Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A vidéki lányok miért szívósab...

A vidéki lányok miért szívósabbak?

Figyelt kérdés
Azt vallom,hogy ha egy lakatlan szigetre ledobnánk egy vidéki meg egy városi lányt a városinak hamarabb kampec lenne,mert egyszerűen úgy érzem nincsenek felkészítve az élet nehézségeire.
2017. máj. 29. 20:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Mert a panelban nem tanulsz meg tüzet gyújtani nem ismered úgy meg a bogarakat és a növényeket és nagy valószínűséggel répát meg salátát sem nevelsz a teraszon.

Tudom kicsit kisarkítottam de szerintem logikus hogy aki a természethez közelebb nőtt fel könnyebben is boldogul benne.

Persze ettől még vannak a városban is olyanok akik értenek a fentebb leírtakhoz csak úgy könnyebb tanulni ha ott van a lehetőség a kertben.

2017. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem ez nem teljesen így van. A városi lányokon nem látszódik, de amennyit tartják az O'bag táskájukat feltartott kézzel szerintem elég komoly karizom fejlődik ki náluk. :)

Amúgy szerintem konkrétan vidéki lányok már nem léteznek. Ha megkérdeznék sok 20 és 30 közötti nőt, hogy mennyit dolgozott földeken, eléggé nullához konvergálódna a szám. Már, ha erre értetted a vidéki lány kifejezést. Azok az idők már falun is elmúltak.

2017. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
31%
Megedzi őket az ílet és a kapanyíl!
2017. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken általában nehezebb az élet. Itt most nem az anyagiakra gondolok feltétlen, hanem egy egyszerű példa: eljutni A pontból B pontja. Meg sok más hasonló helyzet. Egy városinak általában sok minden az ölébe pottyan, nagyobb hatással van rá a fogyasztói társadalom reklámja, elkényelmesedettebb életmódot folytat.


De ez csak általánosítás. Vannak sokan, akik vidékiként életképtelenek, és vannak olyan városi lányok is, akik meg jól feltalálják magukat. Nincs erre szabály.

2017. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nehézségei nem azok a mi életünkben, amire egy lakatlan szigeten lenne szükség.

Nem egy szigeten, hanem a mindennapi életben kell boldogulni, és ott egy falusi lány hátrányosabb helyzetben van, mert a szűk életében nem éri annyi hatás, tapasztalat.

2017. máj. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Extrémebb körülmények közt mint lakatlan sziget nyilván egy természethez közelebb élő ,gyakorlatias dolgokban otthon lévő, fizikai munkában edzett lány sokkal jobban feltalálná magát mint egy városi enternyomogató irodista. Ez nem nagy felfedezés.
2017. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Szalai Enikő 1985 válasza:
84%
Azért, mert a vidéki lányoknak nem adatott meg az a kényelem, mint a pestieknek, ha bezár a bolt akkor gyalogolhat a következő faluba, mert busz is ritkán van. Ha tejet akar a pesti leugrik a közértbe ha a vidéki akar tejet ő elmegy Mari nénihez viszi a kis kannát és kap. Nagy vonalakban ennyi. :)
2017. máj. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Akkor ezért olyan nádszál vékonyak:)
2017. máj. 29. 20:15
 9/24 anonim ***** válasza:
72%

#7: nekem vannak falun élő ismerőseim, direkt nem a falusi szót használom. Ugyanúgy élnek, mint bárki más egy városban családi házban.

Ha elfogy a tej, akkor beugranak az autóba és elmennek a pár kilométerre lévő 0-24 Tescóba.

2017. máj. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Semmi különbség nincs közöttük rátermettségben. Ez baromság. Talán 100 éve még volt. Egy vidéki gazdag lány is lehet elkényeztetve meg egy nagyvárosi lány is életrevaló nem ezen múlik...
2017. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!