akarsz visszajönni. Megfogod látni, hogy ez az ország haldoklik és egyre mélyebbre süllyed szellemileg. Egyszerűen a legapróbb dolgok sem tudnak normálisan működni.


#11: Gépészmérnöki szakra jöttem. Éveken át tartó szívás, felesleges dolgok magolása. Gondoltam, megcsinálom, hiányszakma. Ja... Mivel egyik cégnél sincs ismerősöm, gyakorlati helyet is alig találtam. Mindeközben, az ismerőseim, akik kimentek mosogatni és hasonló melókra, már építik a jövőjüket. Kocsi mindnél van, ház már jó párnál. Én meg itt vagyok, egy "hiányszakmával" és semmim sincs.

Munkaerő hiány nincs ebben az országban. Az nem munkaerő hiány, hogy nevetséges összegeket ajánlanak a munkáért. Az sem munkaerő hiány, hogy a teljesen inkompetens háeresek' arra sem képesek, hogy a munkára alkalmas embereket visszahívják interjúra.

2017. máj. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!