Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkedik így?

Miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
Egyetemen van egy srác, aki eléggé nagyképű. Lányok szerint jól néz ki az arca és a teste is, és emiatt nagyképüsködni szokott, meg ok nélkül beszólogatni másoknak. Ő a "nagy kemény". Miért így viselkedik? Mert igazából már felnőtt ember, és nem is hülye, sok dolgot tud, tehát értelmes. Ha így folytatja normális munkahelye lesz, de a viselkedése...

2017. máj. 26. 14:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Esetleg annyit mondták neki, hogy a fejébe szállt, túl lett, agyon lett dicsérve; esetleg valaki próbálta őt megtaposni, és ő ezen túllépve esett át a ló túloldalára. De ő talán inkább az agyondicsért verzió lesz, mindenesetre elvileg nem tehet róla, ha kicsi korában történt vele valami, az nagy hatással lehet nála mára is. Meg attól is el lehet szállva, hogy olyan okos, és most akkor tökéletesnek gondolja magát. De amúgy nekem fogalmam sincs. De a környezetének hagyhatta, hogy befolyásolja talán, és neki ez így kényelmes volt, és most is így kényelmes. Amúgy a beszólongatás miatt, lehet, hogy mégiscsak bántották, és most másokon áll bosszút, vagy így akarja felhívni magára a figyelmet, hogy ő is ott van; pl hogy kicsiként ha a szülei nem foglalkoznak vele, akkor hogyha csínyeket tesz, csak akkor tudja elérni, hogy a szülei végre figyeljenek rá; és rászokhatott; ilyen empátiahiány is alakulhatott ki nála, hogy vele esetleg ezt csinálták, mindig leszidták, bántották, ő maga már immunis valamilyen szinten ezekre, és ha vele ezt tették, akkor gondolja, ő is megteheti, mert ha mások is vele csinálták, akkor lehet. A másik véglet meg a nem elhanyagolás, hanem elkényeztetés, amikor a szülők meg teljesen istenítik a gyermeküket, esetleg mások is, és a fejébe száll. Amúgy én nem értek ezekhez, csak leírtam, amit gondoltam.
2017. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és a folyamatos elhanyagolásnál,meg az egyetlen darab nagy óriási lelkitörésnél meg még az van, ami közrejátszik, hogy "Nem szerettek engem? Na jó, akkor majd én szeretem magamat!", ezt gondolja magában, és akkor ilyen dacból lázadásból akaratán kívül is átesik a ló túloldalára.
2017. máj. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy régen bántották, és ezért viselkedik így. Ki van gyúrva, lehet amiatt gyúrta ki magát, hogy ne merjenek vele kötekedni.
2017. máj. 26. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!