Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyjából 25 éves korra...

Nagyjából 25 éves korra eldől, hogy mi lesz egy emberből, miben jó és mire fogja vinni?

Figyelt kérdés
25 leszek, és asszem "kapunyitási pánikom" van. Nem akarok belemenni a részletekbe, de gyakorlatilag kimaradt a kamaszkorom, egy kb. 16-17 éves szintjén állok. Nem találtam magamra, és félek, hogy már túl késő, mert elég hülyén néz ki, ha valaki ilyenkor kezd alapszakot egyetemen. Van egy diplomám, de csak a szüleim miatt csináltam, olyan, mintha nem is a saját döntésem lett volna. Kifejezetten jók a képességeim, eztbtükrözték mindig a tanulmányi eredményeim, csak épp valahogy nem mertem soha álmodni, célokat kitűzni, mert depressziós voltam. Félek, hogy most már ilyen maradok...
2017. jún. 1. 10:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincsen szabály arra, hogy mikor dől el, vagy mikor döntöd el, hogy mihez kezdesz magaddal.


Nyilván minél hamarabb kialakul a karriered iránya és vonala, annál több időd van arra, hogy elmélyülj a szakmádban, és a piacon értékes, jól megfizetett tudásra tegyél szert.


Ha eltartott vagy, előnyben vagy még, hogy kihúzd általában minden karrier kezdeti anyagi nehézségeit.


Ha magadat kell eltartani, bajban lehetsz, hiszen a pénzkeresési kényszered folyamatos rossz kompromisszumokba vihet, egyre messzebb a céljaidtól.


Egyébként elmondom halkan, hogy én is olyan szakmát választottam, amilyet a szüleim szántak nekem, eleinte gyűlöltem magam. Miután 10 évet eltöltöttem ebben a szakmában, elkezdtem jól csinálni, és megtaláltam benne az élvezetet. Az anyagi megbecsültség pedig nem cél, hanem mellékterméke a munkának, amit megszerettem.

2017. jún. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Ha magadat kell eltartani, bajban lehetsz, hiszen a pénzkeresési kényszered folyamatos rossz kompromisszumokba vihet, egyre messzebb a céljaidtól. "


Nem kell magamat eltartanom, nagyon jó háttérrel rendelkezem. Ennek ellenére, furcsa módon igaz a mondat második fele, ugyanis ennek ellenére is rossz kompromisszumokba kerülök, messze alulvállalva magam. A fejemben van baj...

2017. jún. 1. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jó háttérrel rendelkezel, akkor keresd a módját hogyan képezheted magad. Csak találd meg mi az ami neked fontos. Én pl 23 évesen akarok fősulira menni, és az adott szakban érvényesülni, de nincs jó anyagi hátterem:D:D Azt vésd az eszedbe, hogy sosincs túl későn!
2017. jún. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hülyeség.. ellenpéldák, akik 50+ évesen alapítottak sikeres vállalkozásokat és lettek milliomosok.
2017. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!