Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagdossák magukat az...

Miért vagdossák magukat az emeberek?

Figyelt kérdés

Sok ilyen kérdés van, hogy vagdossa magát, vagy vagdosta magát. Miért jó? Mi a cél? Mit gondol ilyen kor az illető?

Probáltam utána járni, de vagy levagyok oltva, vagy nem válaszolnak, de szeretném érteni, hogy miért jó, mi a cél ezzel.



2017. máj. 29. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Lelki problémák miatt. Ha konkrétan fizikailag bántja magát, akkor legalább tudja, hogy mi és miért fáj. De a lelki dolgok ennél sokkal bonyolultabbak, azt nem lehet ilyen egyszerűen megfogalmazni, hogy megvágtam magam és ezért fáj.

Gondolom, elég sokféleképpen tudja még bántani magát az ember, de a vagdosás mostanában sok helyen megjelenik, biztosan "tanulják" egymástól az ilyen állapotban lévők.

2017. máj. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A nők a pasik miatt vagdossák magukat,mert azok tönkreteszik az életüket. Fáj a lelkük,és azzal,hogy vágják magukat, fizikai fájdalmat hoznak létre,ami kis ideig elnyomja a lelki fájdalmat.
2017. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Általában az a válasz hogy "azért jó" mert "megnyugtatja" a vagdosás. Sajnos szerintem 90%-ban tinikről van itt szó, olyanokról akik nem képesek végiggondolni ezt az egészet amit művelnek. Van egy réteg aki így akar feltűnést szerezni (családon belül) a másik rész meg depresszióra hivatkozva csinálja. A legtöbbször a szülő is hibás ebben hogy nem is veszi észre hogy baj van.
2017. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

leginkább a pillanatnyi elviselhetetlen szenvedéstől való megszabadulás szándéka vezeti azokat, akik ezt teszik

Az előttem válaszolók már leírták hogy azok szerint akik ezt csinálják,úgy gondolják a fizikai fájdalom elviselhetőbb.


fájdalomérzettel azonban összekapcsolódik az endogén opioid rendszer aktiválódása is, ami arra hivatott, hogy a kívülről jövő sérülések utáni fájdalomérzetet csökkentse, és ez vezet elsősorban a „jó” érzéssel.

2017. máj. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Eredetileg az öncsonkítás ilyen formája régóta létezik, először pszichiátriai betegeken figyelték meg, és még ma is csak a pszichésen sérült emberek folytatják. Illetve a kamaszoknál is elterjedt dolog, bár én sok embert láttam már, de senki sem csinálta "divatból". Többnyire a depressziós, személyiségzavaros emberek csinálják, a kamaszok akkor, ha családon belüli erőszak, drogfogyasztó, vagy alkoholista szülő, esetleg elmebeteg (pl. Skizofrén) hozzátartozó esetén, többnyire. A helyzet elég komplex, többnyire a pszichés zavarokkal küzdő tiniknél az ilyen esetek párban jelentkeznek. Ez az egyik, durvább eset. Ha ilyet észlelünk, először az elkövetőhöz forduljunk, mert lehet hogy a szülőkhöz megyünk, de ez nem ér semmit, mert pont ők azok akik otthon bántalmazzák.

Másik eset a meggondolatlanság. Sok tininek idilli családi élete, szerető és biztonságos otthona van, de egy szerelmi csalódás után rögtön pengéhez nyúl. Ők is nagy eséllyel személyiség, vagy pszichés zavarral küzdenek, csak éppen nem látják át a helyzetet.

Maga a művelet hormonokat szabadít fel, és ezért úgy funkcionál mint a drogozás. Ezekek miatt érzi úgy, hogy megnyugszik, és boldogabb. A másik részről, a kamaszok figyelemfelkeltés céljából is használják, mert sokszor nem mernek gyermekvédelmi szervekhez, vagy tanárokhoz fordulni, és ezzel akarják jelezni hogy segítségre szorulnak.

14L

2017. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én konkrétan azért csináltam mert szerettem ha fájt. Legalább addig éreztem, hogy élek. Mostmár tudom, hogy butaság volt, de akkor valahogy megnyugtatott.
2017. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!