Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A művészek miért szomorúak?

A művészek miért szomorúak?

Figyelt kérdés

Nem akarok nagyon durván általánosítani, akinek nem inge...

Viszont szerintem pár embernek feltűnt, hogy híres/kevéssé híres művészlelkeink között jelentős számban találhatóak (voltak) depressziós, mentális problémákkal küzdő, vagy egyszerűen zárkózott, magányos emberek. Sokan végeztek önmagukkal, vagy egyszerűen nem tudtak teljes értékű életet élni a problémáik révén.

Jómagam is közel állok a művészet bizonyos ágaihoz, és ez a csúnya klisé bizony néha rám is vonatkozik. Mintha valami baj lenne az agyam érzelmekre vonatkozó részével, és egyszerűen nem értem, hogy ez miért van.

Most tényleg csak általánosítok, SENKI ne vegye magára a szavaimat. Viszont most arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek mi okozza ezt a jelenséget?



2017. jún. 4. 21:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy teljesen reálisan látják a valóságot. Sajnos én is.
2017. jún. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hmm, ez valóban nagyon érdekes és logikusnak tűnő meglátás. Erre a lehetőségre még nem is gondoltam.
2017. jún. 4. 21:27
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Az 1. nagyon is jól tudja. Az embre vagy a valóságot látja és elszomorodik vagy pedig áltatja magát és ködben él.

A manapság annyira divatos pozitív gondolkodás ideológiája egy népbutító maszlag,ami csak arra jó,hogy szőnyeg alá söpörjük a problémákat.....Ami pedig a legdurvább,hogy az ezt hirdetők szoktak a legtöbbet nyavalyogni,milyen szar nekik meg éheznek stb.

2017. jún. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan emberből lesz művész, aki kicsit érzékenyebb. Másrészt a fájdalomból merít sokat, mert ezek sokkal erősebb érzelmek, mint mondjuk a pozitívak.
2017. jún. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Aki nagyon sok időt tölt elmélkedéssel, egy adott pont után rádöbben hogy milyen értelmetlen is minden, és ha ennek az egy dolognak tette ki az életét, nem élte ki magát semmilyen más téren, akkor nincs semmi kapaszkodója az élethez, a nagy belső tragédiáját nem tudja félre tenni, mert nincs hova félretenni, mert már ez a tragédiává vált az élete. Szerintem ezt úgy lehet elkerülni ha nem 1 dologra teszed fel az életed, persze attól is függ hogy milyen művész vagy, Dubaiban aki a felhőkarcolókat tervezi az is művész, de kétlem hogy depressziós alakká válna emiatt. Az üldöz depresszióba ami az emberi mivoltoddal kapcsolatos. Vallás, érzelmek, élet értelme (lényegében egy dolgogra keresik a választ).


De ha te művészként mélypontra jutsz, kiégsz, akkor kell legyen valami ahova lelépj, csalódástól kezdve bármit érzel, ezt félre kell tudni tenni, ilyenkor csak dőlj hátra, élvezd az életedet, menj egyet Teniszezz, vagy kosarazz, nézz meg egy vígjátékot, igyál egyet a haverokkal vagy menj el színházba, esetleg egyet wellnessezni, huncutkodj egy lánnyal vagy keres egy teljesen más munkát. A lényeg hogy ami nyírna ki téged, azt hagyd el. Tudjad hogy mikor kell váltani, és legyél képes is rá!

2017. jún. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
12%
Hat szerintem ez egy faroksag mar bocsanat. Attol meg hogy valaki muvesz, nem lesz szomoru. Valaki meg az 1980 as evekben rajuk nyomta ezt a 'jelzest' es azota fokent az ilyeneket kapjak fel. Nem, a muveszek nem szomoruak, sot sokszor sokkal jobb veluk beszelgetni mert vegre nem nyavajgokkal beszel az ember. Amit a tv meg a felkapott nyomorult eletuek sopankodasa mutat annak koze nincs a muveszethez. Az mas ha valaki alkot es mas amikor nyavajog. Ha wgy atlag ember a bajairol beszel akkor azt mondjak, hat igen sok a problemaja, ha egy muvesz beszel a problemairol, hat igen o muvesz, allapitjak meg az emberek. Semmi tobb mint kifogas egyes emberek szamara, de ez nem jelenti azt hogy szomoruak. :)
2017. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólók jól megfogalmazták, szerintem is az az oka, hogy a művészek általában érzékenyebbek és nehezen tudják lesöpörni magukról a világ problémáit. Az elmélkedés is jellemző, aki pedig sokat gondolkodik rájön, hogy milyen is valójában az élet. A másik, hogy a negatív érzelmek sokakat, köztük engem is jobban inspirálnak alkotásra mint a pozitívak. Amolyan feldolgozása ez a dolgoknak, nekem mindig segít ha kifestem, kirajzolom magamból az aktuális érzelmeimet. Hagyom, hogy eluralkodjon rajtam amíg alkotok, ahelyett hogy megpróbálnám elfojtani, így amikor végeztem sokszor sikerül a helyükre rakni őket, ami a közérzetemen is javít.
2017. jún. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem csak a művészekre jellemző hanem mindenkire aki reálisan látja a világ problémáit de úgy érzi, hogy nem tud tenni ellenük sem a jelenben sem a jövőben hatékonyan.
2017. jún. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Az,hogy mélyen a dolgok mögé látnak.És az gyakran elszomorító...
2017. jún. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem lévők lényegében leírtak hogy miért.

Mert nem fojtják el az érzéseiket,mint ahogy ez a mai kemény szar világ elvárja,hanem kimutatják gátlások nélkül amit éreznek. Fúú én hányszor kaptam meg azt hogy csak siránkozok meg hogy negatív vagyok.... mindezt olyanoktól akik érzelemhiányos érzéketlen büdös bunkók,akiknek fontosabb hogy kifele látszanak valakinek. Ilyen világ van:(:(

2017. jún. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!