Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik menőnek magukat...

Miért hiszik menőnek magukat ha vedelik a piát, és miért én vagyok a gáz ha ezt visszautasítom?

Figyelt kérdés

Azt látom és hallom mindenhol, hogy: hú de berúgtam a hétvégén, nem is tudom hogy kerültem haza, az út szélén hánytam stb... Ezt olyan nagy arccal és büszkeséggel mesélik, ráadásul a többségük lány, hogy csak pislogok... Szerintem ez az igénytelenség netovábbja. Amikor engem kínálgatnak, és visszautasítom, mivel az összes alkoholos italt utálom (soha nem rúgtam be, ha meg is kóstoltam az csak éppen hogy egy kis "belenyalás" volt) akkor úgy néznek rám mint egy ufóra. Aztán jön a duma, hogy egyszer úgyis elvisznek inni, meg úgyis leitatnak, és akárhányszor mondom el nekik, hogy én erre nem vagyok vevő, sosem jut el az agyukig.

Ja meg a kedvencem, amikor nagy büszkén reklámozzák, hogy így a májam, úgy a májam, nekem már nincs is májam... Ez komolyan ekkora dicsőség?

Olvastam már erről több cikket, hogy az alkoholizmus a magyaroknál egy népbetegség, na de ennyire, hogy még büszkék is rá? Nem lehet egy jó összeülős programot sem szervezni vagy bármit mert a többségnek egyből az jut eszébe, hogy ki hozza a nagy rekesz sört, ki hozza a pálinkát, jól beisznak, utána meg viselkedni nem tudnak, aztán aki normálisabb és józan bír maradni, annak kell támogatnia a másikat.


2017. jún. 2. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3%
Jaja, engem is rohadtul idegesít, hogy mások jól érzik magukat.. :@
2017. jún. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyeneknek a fejét egy szesszel teli medencébe nyomnám bele, de még fulladás előtt kihúznám persze...aztán kétszer is meggondolnák, kivel szívózzanak. Neked is hasonlóan kéne cselekedned.
2017. jún. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
16:16-os, nekem nem azzal van a bajom, hogy jól érzik magukat, hanem, hogy ezzel az "életstílussal" másoknak is kellemetlenséget tudnak okozni.
2017. jún. 2. 16:19
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem innák el az összes pénzüket, akkor nem is tudnának nyekeregni, hogy "jajj, egy fizetésből képtelenség kijönni, és a saját lábamra állni". De ha elisszák az egész pénzüket, akkor már jogosan lehet erre hivatkozni.
2017. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem szól másról, mint a felszínességükről, és az ürességükről. Ha csak erről tudnak beszélni, akkor következtethetünk rá, hogy nincs nagyon más téma, amihez hozzá tudnak szólni érdemben. Illetve a buli is csak úgy megy nekik, ha szétpiálják magukat, annyira fel kell oldaniuk magukat. Persze muszáj a történeteket még egy kicsit színezni is, mert úgy még dicsőségesebben hangzik. Szerintem egyébként ezeknek az embereknek egy bizonyos része csak próbál rákontrázni a többiekre, mert frusztrálva érzi magát attól, hogy ő esetleg nem akkora buli arc, mint a többiek. És ez a helyzet innentől már folyamatosan generálni és erősíteni fogja magát.
2017. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Taílán másik társaságot kellene keresned, nem mindenki ilyen, mint akikkel most barátkozol.
2017. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Hagyd, ez egy korszellem, amit vagy kinőnek, vagy nem. Ismerkedj olyanokkal, akiknek nem ez jelenti "A szórakozási lehetőség"-et.
2017. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2017. jún. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
16:27 azt nem én írtam ki xD :D
2017. jún. 2. 16:30
 10/14 anonim ***** válasza:
58%

22 éves lány vagyok és szoktam inni havi kb 2 hétvégén

Igen, néha röhörészünk barátokkal azon, hogy egy két alkalommal miket csináltunk illuminált állapotban.

Miért zavar az ilyesmi téged? Honnan tudod, hogy elkapsz egy mondatfoszlányt, és akkor már tudod, hogy az illetőnek "más témája sincs?

Nem értem miért emeled magad piedesztálra.

Igen, ha valaki a hányásában fetreng rendszeresen az egyértelműen gáz, és nem érdemes idáig jutni.

De amúgy ha sosem ittál, honnan tudod, hogy utálod? Mit utálsz egyáltalán? Ez olyan, mintha én azt mondanám, hogy hogy utálom az ejtőernyőzést, pedig sosem csináltam.

Nem azt mondom, hogy rúgj be,de vagy ne igyál továbbra se, és ne háborogj, vagy próbáld ki, és utána szidd joggal.

Amúgy valóban sok magyarországon az alkoholista, de hatalmas pszichés különbség, hogy valaki egyedül, bánatában, magányosság és depresszióból naponta ájulásig issza magát, vagy olykor elmegy a barátaival mulatni.

Amúgy mivel nem próbáltad még, elárulom, ha nincs pszichés problémád ami indokolja, baromi nehéz naponta inni, mert másnapos az ember, émelyeg, sok a gyomorsava,és csak valami jó kajára és vízre vágyik, nem pedig újabb adag alkoholra. Még egy fesztivált is nehezen lehet végiginni, nem hogy heteket, hónapokat, éveket.

Ezt ismételgesd, ha már olyan magad erkölcsű vagy, és mindenkinél jobbnak hiszed magad. Legyen mögötte némi másodkézből kapott tapasztalat is

2017. jún. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!