Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak a felnőttek képesek...

Miért csak a felnőttek képesek emberi módon kezelni?

Figyelt kérdés

Tizenöt éves vagyok, és előre leszegezném, hogy semmivel sem tartom magam érettebbnek a korcsoportomba tartozóknál. Ugyanolyan tapasztalatlan gyerek vagyok, mint a többiek, és ez nekem sem újdonság.

Az a szituáció adatott, hogy nagyon hamar sikerült kitűznöm a céljaimat, felfedeznem a legegyénibb adottságaimat (mások szerint tehetség - véleményem szerint lassan már átok), és talán túl sok erőfeszítést fektettem a fejlődésbe. Szakirodalmat olvastam, hogy képes legyek a könnyedén értelmezhető önkifejezésre, és órákig csak a szinonima szótárt bújtam, szintén az előbbi céljából. Intelligenssé akartam válni, hogy mások élvezzék a társaságom, de azt hiszem, átestem a ló túloldalára.

Az osztálytársaim kínosnak tartják a társaságom, unalmasnak vélik a beszédtémáimat, és azon a véleményen vannak, hogy lehetnék... modernebb? Elkönyveltek a tanárok kedvencének (akikkel különben kifejezetten jól kijövünk, értelmes eszmecseréink vannak, és nem zavarnak el, ha a szünetben kifejtem a véleményem az óra anyagával kapcsolatban), és elég feltűnően kerülik a társaságom. Csoportos feladatoknál egyedül maradok, csapatválasztások esetén is én vagyok az utolsó, akivel bárki együtt dolgozna.

Nem azt mondom, hogy nem érdemlem meg - rengeteg negatív dolgot teszek. Nem tudom megállni, hogy ne javítsak ki másokat (legyen ez nyelvi hiba, vagy hamis tényközlés egy-két olyan témában, amelyről órákig tudnék beszélni). Hiába akarok segítőkész lenni azzal, hogy elméletileg jó szándékkal kijavítom őket, általában az "És? Mi közöd van hozzá?", vagy "Jó, senki nem kérdezte..."-féle reakcióknál többre nem számíthatok.

Ergo a korosztályommal egyáltalán nem tudok normális kapcsolatokat létrehozni, és őszinte leszek, nem szeretnék trágár kifejezéseket használni, és agyatlan libának tettetni magam annak érdekében, hogy szerezzek pár olyan embert, aki képes eljátszani, hogy a barátom.

A felnőttekkel viszont szeretek beszélgetni, kvázi ők állnak hozzám a legközelebb, rengeteg közös témánk van. Nem néznek idiótának, ha szlengek nélkül írom le a napomat, és ha olyan témákat hozok fel, melyek különösebben senkit nem érdekelnek.

Mégis úgy érzem, hogy ezzel rengeteg kellemes emléket adok fel önként és dalolva. Szeretnék fiatalokkal is beszélgetni, de minden osztálytársam úgy néz rám, mint a véres rongyra.

Dobjam el mindenem, amim van, csak azért, hogy végre barátokat szerezhessek? Létezik egyáltalán barátság, ha nem is önmagamat adom...?



2017. máj. 30. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Pedig azt kell, hogy mondjam - az írásod alapján - , hogy igenis érettebb vagy a korosztályodnál.


Hogy ez áldás vagy átok, az szubjetív, és gondolom megvan erről a véleményed.


Nem is ebbe szeretnék belemerülni, inkább abban megerősíteni, hogy vannak még azért rajtad kívül relatíve sokan hasonlók - csak pechetekre mivel nehezen nyittok bárki felé, nehezebben is találtok egymásra.


Felnőtt korban ez könnyebb, akkor mindenki inkább meri önmagát adni, kisebb a dilemma a különböző társadalmi álarcok felöltését illetően.

2017. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kezdetnek az is megteszi, ha megállod, hogy kijavítsd mások helytelen beszédét. Ez nem valami vonzó, ezt felnőtt fejjel, dupla annyi idősen mondom. Akkor sem, ha igazad van. Az ismerkedős, barátkozós beszélgetéseknek nem ez a lényege, hanem az, hogy rá tudj hangolódni a másikra. Olyankor el kell az ilyenek felett siklani, ha viszket is belül, akkor is.

Komolyabb barátságokat, ahol tényleg önmagad lehetsz, szerezhetsz az iskolán kívül. Ha csak annyi a célod, hogy ne légy kiközösítve, vedd egy kicsit komolytalanabban a dolgokat. Nem kell azonosulnod az osztálytársaiddal, csak legyél kicsit elnézőbb velük. Másképp te sem várhatod el, hogy elnézőbbek legyenek veled.

2017. máj. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es: Csak az osztálytársaimat szoktam kijavítani, akiket már egy ideje ismerek, és nem hiszem, hogy lehetne ennél rosszabb a véleményük rólam. Pedig tényleg csak segíteni szeretnék, hogy ne tanuljanak meg téves információkat, de még nem fordult elő, hogy valaki pozitívan reagált volna...

Idegeneket még akkor sem javítok ki, ha már valóban nem tudom dekódolni a mondandójukat - bevallom, kissé félek a véleményktől. Nem szeretném, hogy még több személy ignoráljon vagy utáljon, már így sem érzem azt, hogy élek...

2017. máj. 30. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor őket se javítsd ki. Az csak egy dolog, hogy ismered őket egy ideje. De amíg nem vagytok bizalmas, jó viszonyban, addig ezt kötözködésnek, tudálékosságnak fogják értékelni.
2017. máj. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu, annyi különbséggel, hogy én továbbgondoltam, és alkalmazkodtam. Ergo játszottam a hülyét. A környezetem elvárásaihoz adaptálódtam. Mind egy kaméleon. Vidám és tartalmas kamaszkorom volt.

35 évesen pedig a világ legboldogabb embere vagyok.

Azt tanácsolom, alkalmazkodj a közösséghez. Ne akarj különbözni minden áron.

És ne javíts ki senkit. A tudálékos embereket senki sem szereti.

2017. máj. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!