Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magasra nőtt fiatalok! Ti...

Magasra nőtt fiatalok! Ti milyen életmód (sport, táplálkozás, stressz, szenvedélyek stb. ) szerint éltetek, hogy ekkorák lettetek?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy a mai generáció már azért nő ilyen magasra, mert egészségesen/tápértékben dúsan táplálkoznak, sokat sportolnak és keveset dolgoznak, mint régen. Nektek ebből melyik igaz? Azért kérdezem, mert én soha nem cigiztem/ittam/sportoltam, a reggelit mindig kihagytam és nem étkeztem normálisan, de ha éhes voltam mindig ettem valamit, illetve egész életemben stresszeltem ill. szorongtam és ez nem tudom mennyiben járult hozzá, hogy 23 éves fiúként csak 170 magasra nőttem és 53 kiló a súlyom. Valamelyik nap leszálltam a buszról és két csaj állt a két oldalamon, akik egy fejjel (magassarkúval együtt) magasabbak voltak és majd elpusztultam a szégyentől, mert a többi srác is mind magasabb volt tőlem. Úgy éreztem magam, mint hobbit a titánok között. És ezután fogadtam meg, hogy általatok (vagy egy szakember által, szóval erre is adjatok valami tippet) kiderítem, hogy én csesztem-e el ennyire az életemet és valóban önpusztító életmódot folytattam-e vagy semmiben nem vagyok hibás. Két dologra lennék kíváncsi:

#1: Írjátok le, hogy miként éltétek le a fiatalkori/serdülőkori éveiteket és hogyan fejlődtetek? Mit sportoltatok, hogyan étkeztetek, mivel töltöttétek a szabadidőtöket stb. Mindenre kíváncsi vagyok (kis élménybeszámoló).

#2: Milyen orvos tudna utólag megvizsgálni és kideríteni, hogy voltak-e és ha igen gátló tényezők a kamaszkori fejlődésemben. Különösen kíváncsi vagyok azokra, akik úgy nőttek magasra, hogy a szüleik alacsonyak voltak.



2017. máj. 26. 19:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek, de én pont a másik oldalon állok. Nő vagyok, 175cm és 75kg.20 éve sportolok, vállas vagyok, izmos. A kis törpe 45 kg-s nők között gondolhatod milyen jól érzem magam.
2017. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
#1: Ha viszont ez téged ennyire zavar, akkor mi a fenének sportolsz már 20 éve?
2017. máj. 26. 20:07
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én is rengeteget stresszeltem és szorongtam kamasz koromban, egyáltalán nem voltak boldogak azok az éveim. Én sem sportoltam csak tesi órán, azt ettem ami otthon volt, szóval nem táplálkoztam szuper egészségesen, viszont soha nem dohányoztam és nem is voltam részeg hétvégente.

178 centire nőttem, most vagyok 86 kiló, mindig soványa alkat voltam.

Szóval nem hinném, hogy nálam bármi visszatartott volna a növésben, mert így is én vagyok a legmagasabb a családban, nem vagyunk magas típusok.

Nem vagyok szupermagas, azért írtam ezt le mert a magasságot főleg a genetikai tényezők határozzák meg, nem a külső hatások. Neked 170 centi volt beprogramozva, ha fejre álltál volna akkor sem lettél volna sokkal magasabb.

2017. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi 68 kiló vagyok nem 86.
2017. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
67%
engem is rohadtul idegesitenek a magas lányok, de félig ázsiaiként nem nőttem meg az biztos. Mindenhol 180 centis lányok, egyedül én vagyok 150 centi. Vicc, én is ki vagyok akadva.
2017. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert szeretek sportolni! Qrvára furcsa, igaz? Nem mások kedvéért csinálom, hanem a magam örömére. Bár neked ez kínai lehet, felszínes világban nőttél fel.
2017. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

a munkát és a sportot vehetjük egynek ha mindkettő fizikai terhelést jelent


apám az ötvenes években született, fiatalkorában fizikai munkát végzett és rengeteget edzett, ezért a csontsűrűsége olyan mint egy 30 éves sportolóé, viszont ő a legalacsonyabb a tesói közt


én is sokat edzettem ált. isk. felső tagozatban, talán napi 2000 fekvőtámaszt és azt vettem észre h tesiórán sorbanálláskor egyre előrébb kerülök, mert magasság szerint álltunk és elkezdtek a többiek megelőzni. akkor leálltam a fekvőtámasszal és azóta is keveset sportolok(pedig mostmár nem ártana csak lusta vagyok :P)

így 190 centis lettem. ha az ember a növekedési fázisában(20-22 éves korig) túlzott terhelésnek teszi ki magát akkor nem nő olyan magasra mint terhelés nélkül, nekem szerencsém volt h idejében észrevettem

2017. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én keveset sportoltam, inkább szobában ülős fajta voltam-vagyok, ebből adódóan ugye szabadidőmbe inkább gépeztem, néha eljártam erre arra 1-2 haverommal. Néha fociztam, meg kondiztam régebben valamennyit, de az állítólag pont hogy hátráltatja fiatalkorban a növekedést. Mindig is nagyon szarul kajáltam, nagyon kevés gyümölcsöt, zöldséget ettem. Ráadásul dohányzok is régóta, néha iszok is. Ennek ellenére 185 magas lettem, természetesen fiú, és 19 éves vagyok. Szóval szerintem ez inkább a génektől függ, nem pedig az életvitelen.
2017. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk én se éltem túl egészséges életmódot, időnként suttyomban cigizgettem és söröztem :D
2017. máj. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem ettem rendesen, vékony voltam mindig, nem sportoltam semmit.

17 vagyok, 180 cm, 70 kiló.

2017. máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!